Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през март

  • 90 649
  • 2 979
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 008
Добре дошли в най-позитивната спамо-чат тема!

Предходните теми, в които мрънкахме през месеците на 2020, 2021 и 2022
Добре дошли са всички, които търсят място да си отпуснат душицата и да си помрънкат.


НАШИТЕ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ
Първа част - цък

Съдържание:
Скрит текст:
Френска лучена супа, препоръчана от Сирос
Белгийските гофретите на 💜 Clo 💜
Солена баница-пица на wind and fog
Телешко с критараки от Сирос
Гювеч с дробчета и пилешки сърца от Eliff, подкрепен със снимков материал
Кекс от Sissy, на снимката изглежда божествен
Зеленчукови мъфини със сирене на Sissy
Козунак от mystic woman
Козунак по рецепта на Ренко
Хрупкави картофки на фурна по форумна рецепта от 💜 Clo 💜
Дупени картофи от demmy
Телешки ребра с Гинес, в мултикукър от Reunion и допълнено от Philomena
Суджукакя, предложение от Сирос
Домашен течен шоколад от Thewishmaster
Сладкиш с извара и сметана от Eliff
Рецепта на Уишмастърова за пилешко, мариновано в майонеза, печено в корнфлейкс
Солени мъфини от Eliff
Сладки/солени бухти от Anyyyone
Макарони на фурна от Anyyyone
Огретен с картофи от Birdflower
Рецепта за мъфини с всякаква плънка на 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Пълнени чушки, вкл. печени и пълнени с кайма от wild poppy
Невероятен сладкиш със смокини от Anyyyone
Супа от тиквички от Сирос
Негърче от 💜 Clo 💜
Паниране на кашкавал и топено сирене от Баба Яка
Готвено с манатарки от Salilinda
Вкусна сьомга (сьомгова пастърва) с кашкавал, на фурна от Salilinda
Бухтички на фурна със сирене от мързелче
Marillenkuchen mit joghurt  (Кайсиев сладкиш с кисело мляко) от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Рогчета от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Топла салата от thewishmaster и от Сирос
Пърленки от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Шипково вино от Salilinda
Класическа рецепта за млечен крем с ванилия от Salilinda


Съдържание:
Скрит текст:
Желе от мерло по thewishmaster
Лаваш с яйце от thewishmaster
Паниран карфиол от Pandachina
Канелони с кайма и доматен сос от wild poppy
Пържен черен дроб от thewishmaster
Крем карамел от 💙 Clo 💙
Милинки от Баба Яка
Тайландско от JACKLIN*
Соленки от Birdflower
Ябълков сладкиш от vaychka
Соленки с кашкавал и семки от Eliff
Катми без яйца от mystic woman
Палачинки от Ули
Крекери със семена и здравословни бисквитки от st. Dobri
Добруджански бюрек от Сирос
Шоколадов сладкиш с майонеза от wind and fog, с помощта на Eliff
Маслени бисквити с шоколад от wind and fog
Телешко с дюли от Reunion
Сладки картофи от thewishmaster
Пастет от пилешки дробчета от Сирос
Пастет от Ули
Фламбиран пастет от thewishmaster
Пълнена патица с гъби от wild poppy
Бътър чикън от Ули
Пилешки пържоли от бут с топено сирене, сметана и гъби от 💙 Clo 💙
Сладки пурички от umi zoomi
Крем карамел за 7 минути от Сирос
Топла салата с цвекло от Сирос
Домашни бургери от Anyyyone и допълнен
И пак бургери от wild poppy
Милинки по препоръка на st. Dobri
Сладки балеринки (корекомки) от Anyyyone
Бисквити с течен шоколад "Нутелоти" от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Мариноване на пилешко от Сирос и бъръльо-бъръльо
Хапки 'kfc' от demmy
Ризото от Сирос
Зелеви постни сарми от Reunion
Пилешко филе с гъби, сметана и пушен бекон от Сирос
Пържен шаран от 💙 Clo 💙
Детска кулинарна книга от Лидъл , снимки, благодарение на Ренко
Маслени бисквити от Ренко
Яхния със свинско, царевица и зеленчуци (тиква) от Salilinda
Гръцка спанакопита от Sissy
Спаначена яхния с нахут от Salilinda
Пилешко със сос от праз и синьо сирене от Salilinda и допълнение от thewishmaster
Печена тиква с мед и орехи от 💙 Clo 💙
Гевречета от тесто за пица от thewishmaster
Френска лучена супа от Ули и Sunshine-rainbow-lollipop
Ореховки розички от Тарталета
Коледните сладки на st. Dobri
Памук погача , изпитано отAnyyyone
Пържоли на фурна от Сирос
Содена питка за Бъдни вечер - колективен труд
Пълнени сухи чушки с боб от Баба Яка
Портокалови курабийки от mystic woman
Яйчна салата от Сирос

