не мога да спра да ям

  • 36 983
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 117
Да си призная и аз си лягам към 23-23,30 обикновено,но вече съм свикнала и не ми прави впечатление. Понякога вечер си позволявам и чаша-две вино,ама не често защото си хапвам и тогава става дебела работата. Rolling Eyes
Тук някой каза,че трябва да се харесваме такива каквито сме.За съжаление никога не съм успяла да се харесам дебеличка.Особено като искам да си купя някква дреха и когато ми кажат,че по-големи номера няма. #2gunfire

# 106
  • Мнения: 801
Ако не спреш с диетите ще ги удвоиш.
Проблема ти са гладните атаки и честите диети.  Не познавам слаб човек в напреднала възраст, който е правил гладни диети.
Винаги сядай на маса и каквото и да ядеш го слагай в една чиния /окото храни/. 1,5кг зеленчукова салата и пилешка пържола на скара с филия черен хляб ще озорят и най- големия чревоугодник, ако са в чиния.
За да ги избегнеш гладните атаки винаги си носи пълнозърнесто хлебче с извара, шунка /колбас с масленост до 5% или зеленчук/, може да го замениш с банан,  и изпивай 500мл хладка вода. Винаги носи нещо свястно в чантата си за ядене и изхвърли вафли, бонбони, бисквити, пасти и каквото и да е там ненужно. Важно е да ядеш 5 пъти на ден, като пестиш от бяло брашно /замени го с ръжено, пълнозърнесто/, и мазнини /сладки, сирене, колбаси/. Опитай се да ядеш на корем задушен зеленчук, салати без олио, пилешко без кожа.  
Сладкото ти увеличава отделянето на инсулина и те кара да ядеш още повече. Замени го с плодове или използвай гроздова захар. А сладките ги подари на свекито или някой който мразиш. Два бонбона или 30 гр. ядки се равняват на сандвич с шунка.
Ако те е хванала гладната атака и се уловиш че започваш унищожение на запасите за седмица, излез и тичай или качи стълбите до 8 етаж 2 пъти. Веднага след спорт не ти се яде.
Не влизай в магазин на гладно, това те кара да купуваш това, което ти вреди.
Избягвай алкохол, отнема чувството на ситост.

# 107
  • Мнения: 6 029
Цоп и аз тук  Sad

Сега отново съм на диета.
Бях свалила 10 кила, потрудих се доста и ги върнах. Цяла година ги държах. Толкова ме е яд, че няма накъде.
Това, което съм забелязала, е че ми се яде постоянно в определени дни. около овулация и преди цикъл. И като се слеят - ела да видиш кво става  ooooh! Точно обаче след като ми дойде апетита ми рязко спада. Ако не използвам тези 10тина дни да спазвам диета - става просто наистина страшно:(
Сега съм на диета, житна, за да пречистя малко токсините. Успявам да задържа положението. После трябва да мина на друга диета, за да запазя килограмите. НЕ знам дали някога ще ги сваля, а как ще ги задържа, ако ги сваля?!

Уф:( Гадно е да си дебел.

# 108
  • Мнения: 117
Калорекс Апетин .Предназначен е наистина да намаля количеството на погълнатата храна. Мързиме да пиша. За инфо сайт на фирмата производител Borola  При проблеми със сладкото -обикновенно липса на хром

# 109
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, още не съм изчела всичко, но първо ще се запиша  Hug

Да се представя (знам че не е по темата, но така се е получило че сте заформили нещо като съпорт тема и реших да се разпиша  Peace) Съвсем различно е да го преживееш, никога не съм знаела как се чувства човек в такова положение, е сега знам.

Моите килограми си растат постоянно. Кога го докарвам с преяждане, кога с шоколад, ако не ям въглехидрати за 1 месец свалям 1кг.
Не пуша - второто ми голямо отказване - от 2.5 години.
И не обичам овесени ядки и трици.

По темата на авторката - преди 7 години отидох при джипито и като му  казах че не мога да спра да ям ми изписа антидепресант, от който отслабнах, но след това страшна работа - качих двойно! и като пропуших се оправи работата. Да ама не искам да пуша  Crossing Arms както и да пия и прочее...

# 110
  • Мнения: 35
При мен се позакрепиха нещата с апетита,започнах диетата на Дюкан и се движа успешно.Доста ми е намалял апетита,като огладнея ям разрешеното..Май ми се е посвил стомаха,така че по-малко храна ме засища.Прекъсна се омагьосания кръг на преяждането..засега. Thinking

# 111
  • Мнения: 17 546
Точно така, чихуахуа! Hug

Момичета, просто се преместете ей тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389217.0
Яжте колкото ви душа иска, но само определените за това неща и ще видите какви чудеса стават! Само снимките в първият пост разгледайте, достатъчно е... Hug

И аз минах през тази тема тук, някъде по-напред, та знам за какво говоря.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 439
И аз не мога да спра да ям особено по празници. Имам чувството че някой път ще се гътна след някое зверско преяждане. При мен няма нормално хранене или не ям жъобще или ям много, плащещо много чак се чудя къде го събирам. При мен се получи от много диети. Вечно имам за сваляне и все съм в този омагйосан кръг глад- преяждане.

# 113
  • Лондон
  • Мнения: 403
Няма празник, няма делник.Не мога да спра и това си е.Преди години когото си бях в норма получих ПР  в много кризисен за мен момент  невролога ми каза трябва да ядеш.И това остана толкова дълбоко в съзнанието ми че не мога да го забравя.

Струва ми се че психически съм увредена и никога няма да мога да се абстрахирам от тази фрази.А аз наистина, ако не ям изпадам пак в такива кризи.

Минах през повръщането ,но психиатър отхвърли булимия.Ако успея да сваля 5 кг после качвам 6 .

Понякога се замислям за хипноза.Но нямам необходимата информация .

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 1 135
и аз съм за тук
Явно това с яденето е пряко свързао с моментното и емоционално състояние.
Това е обяснението на проблема ни.

# 115
  • Мнения: 13
Преди време имах същия проблем  и особенно за нещо сладко  ако не хапнех притрепервах   започах да пия японски чай ИНХУА  3 пъти на ден има го в аптеките за около  7-8 лв. и проблема  ми се оправи .
 

# 116
  • Мнения: 10
Как точно действа този чай? Има ли учистителни свойства?

# 117
  • Мнения: 6 029
На мен този чай ми действаше точно обратното - огладнявах зверски  Confused

# 118
  • Мнения: 421
какво общо иматози чай с апетита?според мен действа прочистващо и даже мове и да ви се яде повече

# 119
  • Мнения: 36
В момента пия чай Инхуа и определено мога да кажа, че покрай прочистването на организма ми намалява и апетита !!!

Общи условия

Активация на акаунт