Кога растат последните млечни кътници?

  • 51 374
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 903
На около 6 години излизат последните 4 кътника, тогава, когато започват да падат и първите млечни.

На моята дъщеря не са й израснали още първите постоянни кътници newsm78, но вече й паднаха долните два предни зъба, а и доста се клатят и горните 2 предни - съвсем скоро и те ще паднат.  В момента има 18 млечни и 2 постоянни ( отпред).  Трябва да питам нашата зъболекарка защо ги няма още кътниците.  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 303
На около 6 години излизат последните 4 кътника, тогава, когато започват да падат и първите млечни.

На моята дъщеря не са й израснали още първите постоянни кътници newsm78, но вече й паднаха долните два предни зъба, а и доста се клатят и горните 2 предни - съвсем скоро и те ще паднат.  В момента има 18 млечни и 2 постоянни ( отпред).  Трябва да питам нашата зъболекарка защо ги няма още кътниците.  newsm78
Няма страшно ще се покажат Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 7 673
На около 6 години излизат последните 4 кътника, тогава, когато започват да падат и първите млечни.
На моята дъщеря не са й израснали още първите постоянни кътници newsm78, но вече й паднаха долните два предни зъба, а и доста се клатят и горните 2 предни - съвсем скоро и те ще паднат.  В момента има 18 млечни и 2 постоянни ( отпред).  Трябва да питам нашата зъболекарка защо ги няма още кътниците.  newsm78
Същата ситуаия е и при моето дете. Сега е на 5 г. и 8 м. Още преди година (на 4 и половина горе-долу) смени първите два зъба. След една година затишие, сега му падна трето зъбче (естествено, е тръгнало и четвъртото). Но още няма въпросните 4 кътника. Трябва ли да се притеснявам?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 303
Предполагам няма причина за притеснение,детето е още малко Peace Ще пораснат кътниците Simple Smile

# 19
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
6-годишните кътници не са млечни зъби(те израстват зад млечните кътници) и са постоянни,нормално е да поникнат до към 7 годишна възраст.Следващите постоянни кътници се появяват зад 6-годишните около 12 годишна възраст.Междувременно са се сменили и първите и втори млечни кътници Peace

Последните 4 млечни кътника(вторите кътници) поникват през първата половина на третата година Peace

Така,че мами няма място за притеснение Hug

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 01:41 от [x]Пиги®

# 20
  • Мнения: 27
Дъщеря ми е на 4г и 2 мес. до преди два ни зъбите и бяха 20, но сега е започнал да пробива 21-ви тоест постоянният кътник, дали това е притеснително  Confused

# 21
  • Мнения: 1 303
Дъщеря ми е на 4г и 2 мес. до преди два ни зъбите и бяха 20, но сега е започнал да пробива 21-ви тоест постоянният кътник, дали това е притеснително  Confused
Не,естествено Simple Smile При момичетата може по-рано да започнат да пробиват постоянните зъби.Добре е като пробият кътниците детето да се заведе на зъболекар ,който да "намаже"  вдлъбнатините на зъбчетата със специални "силанти",които да ги защитават от кариеси докато се минерализират напълно Peace

# 22
  • Мнения: 1 820
Няма такова нещо 24 млечни зъба Simple Smile 20 са Peace
Другите 4,които са дали в книжката предполагам са първите  постоянните Peace ,започвата да пробиват към 6 годинки обикновено
или към седмата.Когато падат млечните и пробиват постоянните.И аз не знаех,но преди около 2 месеца личния лекар броя на малката зъбите и каза,че остава само още един пред кътник.Аз го питах"Ами кътниците"и тогава разбрах и аз  Laughing

# 23
  • на морето
  • Мнения: 1 384
Моят син е на 3г. и близо 5 мес.Има 20 млечни,но от скоро ми се вижда едно бяло връхче,май излиза шестият постоянен.Нормално ли е на тази възраст?И трябва ли да се консултирам със зъболекар?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не съм зъболекар,но мисля че би трябвало да са изникнали... Thinking
при нас се появиха на 2-2,3г.
има деца,при които изникват по-късно.
но по принцип е добре поне веднъж в годината детето да бъде преглеждано от зъболекар.той би могъл да ти отговори най-добре.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а ако говорим за постоянните (не знам тях ли имаш предвид като "последни") май се появяваха към 6,5-7 г.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми на 2г имаше 20 зъба(за сравнение-брат и сега е на 2г и има 16,като 17 е на път)
Първият млечен и падна ,когато още не беше навършила 5г и тогава и се развих 5 светкавични кариеса,
на 5 и половина вече имаше 24 зъба,не знам дали е добре или зле,това е положението при нея.

# 27
  • Мнения: 6 031
Последните 4 от 24-те поникват около шестата година, затова им казват 6-годишници.
Ние сме от изключенията.Големият направи 7, а има само един от тези 4 и няма паднал нито един зъб все още.

# 28
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Моето детенце е на 2г и 11 месеца  , а има само 16 зъбчета.....другите не искат да излизат

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
белинда, питаш за т.нар. шестгодишници. Те са си вече от постоянните. Хубаво е, след като израстнат да се "запечатат" с/у евентуални кариеси. Както разбира се и всички постоянни...

Общи условия

Активация на акаунт