Продължаваме да пишем заедно ТРЕТА ЧАСТ
Омлет - колективен труд
Скрит текст:
За омлетите- незалепващ тиган и малко масло. Ако ти е трудно да ги обърнеш, помогни си с чиния. Любим ми е със запържени лук, гъби, чушка и бекон.
Карамел, хубав, добре нагрят тиган и масло.
Не ги обръщам аз, само затварям плънката вътре.
Caramella За омлета, в купичка разбваш три яйца с щипка сол, в тигана малко масло, около лъжица, две, абе да покрие дъното, аз готвя на тиган 28 см. диаметър. Та маслото се разтопява и загрява, сипваш сместа вътре.  Ако искаш плънка, слагаш колбас на парченца, настърган кашкавал, натрошено сирене...
Като почне да се запича отдолу, да хване коричка, със шпатула надигаш отдолу,  прегъваш през средата (става като калцоне). Аз с две шпатули си играя да го въртя и от двете страни Simple Smile
Като се разбиват яйцата може да се добави и 1 лъжица студена вода. Стават по-пухкави омлетите. Аз прегъвам само по средата, че на палачинка има 2 движения повече. И при всеки следващ омлет спирам котлона за известно време, за да не ми цвърчи новото масло, което добавям.
Кекс с тиква (моркови) от Salilinda
Скрит текст:
3 ч.ч брашно
1 ч.ч орехи ( може да се пропуснат)
1 ч.ч захар (може да се намали)
2 ч.ч настъргана тиква или моркови (ако е по водна тиквата, може да добавиш една, две лъжици галета, грис или оризово брашно)
½ ч.ч олио
1 ч.ч топла вода
1 бакпулвер (или 1 ч.л сода, загасена в 1 с.л оцет)
Канела
Пече се до готовност на 200°
Ябълков пай от Salilinda
Скрит текст:
4 яйца
1 ч.ч захар ( аз слагам ½)
300 г брашно
2 с.л лимонов сок
2 с.л олио
1 бакпулвер
 Настъргана лимонова кора от 1 лимон
2 настъргани ябълки за тестото
2 нарязани на тънки филийки ябълки за нареждане от горе.
Пече се в загрята фурна на 200° за около 40 минути
90 секундно кето хлебче от wild poppy
Скрит текст:
За разнообразие при кето или ВМХ може да пробвате 90-секундното хлебче - https://bg-bg.facebook.com/1628233937252707/posts/1775342515875181/, намазано с онова крема-сирене от извара с пушен червен пипер (пасира се извара с разтопено масло/зехтин), което Уиш препоръча. Особено, ако ви липсва хляба. Аз пасирах и с маслини, заспаха.
Кифлички от Anyyyone
Скрит текст:
Давам я. Тя май от е от форума,но не помня на кой беше. Записала съм я в тефтера без името.

Тестото не е много сладко,та може и със сирене да се направят. Синеочка така ги обича,не със сладка плънка. 😃
Постна орехова майонеза от demmy
Скрит текст:
Ни в клин,  ни в ръкав да похваля тази рецепта за постна орехова майонеза. Страхотна е.
Пърленки от mystic woman и 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Скрит текст:
За пърленки препоръчвам тази рецепта:


Паста с чери домати и фета от demmy
Скрит текст:
Бучка сирене и чери домати се запичат със зехтин и подправки. Макароните се варят отделно. Като станат сиренето и доматите, добавя се малко от макаронената вода и се пасира. После се разбъркват сос и изцедената паста и става майка плаче. Blush
https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/a35421563/baked-feta-pasta-tiktok/
Рибена чорба от бакалярос и кокинопсаро, от Sissy
Скрит текст:
Рибена супа от бакалярос и кокинопсаро!

