Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през март

  • 90 961
  • 2 979
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Давай моментално! Ама, чакай, чакай, защо да го правя на домашните? Нали вдигам въглехидратите? Значи, ще е диетично, ако и аз хапна от кекса. Simple Smile

# 511
  • София
  • Мнения: 2 410
Аз, ако пиша, само ще мрънкам, ама Grinning Киселяка е с много зачервено гърло (това след като имаше яко хрема, после повръщанията и сега пак яка хрема). Поне взе да тече и напред.
Следващата седмица сме на работа, ако искам болничен, ще трябва да се занеса до поликлиниката, а не ми се занимава, таа някак ще работим от вкъщи с него. Проблемът е, че като сме тримата… и искам да ги убия и двамата… И вино не мога да си сипя, нали карам същия вирус и още се захранваме, бавно славно Sad
Това бебе, ако оцелее след толкова мои боледувания, не знам Grinning Машина ще се роди.
В четвъртък съм на преглед, на три седмици ги правя и пак, с тия боледувания ми изглеждат нарядко…

# 512
  • Мнения: 15 356
Много олио изнасяме.Мъжът ми не ходи почти на олио,но веднъж годишно го пращат.Това по море,баща ми за Гърция кара също много често.Слънчоглед също изнасяме.
Уиш,рецепта за течен шоколад да ти метна ли?Да си намажеш кексАТ Grinning

# 513
  • Мнения: 2 259
Става малък, ако го правиш във фурната в тавичка - двойна доза.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко + 1ч.л. сода, 1/2 ч.ч. олио, 1 и 1/2 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. захар, 3-4 с.л. какао
❗Чаена чаша е с вместимост 250мл.
Разбива се на ръка
Програма: Bake 150°
Време: 45 минути
Аз слагам кошницата, в нея хартия, и изсипвам сместа.
Става и в тавичка във фурната, на по-високи градуси, за около 30 минути.
Не е нещо невероятно, но е с шоколадов вкус и стои сочен.

# 514
  • Мнения: 89
Става малък, ако го правиш във фурната в тавичка - двойна доза.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко + 1ч.л. сода, 1/2 ч.ч. олио, 1 и 1/2 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. захар, 3-4 с.л. какао
❗Чаена чаша е с вместимост 250мл.
Разбива се на ръка
Програма: Bake 150°
Време: 45 минути
Аз слагам кошницата, в нея хартия, и изсипвам сместа.
Става и в тавичка във фурната, на по-високи градуси, за около 30 минути.
Не е нещо невероятно, но е с шоколадов вкус и стои сочен.

Ще пробвам рецептата.
Ваичка, тази програма Bake 150° - за мултикукър ли е?

# 515
  • Мнения: 2 259
Ред, да. Там на по-високи градуси ще изгори.
Затова написах, на около 200 градуса във фурната, става за 25-30 минути, ако е двойна доза. Ако е тази доза даже по-бързо.

# 516
  • София
  • Мнения: 10 330
Надуха ли ме онзи ден, коронавирусът ли ме хвана, някакъв друг вирус ли е, но единият синус ми е мармалад. Вчера имах чувството, че гори отвътре. Днес е по-добре, почнаха секрети да изтичат. Но пак ми е леко замаяно. Довечера ще си правя тестче.

# 517
  • Мнения: 10 887
Освен да се оплача, че си заех вортекса с едно бийф джърки, дето ще се суши още сума ти време и не мога да импровизирам върху рецептата на Ваичка Grinning
А, и цялата прошка, дето ще я чета днес навсякъде Simple Smile

# 518
  • Мнения: X
Мерси, Ваичка. Бобчита, мятай!

# 519
  • Мнения: 6 299
Освен да се оплача, че си заех вортекса с едно бийф джърки, дето ще се суши още сума ти време и не мога да импровизирам върху рецептата на Ваичка Grinning
А, и цялата прошка, дето ще я чета днес навсякъде Simple Smile
Оставяща лицемерен привкус 🙄

# 520
  • София
  • Мнения: 10 330
Не ми пука за прошката. Дадох я на искащите, пречупих си езика да поискам от желаещите, всяко за минута и сега ми е ок. Малко лицемерие и всичкото сиганин доволно. Отдавна не се терзая с това, дали нещо е лицемерно или не. Имам по-големи проблеми и не ми пречи да ощастливя познайте кого...свеки например.  Grinning

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 12:33 от бъръльо-бъръльо

# 521
# 522
  • Мнения: 6 299
Бъръльо,щом не си я поискала публично,у форумО,или някоя от социалните мрежи,все едно не си!

# 523
  • Мнения: 15 356
Ми да!Не си ли покажеш елхата,козунака,прошката,все едно ги нямаш!

# 524
  • София
  • Мнения: 10 330
Ренко, свеки не знае, че трябва публично. Размина ми се. Но получих картинка за прошка, божкееее. И таквоз има.

Общи условия

Активация на акаунт