Какво бихте ми препоръчали за загрубели пети?

  • 11 922
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
айде и аз при вас...

# 16
  • Мнения: 51
Здравейте.
Интересува ме има ли някое ефикасно  кремче или лекарствен препарат за загрубели пети, но ако може да не е кортикостероиден. Напоследък нямах много време да полагам специални грижи за тях и са станали толкова твърди и грапави, много неприятно.
Моля, ако някой има или е имал подобен проблем да сподели как го е излекувал. Ползвала съм едни кремове на AVON,  но не съм много доволна - почти никакво подобрение нямаше.
В аптеките има  една емулсия за крака и напукани пети :EUDERMOL-10 на THALLODERMA проф. П. Златев -мноооооооого е добро и струва максимум 4 лв.

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пак ще кажа, за последно:
С каквото и да ги намажеш, и най вълшебното,
ако добра педикюриска не махне загрубелия дебел слой -
нищо няма да постигнеш.
това не може да се направи в домашни условия.

И, за да не скочите - не съм педикюристка
Просто и аз така се дърпах, докато не усетих какво е да те подхване опитна ръка.
Несравнимо е.
Няма да си познаете краката.

# 18
  • София
  • Мнения: 903
Момичета, благодаря ви много за съветите.   bouquet Страхотни сте. Ще пробвам някои от вашите предложения, дано се подобри положението, че идва лято, а с тези петички ... 

# 19
  • София
  • Мнения: 903
Може да ги мажеш и с лимон.

А колко пъти на ден се мажат с лимон, и трябва ли да се обуват чорапи след това?

Има едни ножчета специално за пети.Накисват се краката и с тях се изрязва мъртвата кожа.Имат си ограничител така че няма опасност от порязване.След това мажеш с кремче.След тази процедура после можеш няколко месеца да не ги поглеждаш,само да си ги мажеш профилактично Wink

Къде мога да  намеря такива ножчета?

# 20
  • Мнения: 7
Zdraveite! Za zagrubeli peti moga da vi prepora4am edin nov kosmeti4en produk  Gin Gira -Zinc Pyrithione Spray. Izpolzvam go vtora sedmica i sam mnogo dovolna. Ako petite sa mnogo suhi i napukani e po dobre da se napravi pedikur ili v ka6ti nakisnete v hladka voda krakata podsu6ete i napraskaite s  GinGira. Efekta e porazitelen petite stavat meki i gladki. Moje da se izpolzva i pri napukani race.

# 21
  • Мнения: 25 610
За загрубели пети и лакти - ексфолиращият крем на д-р Шол. Продава се в аптеките.

# 22
  • Мнения: 57
Майка ми си реши проблема с крем Витасин- български е, има го в аптеките. Струва около 4-5 лв.

# 23
  • Мнения: 1 650
Майка ми си реши проблема с крем Витасин- български е, има го в аптеките. Струва около 4-5 лв.

Този витасин наистина е вълшебен, помага и при гъбички на ноктите и при екземи, но мирише неприятно. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6
Пробвай с родопско чудо би трябвало да го има в аптеките  ,ако не го намериш   пиши

# 25
  • Мнения: 2 110
Atrix/зелен на цвят/ или  Glysolid/ярко червена опаковка/ ! Много добре овлажняват кожата и на ръцете и на краката и помагат на най-напуканите кожи !

Общи условия

Активация на акаунт