Кг и половина-2 риба 🐟🎏(може да стане с всякаква риба,но днешната рецепта е с горните два вида риба. Бакалярос е нещо като хек,а кокинопсаро...нямам представа всъщност)
1 кг картофи
2-3 моркова
2-3 тиквички
2 стръка целина
2 глави лук
1 лимон 🍋
Малко шафран
Сол и черен пипер
Зеленчуците и рибата ги режете на едри парчета. Слагате тенджера с вода да заври на котлона и като заври слагате рибата за 7-10 минути. Изваждате рибата и прецеждате бульона да няма кости. Слагате от отново прецедения бульон на котлона и добавяте зеленчуците. Варите до омекване на картофите. Изваждате една част от зеленчуците (най-красивите парчета) ,а останалата част пасирате с бульона. Връщате обратно красивите зеленчуци,заедно с обезкостената риба и лимоновия сок. Щом заври махате от котлона и сервирате.
Оригиналната рецепта е без застройка от жълтък и лимон. Аз обаче всеки път си правя такава, повече ми харесва. Може да се добави и малко ориз ,ако обичате по-гъсти супи или да увеличите картофите смлени в бульона.
Да ви е сладко,любими мои! ❤️
Пача от св. уши и крачета от мързелче
Скрит текст:
Ми... намираш си уши и крака, и дълбока тенджура си намираш... цопваш ги вътре, давиш ги в студена вода с дафинов листец, сол, бахар... или каквото имаш отт изтброеното, ма поне сол имаш де... и ги вариш минимум 2 /два/ часа, а може и къмто 3 часа... месото да пада от кокаля требе.
После зимаш два моркова, два картофа, ма не ги сееш, ми ги режеш на ситничко... обезкостяваш кокаляците от копитцата, зимаш месото; ушите режеш на хапки;
слагаш в тенджера месото и хапковидните уши, + прецедения бульон, в който са врели + наситнените зеленчуци, вариш още малко, да се сварят моррковите...
сваляш от котлоня, сипваш в купа голяма и дълбока, ръсиш щедро отгоре лютив червен пипер, може и черен да сложиш, оцет, чесън пресован или накълцан също може, наливаш червено вино и ядеш и рИвеш...
и после спите гръб до гръб, щото лице до лице не е мноу хууву Satisfied
Тиганици/бухти от 💙 Clo 💙
Скрит текст:
1 яйце, 1 чаша кисело мляко, 1/2 чаша вода, щипка сол и щипка сода бикарбонат се разбиват с брашно до гладко тесто, с консистенция малко по-рядка, отколкото за палачинки. Пържи се в малка тенджерка, но с олио поне един пръст в нея. Тестото се сипва с лъжица, на малки кръгчета. Пържи се до златисто. Може да се поръси с пудра захар.
Супа с патешко месо от Сирос
Скрит текст:
Кло, готвя патешка супа като пилешка. Варя месото с дафинов лист и зърна черен пипер. Глава лук на ситно, настъргани поне три моркова, чушка на ситно нарязана, може малко целина и задушавам за кратко в зехтин. Заливам с патешкия бульон.  По някое време слагам ориз или фиде. Като се свари, добавям обезкостеното месо и правя застройка от кисело мляко и два жълтъка. И иде ред на подправките- сол, черен пипер, връзка магданоз, кимион, по щипка мащерка и риган една наситнена скилидка чесън. Ако имаш кукър и време, свари месото и зеленчука на бавното готвене.
Печен лук на фурна от Birdflower
Скрит текст:
Мързелотка, лукът нарязан на по-едро в тавата, върху него сипваш малко олио и капваш медец. Като пробвам лично, ще споделя резултата. Иначе Ени каза, че пече цели глави, завити във фолио.
Аз си харесах ето тази рецепта и мисля да я пробвам в най-скоро време: https://evelinacooking.com/2021/10/04/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D … 0%BB%D1%83%D0%BA/ Много апетитно ми изглежда.
Телешко бургиноьон от Сирос
Скрит текст:
Ули, телешкото
1,5 кг телешко месо се нарязва на едри парчета /хубаво е месото да имам мазнинки и жили. Стопяват се от дългото готвене и дават плътност на соса/. Слага се месото в голяма тенджера и се залива с бутилка червено сухо вино. Добавят се 4-5 дафинови листа, 5-6 зрънца бахар, клончета розмарин, няколко стръка мащерка /при мен беше суха/,4-5 скилидки необелен чесън, 3-4 зрънца карамфил и 1 супена лъжица горчица, сол, черен пипер.
Нарязват се на едри парчета 4 стръка целина, 5-6 моркова, 1 голяма глава лук на 4. Всичко се разбърква, покрива се съда и се оставя хладилника. Аз го правя предния ден за следващия.
Изважда се месото, подсушава се на домакинска хартия, овалва се в брашно и се запечатва в тиган на силен огън в масло и зехтин. Не бива да се препълва тигана, за да не почне да се вари месото. В това време на другия котлон, се слагат да се задушат отцедените зеленчуци. За кратко, докато стане месото.
Накрая пак смесваме всичко в съда, в който ще печем /при мен гювеч/- месото, зеленчуците, маринатата и добавяме литър бульон или вода. Покрива се с хартия за печене, като тя се изрязва малко повече от големината на съда. Покриваме с нея, като правим капак. Слага се във фурната за час на 250 гр, после намалявам за час на 200 и още 2 часа на 100 гр. Към края поглеждам, дали добре се е редуцирала течността. Трябва да е гъсто сосчето, ако не е  - махам хартията, може и да увелича малко градусите.
И за да е пълен разкошът - запържва се в масло и зехтин малка глава лук на ситно нарязана,  пушен бекон на лентички, няколко листенца розмарин и гъби 500 гр /кладница, печурки, ако има и манатарки ехеее/. Слага се сол, черен пипер, малко сок от лимон и като останат на мазнина - магданоз.
Сервира се яхнията и отгоре се слага от запържените гъби и бекон.
Моите пет стотинки - с това количество се хранихме 5 човека два пъти. Много е.
Може да се добавят още зеленчуци, но не бих сложила картоф.
Мисля, че може и без да се запържва месото, а всичко да се сложи във фурната, но сосът няма да е така плътен.
Гъбите и беконът също не са задължителни, но пък с тях е по - вкусно.
Yum
Мързелива баница с многолистно тесто от 💙 Clo 💙
Скрит текст:
не е за мързеливи домакини!
Аз имам опит с многолистно тесто, баба ми правеше с такова "мързелива баница". Защо е мързелива, след като отнема повече от три часа да се направи, един Господ знаеше. Давам рецептата за въпросната баница.
1 яйце, 1 супена лъжица оцет, 2 супени лъжици олио, щипка сол и чаена чаша вода със стайна температура се сипват в кладенче от брашно и се замесва меко тесто. Оставя се да почине, след което се разделя на три топки. От двете топки се прави въпросното многолистно тесто. Разтопява се масло /около 200 гр. + 2 супени лъжици качествена свинска мас/, съвсем спокойно може да се ползва само масло, със съвсем малко добавено олио. Та с двете топки се почва, разточват се на кръг, с диаметъра на тавата, след което се маже с маслото, разрязва се с нож във форма слънце, като в центъра остава кръг, с диаметъра на малка чаша. Сгъват се триъгълниците един върху друг и се оставя да почине в хладилник, докато процедурата се прави с втората топка. Така се въртят, докато всяка една топка се мине три пъти. Следва разточване на долната кора, вече се поставя на дъното на тавата, започва редене на баницата със стандартната плънка от яйце, сирене и кисело мляко, от третата топка се разточват много тънки кори, поне 5, между тях - освен плънката, обилно се ръси с маслото, най-отгоре втората сложна кора, наредената баница се разрязва с остър нож на поне 8 парчета и се изсипва остатъка от маслото. Ако е свършило, разтопява се още малко. Пече се на умерена фурна /стандартни реотани, без вентилатор/ - 180°, поне 40 минути.
Тесто за пица, замесена в хлебопекарна от Ренко
Скрит текст:
Мисте,по тая,месено в хлебопекарна:

