Да дам ли залъгалка?

  • 1 970
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ами да, аз засега отлагам да дам. Вече купих, но само я държа в ръка и гледам бебка и някак си ми е гадно да й я дам  Grinning Вадя й всеки път ръчичката и така е в последните няколко дни. Ще изчакам, явно нещата много бързо се променят.
А това до 10 клас да си смучеш палеца ми звучи идиотско.

# 16
  • Мнения: 789
От опит да кажа - дори и на тази крехка възраст, има вероятност да свикне със смученето на пръста. Ива нямаше 2 месеца, като се научи съвсем целенасочено да го прави. Биба рядко искаше, а след няколко месеца изобщо не искаше - цокаше си само пръста. И така буквално до преди 3 седмици, когато най-накрая я отучихме. Много беше трудно на нейната възраст и всеки ден съжалявах, че не съм дала биба, когато е било времето.

# 17
  • Мнения: 9 973
по-добре биба отколкото пръст Naughty

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Само малко up-date  на написаното от мен до тук. Днес в крайна сметка се опитах да дам залъгалка след като 2-3 дни вече след като се нахрани (даже преяде според мене, защото после по няколко пъти повръща) си налапва и двете ръце (понякога само палеца) и не е гладна, но  пак си смуче настървено ръцете. Залъгалката я отказа категорично. 15 мин опитвах, силиконова, каучукова...нищо. Плюе и прави гримаси. Изобщо не разбра какво е туй чудо дето й го пъхам в устата. Даже се ядоса, че й дърпам ръчичката. Не знам какво да я правя с тези ръце - само да се събуди и ги налапва. А ако и дам да си гризка от онези пръстенчета за забките, въпреки, че е рано още?

# 19
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
според мен я остави, нека си изучава ръцете - баба ти едва ли е дала залъгалка на майка ти, а тя не си смуче ръцете досега. това си е нормално развитие. след някоя и друга седмица детето ще започне да гризка играчки... моето момче мина през това. сега понякога (веднъж два пъти на десетина дне примерно) хитрее и опитва да смуче палец, но ако няма какво друго да прави, няма играчки или не му обръщам внимание.
пък и сигурно им е кофти на децата да им завираме изкуствени неща...

# 20
  • Мнения: 789
......... А ако и дам да си гризка от онези пръстенчета за забките, въпреки, че е рано още?

Дай й. Няма да навреди. Най-много да не прояви интерес, нищо не губиш. Гледай да са от най-малките, за да може да го държи и да е качествено направено.
А можеш да й дадеш и бибата да я държи - не й я тикай в устата, щом не я иска. Може пък самичка да я налапа по някое време. Ива така си дъвчеше бибата, но беше малко по-голяма.

# 21
  • Мнения: 425
Само малко up-date  на написаното от мен до тук. Днес в крайна сметка се опитах да дам залъгалка след като 2-3 дни вече след като се нахрани (даже преяде според мене, защото после по няколко пъти повръща) си налапва и двете ръце (понякога само палеца) и не е гладна, но  пак си смуче настървено ръцете. Залъгалката я отказа категорично. 15 мин опитвах, силиконова, каучукова...нищо. Плюе и прави гримаси. Изобщо не разбра какво е туй чудо дето й го пъхам в устата. Даже се ядоса, че й дърпам ръчичката. Не знам какво да я правя с тези ръце - само да се събуди и ги налапва. А ако и дам да си гризка от онези пръстенчета за забките, въпреки, че е рано още?
Браво на детето-не обича изкуствени неща Laughing,пак ти казвам -период е това с ръчичките,не се безпокой,ще си отмине по реда!

# 22
  • Мнения: 367
Във втория месец на дъщеря ми забелязах, че си лапа пръстчетата. По съвет на майка ми, която ме е кърмила дълго, но ми е давала и биберон се престраших и купих залъгалка. Учудих се, че въпреки новата си придобивка, бебка си лапаше ръчичките със същия замах  Mr. Green Тогава реших, че няма смисъл да я приучвам да смуче и биберон през целия ден. След като я накърмя преди лягане, давам й биберончето и я слагам да спи. Не зная дали ще се оттучи лесно от този навик. Надявам се ти да вземеш правилното решение за своето бебче!

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Благодаря на всички за съветите. Наистина не знаех, че това е период от развитието на бебето - първо детенце ми е и го гледам съвсем сама. Чета из интернет и оттам се информирам кое как, ама не е като да имаш поне малко опит. Тука педиатрите са само за "спешни случаи". Не отговарят много на общи въпроси. Като родих ми дадоха една книжка (викат и библията) за отглеждането на деца и до там.
Amy81 преди малко прочето поста ти за плачещото ти бебенце. Много съжалявам. Дано намериш причината. А може просто да е в лошо настроение. Вече е големичка. Не вярвам да са колики ама помисли все пак какво си яла, може от това да е. Успех

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 04:07 от abutikon

Общи условия

Активация на акаунт