не понасям свекърва си

  • 15 225
  • 188
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 463

Абе момичета като чета някои от отзивите май вече има и свекърви тук. Joy

Ти се моли да не ти се падне някоя от снахите тук, свекърва ти ще ти се види като цвете. Mr. Green

# 121
  • София
  • Мнения: 3 819
Нали не очакваш да чета докато започна да пея твоята песен. Типично в стил ДиС се приемат само мнение в синхрон с това на авторката.Не съм омъжена и опит в това нямам, вярно.Но все пак имам приятел и съм имала и преди и проблеми никога не съм имала. Дразнили са  ме на моменти много, но съм се хващала , че ме дразнят,не защото нещо лошо  са направили, а защото просто така съм си наумила, или съм си станала с някои неща нагоре.
Не виждам смисъл повече да пиша, така че няма нужда да ми отговаряш  Peace

# 122
  • Мнения: 379
Нали не очакваш да чета докато започна да пея твоята песен. Типично в стил ДиС се приемат само мнение в синхрон с това на авторката.Не съм омъжена и опит в това нямам, вярно.Но все пак имам приятел и съм имала и преди и проблеми никога не съм имала. Дразнили са  ме на моменти много, но съм се хващала , че ме дразнят,не защото нещо лошо  са направили, а защото просто така съм си наумила, или съм си станала с някои неща нагоре.
Не виждам смисъл повече да пиша, така че няма нужда да ми отговаряш  Peace
Ами  DeepRed  ти май се разсърди на мен пък какво остава като отимаш свекърва и тя ти се противопостави ...  Laughing И аз бях имала гаджета преди мъжа ми и не бях имала проблеми с майките. Не мога да кажа, че и неговата ме е дразнила бог знае колко докато не решихме да се женим. Но тогава някакси все си мислиш нещо от сорта "абе тая да внимава с мене че...". Тук има един друг момент, че като си обичаш мъжа хем ти се иска ако може той сам да прозре и разбере и да те защити, хем свекито да спре да ти се меси и да те приема за голям човек и домакиня /а не да ти прережда шкафовете/, хем в същото време ако може да има едни културни взаимоотношения и да не ти е неприятно като я видиш. И като се мъчиш известно време да съчетаеш тия неща и не става тогава става лошо. Тогава или я поставяш на мястото й грубо както ме съветват някои, или гълташ цял живот и всичко си е само за твоя сметка или.... намираш някой форум където да си излееш мъката пред посестрими.  Laughing Явно е че не можеш да разбереш защото не си го преживяла и дано не попаднеш на такова съкровище, а на добра жена. Защото съм чула, че има и такива - пример е свекървата на сестра ми - жената никога не се натрапва, гледа само да помага и се чувства адски неудобно ако не може да се справи сама с някоя ситуация и се налага да ги притесни. И сестра ми я уважава, но уважението им е взаимно.  bouquet

# 123
  • Мнения: 603
Катя, аз това не можах да разбера... Как така я оставяш да стои в твоя (както каза) апартамент и да ти прережда шкафовете, да ти брои бельото? Все още нямаш дете, че да се мотае у вас безпричинно (или с причина).
Тя като е у вас ти не си ли там и не спираш ли походите й към шкафовете? Това е грубо вмешателство в твоето (не на мъжът ти) лично пространство... Явно доста си мълчала, за което ти се учудвам още повече...
По въпроса с променянето на мъжът ти или на свекървата... Мъж на 30 и жена на 50 да промениш - прилича ми на кауза пердута...

# 124
Изчетох цялата тема, още сутринта ще поканя свекървичка на гости и ще и прочета цялата тема! И направо ще я разцелувам!
Благодаря на katiado желая леко раждане и на всички ви, момичета, оцених свекървата и си я заобичах още по-силно.

# 125
 newsm78  Тези,които не понасяте свекървите си и  тормозите съпрузите си  заради  майките им,мислите ли,че  вие сте с нещо по-добри ? И защо не се поставите на мястото на половинките си? Дали им е хубаво на мъжете ви да са между чука и наковалнята,а?

И още. Не е ли твърде  глупаво да се скара една  бременна жена със свекърва  си  или с мъжа си  малко преди термина,вместо да се старае да има прекрасни отношения с бъдещите  помагачи за новороденото?

 newsm78  Дали  не е по-разумно да  не се поддаваме на мненията и акълите на неблагодарни,разглезени,егоистични  и лоши снахи,които с дребнавостта си навреждат  най-вече  на себе си?

 newsm78  Дали не трябва да сме по-човечни,по-дипломатични и по-сдържани  и дори на лошотията на свекървата да отговаряме с добро,за да имаме хармония и мир  не само в семействто,а и в душите си?