На ръка това тесто не бих месила,ужасно лепнещо е.
Пица от пиле от mystic woman
За шунката
Скрит текст:
Попи, за да не се удавиш в океана, гледай какво пише един потребител, мисля, че се казваше батето. Може и да бъркам името, дори не зная дали е активен в последно време, но това няма значение, защото той има един великолепен блог - Дзверски вкусно. https://batimiti.blogspot.com/ Това е страхота енциклопедия за мръФФФки и какво да направиш с тях. Личи си, че е ценител и знае какво прави.
А без термометър дали ще стане?
Мисти, може да стане, но на фурна. За тенджера е много пипкаво да следиш температурата да е точно преди завиране, но да не завира през цялото време. Не'ам нерви за това. Слагаш го, увито като бонбон в хартия за печене, на 80 градуса (не съм сигурна дали това е точната температура, но май да) за цялата нощ. Ако имаш достатъчно опит, можеш да го усетиш по това как поддава на натиск. Но най-лошото, което може да стане, ако го изпуснеш, да имаш просто печено месо. Така че, на принципа "проба-грешка" и като си познзваш фурната, ще го нагодиш.
Ааа, Уиш, на фурна, да...може да се пробвам някой ден Simple Smile а с какво се омазва? Подправки, сол?
С каквито подправки ти иска душата и сол на вкус. Аз много обичам да го намажа щедро с горчица. Става мням коричка.
Бумбар от мързелче
Кюфтенца от рибни филета и бекон от thewishmaster
Скрит текст:
Фил, смилам в блендера филета от бяла риба+ бекон. Съотношението е малко на око, но да кажем, 1:3 в полза на рибата. Добавям яйце, галета или царевичен грис, за да се получи достатъчно гъста смес. Сол и черен пипер. После с помощта на две лъжици, че мразя да пипам с ръце, оформям кюфтенца, мятам ги в тава, постлана с хартия за печене и ги изпращам за около 20 минути във фурната.
Студен сос за пържена риба от wind and fog
Скрит текст:
За рибата, ако не е късно - студен сос от счукани орехи, чесън, малко олио/зехтин и сол на вкус, добавя се малко вода/соса трябва да е гъст/бърка се енергично да се смесят съставките топиш, ядеш и ревеш. За пържена, печена риба е перфектен. По моя край си има име, ноооо сега не мога да се сетя.
Бретонска рецепта за рибни филета и бекон в сос за спагети лингуини от Philomena
Скрит текст:
Уиш, записах си рецептата. Yum със сигурност ще я пробвам. Аз знам една друга рецепта - бретонска. Нарязват се филенцата на квадрати и се увиват в бекон с помощта на конец за готвене. После се варят в тъмна бира, в която си нарязала глава лук. 6-7 мин преди да стане готово слагаш в соса спагети тип лингуини. Става мммммм.
Пастет от thewishmaster
Скрит текст:
Май бях писала рецепта, а на Сирос и Ули идеята за пастет с ябълки и праз е божествена. Но за по-сигурно, базовата рецепта е: тарелка пилешки дробчета се задушава в малко пакетче масло, добавя се сол, ако харесвате черен пипер, наливаш около 200 грама сметана и врътваш пасатора. Изглежда рядко и така трябва да бъде. При изстиване се стяга. Разкошният вариант с ябълките е да добавиш 2-3 обелени ябълки на парчета при задушаването  и към края да ги полееш щедро с коняк, но мисля, че на ПанТето малко му е рано за увеселителен пастет.
Друга разкошна идея е да налееш пастета в купички за крем карамел до половината и, като стегне, да долееш портокалов сок, смесен с желатин. После на препечени филийк, мням.
и Пастет от wind and fog
Скрит текст:
Задушаваш глава лук, настърган морков, добавяш1-2 шепи измит пилешки дроб. Бъркаш да изври течността и да се сготви дроба. Махаш от котлона, ръсиш подправки, магданоз добавяш пресен ако обичате, бучка масло и пасираш. В буркан и в хладилника. За около 30 минути имаш пастет.
Сос за винен кебап от thewishmaster
Скрит текст:
Мисти, задуши на слаб огън ситно нарязан лук, добави пасирани домати, когато се сгъсти сосът, добави пасирани печени чушки (може и без тях), после - черен пипер, вино, бахар, малко захар, дафинов лист и задължително щипка канела. Канелата не се усеща, а смесена дава божествен аромат.
Винен кебап от wind and fog
Скрит текст:
Аз  винения кебап го правя така - задушавам лук, морков, чушка, ситно накълцан чесън. Добавям нарязаното месо/сурово/, поръсвам с червен пипер, черен пипер, гарам масала, мятам дафинов лист, поливам с чаша червено вино, люсвам и малко вода. Мятам капака и да си къкри на бавен огън. Когато е готово, добавям сол и домати. Ако е течно, доматите ги разбивам с малко брашно и тогава ги сипвам в тенджерата и така сгъстявам соса. Ориза отделно в тавата. Даже според музата ми в момента понякога при ориза сипвам от любимия ми мексикански микс замразени зеленчуци/морков, царевица, грах, зелен боб/ става бижу. Като си сипя порция + чаша вино и съм в рая.
Пасирана червена леща от Salilinda
Скрит текст:
Bird, има рецепти в нета, но не съм сравнявала с моята. Това, което правя е по рецепта на моя приятелка, която беше женена в Турция. Два моркова, два картофа, глава лук, супена лъжа джоджен, че и малко отгоре, задушавам в олио (зехтин), хубаво да си пуснат ароматите, добавям вода да поврът и поомекнат, добавям пакет червена леща от 500 г, като всичко се свари, слагам сол и пасирам. В отелен съд, запържвам масло и за секунда обръщам червен пипер сладък и лютив, ако обичате. За цвят, ако имаш може да добавиш стръкче шафран. Изсипвам към пасираната леща и готово. Много бърза супа е. Сервира се с резен лимон, аз повече я харесвам без.
Лесен какаов сладкиш (брауни) от vaychka
Скрит текст:

Мярката ми е обикновена чаена чаша.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко с лъжичка сода, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, 3 с.л. какао, 1 1/2 ч.ч. брашно.
Това е за малка тавичка. Аз го пека обичайно във фраера за 43 мин на 150 градуса. Във фурна предполагам ще стане за около 20-25. Стои леко влажен отвътре и много мекичък.
Монстер Брауни от Ули
Скрит текст:
От книгата Cynthia Barcomi's Backbuch.
Съставки:
460 гр захар; 5 яйца, добре разбити; 1 с.л. мед; 350 гр. тъмен шоколад; 250 гр масло; 210 гр брашно; 1.5 ч.л. бакпулвер; 3/4 ч.л. сол; 80 гр орехи.
За топинга от крема сирене
360 гр крема сирене; 90 грама меко масло; 130 гр захар; 3 яйца, леко разбити.
За поръсване 180 гр орехи
Загрейте фурната на 180 градусам намаслете форма 24 х 32 см (аз ползвам тавата на фурната).
Добавете захарта към добре разбитите яйца и разбийте, добавете меда.
Разтопете шоколада и маслото и охладете. Тази смес се прибавя към яйцата и захарта и се разбърква с телена бъркалка.
Добавете брашното, бакпувера и сол и разбъркайте колкото да се смесят добре съставките. Отделете 560 гра от тази смес и добавете орехите.
След това разбийте с миксер на ниска степен крема сиренето, маслото, захарта и яйцата.
Изсипете в тавата шоколадовата смес с орехите, отгоре сместа с крема сиренето и отгоре на няколко места сложете с лъжица от заделената шоколадова смес, след това с шишче или нещо остро разнесете двете смеси, за да се получи мраморен ефект. Отгоре поръсете с останалите орехи. Печете 40 минути.

Брауни и от SkyBlue
Скрит текст:
Панди, моето лесно и бързо брауни е:
1 ч.чаша захар
2 с.л какао
3 яйца
1 ч.чаша брашно
125 г разтопено масло, но не горещо
Сместа е по-гъста от кексова, отгоре ръся щедро орехи, но може и без тях.
Тавичка, хартия за печене, 180 гр. за около 35 мин.
Мързеливчинки от Eфибуш
Скрит текст:
Изчаквате да дойде едно слънчево неделно утро, пращате милото да разбие две яйца, през това време загрявате тънкия палачинков тиган с една лъжица олио. Добавяте при яйцата към 6сл брашно и малко сода за хляб, 4сл кисело мляко и малко прясно да стане палачинковото тесто, и ги пържите тънички, стават към шест броя. Давате на милото да завива с каквото сладко е останало, в случая имаше малинко-къпинково, портокалово и две бяха с настърган кашкавал. Казвате на милото да държи готовите палачинки под капак. Накрая в тигана разтапяте лъжица масло с малко ванилия и поливате палачинките, и понеже са поизстинали ги врътвате за 2мин в миковълновата да се стоплят. Бонче апетитче. Fork And Knife