  Само за протокола за отбележа,че
имам юудесни отношения със свекърва си,свекъра  и мъжа си,защото винаги съм била над дребните неща и съм възпитавана  в спокойна семейна среда,като родителите  ми са ме учили,че на доброто,което правим ,винаги се връща след време.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 892


И още. Не е ли твърде  глупаво да се скара една  бременна жена със свекърва  си  или с мъжа си  малко преди термина,вместо да се старае да има прекрасни отношения с бъдещите  помагачи за новороденото?

   newsm78 Дали ?  Thinking А да ти е хрумвало, че има и лоши снахи, дето пък държат сами да си гледат бебетата още от първия ден ? Въпреки напъванията и от двете майки да идват да "помагат" ? И това е мнооого лошо, особено за свеки, защото коз номер 1 (гледах ти детето) автоматично изчезва и няма с какво да се манипулира лошата снаха ?  Laughing
    И не е ли твърде глупаво, мисля аз, да си влошиш отношенията със снахата още докато е бременна, при положение, че след някой и друг месец ти ще си тая, дето ще рони крокодилски сълзи, че иска да си види внучето, но решението ще е на "оная", другата.  Laughing Е, какво толкова, че сте клюкарили и интригантствали през това време как ли е забременяла най-после след 3 години ( доводи като семейно планиране са непознати) или че едва ли детето е на сина ви и е редно да се направи ДНК тест ???  ooooh! Ама това е било преди 3 месеца, тя още ли го помни ??? Пфууу, злобна жена, злобна... Naughty  bowuu

# 127
  • Мнения: 11
Разсъждаваща на ум,как мислиш ти,дали аз толкова години не съм опитвала да се оправя с тая жена?Ти знаеш ли какво е,да си говори с тебе уж нормално и след малко да погалиш кучето,а тя да долети с адски ритник в корема на горкото мъниче? Няма съм право да галя животни,дете да е било -могло,а животното било лошо нещо. Имаш ли си на представа колко пъти съм се крила от гаджето ми със сълзи на очи,за да не разбере какво ми е причинила майка му? И всеки път е разбирал от неговата си рода,самите те бягат от нея.Ти четри деца да имаш,но да искаш да живее само най-малкия син,за да те гледа,при положение че си по-силна и от него?
И не си мисли,че настройвам приятеля си срещу нея,напротив често пъти се налага да го успокоявам,за да се прибере без да има скандали. Както споменах,баба ми е на нейните години,но истерично ме е молила да не доближаваме като сме  с нея ,къщата им.Не зная какво толкова й е казала,отказва да ми каже.А смея да твърдя,че баба ми е най-добрия човек на света.Виж тя беше попаднала на неподходяща снаха Laughing,но това е вече друг въпрос.
Иначе има начин да ти каже,че те обича  много-или да й купиш нещо днес, или както стана последния път-от толкова деца и внуци,никой не искаше да се занимава с нейните измислени болести и бяха решили,че само аз мога да се оправя с нея по болниците #2gunfire newsm78 Joy
Успех с твоята свекърва и много се радвам,че има и такива хора Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 378
Добре де аз не мога да разбера защо защитавате толкова свекървите?Следа като вашите са добри не означава,че всичките са такива нали?Навсякъде има и лоши и добри свекърви КАКТО И СНАХИ,защо просто не приемете,че в този случай има една лоша има ли смисъл сега да нареждате момичето след като никоя от нас не знае какво е точно положението.Би следвало да и повярваме нали? след като не се е включила свекървата какво ни остава.Моята не е лоша,но не мога да кажа,че е и мечтаната сигурно и тя така мисли за мен.

# 129
  • Мнения: 776
То затова навсякъде по света родителите са настрана, колкото по-далеч, толкова по-добре.
Мъжът ти не проявява ли разбиране, все пак това е инфекциозно отделение, не случайно е с решетки!
Съвсем нормално е, да се тревожи за нероденото си детенце, все пак всички в инфекциозно отделение са много заразни, това не е шега работа.
Съчувствам ти миличка, пожелавам ти всичко да е наред!!!

# 130
Mlyna , много си права .  Само да добавя,че според мен   снахите и свекървите са си най-обикновени хора,които дали ще намерят път една към друга си зависи от тях.Гледам и на Балу се нахвърлили като кучки.То човек не смее да пише тук,ако случайно се  разбира със свекърва си.Аз съм благодарна на моята-когато я потърся да дойде да гледа децата,не отказва.  Crossing Arms

 Балу ,то този аватар    
сякаш пасва не само на galikrasi,а на повечето снахи в бг мама,дето се самоизядоха и  се въртят в кръг около опиканата темата за омразната свекърва-символ на злото . newsm62

# 131
  • Мнения: 12 696
Добре де аз не мога да разбера защо защитавате толкова свекървите?Следа като вашите са добри не означава,че всичките са такива нали?Навсякъде има и лоши и добри свекърви КАКТО И СНАХИ,защо просто не приемете,че в този случай има една лоша има ли смисъл сега да нареждате момичето след като никоя от нас не знае какво е точно положението.Би следвало да и повярваме нали? след като не се е включила свекървата какво ни остава.Моята не е лоша,но не мога да кажа,че е и мечтаната сигурно и тя така мисли за мен.

Може би от заглавието и от натрапчивата идентичност на такива теми.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 892
Гледам и на Балу се нахвърлили като кучки.То човек не смее да пише тук,ако случайно се  разбира със свекърва си.

    newsm78 Не виждам друг освен galikrasi, който да е казал нещо за Балу. Ако имаш предвид мен, моята закачка към нея беше чисто приятелска и не от днес и тя си го знае.  Peace  Hug

# 133
  • Мнения: 2 716
Четох темата, в която описваш как са дошли да те искат.

# 134
  • Мнения: 17 546
Четох темата, в която описваш как са дошли да те искат.
Дам, аз съм една "Перла в короната" на свеки  Twisted Evil . Уча се аз, не ме мисли! И от мама съм научила и от свеки, каква НЕ трябва да бъда. Peace

Общи условия

Активация на акаунт