Шоколадов кекс в мултикукър от vaychka
Скрит текст:
Става малък, ако го правиш във фурната в тавичка - двойна доза.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко + 1ч.л. сода, 1/2 ч.ч. олио, 1 и 1/2 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. захар, 3-4 с.л. какао
❗Чаена чаша е с вместимост 250мл.
Разбива се на ръка
Програма: Bake 150°
Време: 45 минути
Аз слагам кошницата, в нея хартия, и изсипвам сместа.
Става и в тавичка във фурната, на по-високи градуси, за около 30 минути.
Не е нещо невероятно, но е с шоколадов вкус и стои сочен.
Пристрастяващо вкусен кекс от Salilinda
Скрит текст:
От пет дни, всеки ден правя един кекс, супер сочен и вкусен, направо се пристрастихме Simple Smile 3 яйца, 9 с.л захар, 9 с.л олио, 9 с.л брашно, 1 бакпулвер, 3 ябълки (или 3 круши, може и микс) нарязани на парчета. От горе се поръсва с филирани бадеми или начукани орехи и 1 с.л захар. Пече се 35 минути на 200 градуса.
Пиле с ориз и джоджен от wild poppy
Скрит текст:
Плачеш кекс от Lavatera (ядеш и ревеш)
Скрит текст:
Начиии силно се надявам, че означава Ядеш и ревеш от кеф. Иначе се води турски сладкиш, дето блата го напояваш с прясно мляко, което за моя вкус звучи и-де-ал-но. Спряла съм се на тази рецепта, обаче вместо крема отгоре ще туря от останалия крем на френската селска торта, дето ми остана зян.
Скрит текст:
Необходими продукти
За кекса:
яйца - 4 бр.
пудра захар - 1 ч.ч.
брашно - 1½ ч.ч.
какао - 3 с.л.
ванилия - 1 бр.
прясно мляко - 60 мл + 300 мл
бакпулвер - 1 пакетче
олио - ⅓ ч.ч.
За сметановия крем:
суха сметана - 1 бр.
прясно мляко или течна сладкарска сметана - 1 ч.ч.
За шоколадовия крем:
прясно мляко - 200 мл
захар на кристали - ¾ ч.ч. (150 г)
царевично нишесте шоколад - 1 ч.л.
какао - 1 с.л.
тъмен шоколад - 80 г
Начин на приготвяне
В дълбока купа разбийте четирите яйца със захарта до пухкава светла пяна.
Добавете към яйчената пухкава смес последователно 60 мл хладко прясно мляко, олиото, ванилията. Разбийте добре с миксера  течните съставки. Към тях добавете сухите съставки - брашното и какаото, разбийте добре с миксера.
Последно добавете бакпулвера и разбийте до образуване на мехурчета в сместа.
Добре е да изсипете сместа в намазнена стъклена правоъгълна форма, но ако нямате правоъгълна, и кръглата ще свърши работа.
Изпечете  кекса в предварително загрята на 180 градуса фурна до суха клечка.
Извадете кекса от фурната и го набодете нагъсто с клечка за зъби чак до основата.
Залейте горещия кекс с 300 мл студено прясно мляко. Сипвайте млякото равномерно, лъжица по лъжица. върху кекса. По желание може предварително да разтворите в прясното мляко 2-3 с.л. захар.
Оставете залятия с мляко кекс на студено за няколко часа. През това време кексът добре ще се напои.
Пригответе шоколадовия крем, като в касерола сипете прясното мляко, захарта, какаото и сложите на котлон сместа да заври при непрекъснато бъркане. Добавете начупения на малки парченца шоколад и бъркайте до разтопяването му.
Във врящата на слаб огън шоколадова смес изсипете предварително разтвореното в малко студено прясно мляко нишесте. Оставете сместа да поври на слаб огън при непрекъснато бъркане до сгъстяването и.
Покрийте шоколадовия сос с фолио за свежо съхранение и го оставете на студено до пълното му изстудяване.
Пригответе сметановия крем, като разбиете с миксер сухата сметана и млякото (или течната сладкарска сметана) до твърди връхчета. Оставете крема да се изстуди.
Изстудения кекс покрийте с дебел слой разбита сметана и оставете на студено да се стегне. Изсипете внимателно с лъжица върху сметаната изстудения шоколадов сос, като се стремите да постигнете ефекта на "разплаканост" - нека шоколадовият сос се разтече надолу на струйки.
Оставете напълно готовия сладкиш да престои в хладилника 10-12 часа. Тогава той разгръща истинския си вълшебен вкус.
Две рецепти за гофрети, споделени от Ренко
Скрит текст:
https://bg-mam.ma/p/822303/32229250/v
https://bg-mam.ma/p/822303/35795634/v
Предимно по първата съм ги правила,но обърни внимание на грамажа на брашното-500МЛ,че някои бяхме недогледали 😂.Вече действам на око-2 яйца,малко разтопено масло, бакпулвер,чл захар, прясно мляко 150-200 мл и брашно(гъсто,като за кекс да речем,не палачинки)
Ули, забравих:
Наскоро гледах рецепта за картофени гофрети.Има разни вариации,ако злоядко обича картофи,може да разгледаш.Във фб в страничката на "За Петя и Нийка, всеки ден вкусотийка",има доста предложения за употреба на гофретника по предназначение.
Кюфте пълнено с кашкавал и меко сирене Süsme peynir от Ули
Скрит текст:
Каймата ми беше малко по-малко от килограм. Обърках я със сухи подправки (червен, кайенски, черен, пушен червен пипер, сух чесън, пушен лук, босилек и кимион, риган) изостанали разбъркани от онзи ден и две яйца. Оставих я малко да постои и после разделих на две части, долната малко по-малка, за да с горната хубаво да покрия по краищата. Директно върху решетката на фрайъра, но щеше добре ако се бях сетила да сложа хартия за печен. Та върху долния пласт сложих два слайса гауда, отгоре една бучка меко сирене и втория плат кайма, като гледах да покрия добре краищата.
Пекох сумарно около 25 минути на 205°. Ако бях сложила хартия, щях да мога да обърна по някое време, ама така не успях.
Ако е на еър фрай вероятно ще е по-добре да се намали температурата по някое време да не се изсуши.
Сладкиш с боровинки от thewishmaster
Скрит текст:
Обаче това е много вкусно:
Разбиваш 2 големи или 3 средни яйца с около 150 - 200 г. захар (повече или по-малко според вкуса). Добавяш кафена чашка кисело мляко и около 100 мл  течно злато (извинете, олио). Бухваш сока на един лимон и кората на два. Бакпулвер и ванилия. Брашно - зависи от марката, но около чаша и половина (като за нормално кексово тесто). Боровинките овъргалваш в брашно и мяташ в сместа. Печеш като нормален кекс. Когато го извадиш, поставяш на решетка да се охлади. Изцеждаш сока на втория лимон и добавяш кристална захар, но НЕ РАЗБЪРКВАШ много в никакъв случай. Захарта НЕ трябва да се разтвори в сока. Бързо поливаш кекса докато е горещ. По този начин лимоновият сок попива вътре, за захарта остава отгоре като глазура, която прилича на малки кристалчета.
Бананов кекс с лешниково брашно от thewishmaster
Скрит текст:
Сисун, в основата му всъщност е твоята рецепта. Имах 3 кафяви банана и реших да ги оползотворя. 20 фурми, 3 средни яйца, около 100 мл течно злато, чаша мляко, бакпулвер и по около 150 грама лешниково брашно и 150 грама овесени ядки, смлени на брашно. А да, понеже мразя смрадта на хуск, вместо тази гадост, сложих три пълни супени лъжици нормално бяло брашно.
Пълнени картофи на фурна от Anyyyone
Скрит текст:
Казвам,Бърдче: сварих 5 едри картофа. Обелих ги и разрязах на две. Издълбах вътрешното,наредих ги в тава. В издълбаното от картофите добавих каквото намерих в хладилника. Сирене,кашкавал настърган,яйце,топено сирене,зелен лук,прошуто,една лъжица майонеза и сол. Май това беше. Разбърках и напълних картофите,отгоре сложих по едно кубче масло и запекох. Преди да извадя поръсих пак кашкавал. 😊 Снимка няма да ви пускам. Врътня е,но си струва.
Аз пък съм хакер и пускам снимките на Ени.


Clo
Царевичен снакс от Salilinda
Скрит текст:
Правих царевичен чипс, стана чуден.
200 г царевично брашно
100 мл хладка вода
40 мл олио по избор
½ чл сол
червен пипер (пушен)
черен пипер
мащерка
с една дума, подправки по вкус и настроение
Бърка се в една купа, с лъжа да стане гладко тесто, ако е ронливо, се добавя мъничко вода или брашно, ако е много  влажно. Завива се топката във фолио и стои поне 40 мин. Мажат се две хартии за печене с малко олио, тестото се дели на две топки, слага се едната м/у хартиите, с точилка се точи на много тънка кора 1-2 мм, реже се на квадрати, триъгълнищи. После и другата топка така, не посмях да ги пека двете тави заедно на вентилатор. Пекох 17 мин. на 200 градуса, обичам една идея по-препеченко. Бързо могат да прегорят, та внимание. Това с разточването е много лесно и чисто, да не ви плаши Simple Smile
Импровизация за злояди деца от thewishmaster
Скрит текст:
Панди, понеже ти спомена, че ПанТата обича картофено пюре и може да яде малко млечни, ето какво измислих и сътворих вчера (т.е. пробвано е). В тенджерка слагаш 1 чаша пилешки бульон, 2-3 нарязани на дребно картофи и 3-4 лъжици зехтин или масло. Сол и, ако може, каквито подправки обичате. Когато картофите се сварят, добавяш във врящата течност царевично брашно, бъркайки, докато се образува топка, която се отлепва от стените. Махаш от огъня. Чакаш да поизстине. Добавяш ЕДНО ПО ЕДНО 2-3 яйца. Разбъркваш докато се поеме всяко яйце. Сипваш щедро настърган кашкавал или сирене, а може и двете. От така полученото тесто правиш малки кюфтенца, които печеш върху хартия във фурната. Мням.
Бисквитена торта с ябълки от thewishmaster
Скрит текст:
Мисти, рецептите при мен са все на око, ама ето:
Пакет бисквити от тип Петит Бьор или Закуска.
Половин малко пакетче масло, в което задушаваш 3-4 средни обелени и нарязани на кубчета ябълки заедно с 3-4 лъжици кафява захар, ванилия и канела.
Една кутия карамелено кондензирано мляко и една кофичка хубаво гъсто кисело мляко.
Всичко това редиш - ред бисквити, ред ябълкова смес, малко кондензирано мляко, малко кисело мляко и пак отначало докато свършат.
Поръсваш щедро с едро начупени печени лешници. Чакаш няколко часа да стегне в хладилника. Ядеш.
П.П. Карамеленото кондензирано мляко може да се пропусне. Тогава захарта се удвоява и ябълките се задушават до хубаво карамелизиране.
П.П.П. Вместо лешници, е ок кокос.
П.П.П.П. Ябълките могат да се заменят с ананас от компот.
Бисквитена торта с ябълки  от Bobchita
Скрит текст:
БИСКВИТЕНАТА ТОРТА НА ТЕРЕЗА МАРИНОВА, ИЛИ ЛЕСНА РЕЦЕПТА ЗА БИСК … НА ТОРТА С ЯБЪЛКИ
Панде,ето я рецептата.Правила съм я и с кремообразната извара от лидъл,дето е в кофа.И задължително сладки ябълки,че една приятелка с кисели я направила и едва я изяли.
Бисквитена торта с банани от 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮
Скрит текст:
Най-бързата и лесна торта е с бисквити Закуска, сладкарска сметана и банани. Ред бисквити, пласт сметана, пласт банани. След около половин час е готова за ядене. Украсата е по желание.

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 10:56 от 🧡 Clo 🧡

# 1
  • Мнения: 3 735
Голяма съм хъма - писах в старата тема. Не се усетих, че има нова.
Стиснати палци на Скай и Бабче Якче! Вярвам, че всичко ще се нареди по най-добрия начин, просто няма как да е различно.

И кафето да сервирам - ирландско реших да ви почерпя днес!

# 2
  • Мнения: 1 487
Влизам,не мога да стоя на балкона!
Не е моето!Щом почнете да бистрите политиката и изчезвам 😄😄😄Да си знаете!
Честита баба Марта на всички!Да сте живи и здрави, весели и забавни!
Скай, стискаме палци за момчето ти!
Аре, хубав да е денят ви!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=481211270141024& … d=100047564643024

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 06:02 от Veselina Ivanova 610776

# 3
  • Мнения: 12 008
Аз пък ще ви закича с една мартеница

Комшу, заради теб обещавам, никаква политика.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 98

Честита Баба Марта! Пожелавам ви здраве!
Скай,дано всичко мине успешно! Баба Яка,и на теб стиснати палци.
Приключих месеца с ремонт на колата и с много натрупана умора. Нещо ми идва в повече ...

# 5
  • София
  • Мнения: 10 234
Честита ви баба Марта, съкровища!

# 6
  • Мнения: 4 888
Честита Баба Марта!
Хубав и усмихнат ден и спокоен месец!



Избрахте ли си ден? Тази година за мен 7.

# 7
  • Мнения: 276
Честита Баба Марта, момичета.
Грижите дано да са останали в миналия месец. Избирам 20 март, пожелавам си слънце.

# 8
  • Мнения: 12 008
Моят избор е 4 март. Ден, в който съм си пуснала и отпуск, за мое щастие.

# 9
  • Мнения: X
Оффф, и аз ви честитих Баба Марта във февруарската тема. И тук честито.
Там ръфнах Кро за опашката, ама тук да ѝ кажа, че без ръфане ще стане много Убичливо, а не ни отива така.
Веселинкова, добре, че оставих политиката в другата тема, че за Русия нямаше да се разберем, а аз теб Тъ Убичам и не ща да се скубем.

# 10
  • Мнения: 18 268
Честита Баба Марта!

Благодаря, Кло, за поредната темичка!

Весе, я да слизаш за постоянно. Щом разногласията за Ковид преживя нашето общество в темата, ще преживеем и случващото се в Украйна.

# 11
  • Мнения: 4 888
Уиш,ръфнала си четирибуквието! Laughing
Скрит текст:
Дразни ме изказа.Думичката война ми звучи като една малка,нищо и никаква войничка.

# 12
  • Мнения: 12 008
Нали казахме, че ни война ще нищим, ни политика.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 246
Честита Баба Марта.
Кло, благодаря за темата.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Добрутро!
Мерси за темата!
Да сте здрави!

Общи условия

Активация на акаунт