Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 791
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Ауууу много благодаря!Вижте ме каква съм хубавица!

Стискам палци на всички с лекарски нужди!

Ние имамe още две бутилки вино от нова година,ще отворя едната тази вечер.При нас е празник и ще ядем специалният сладкиш за днес - кралска галета https://en.wikipedia.org/wiki/King_cake
Подготвям се все още за диетата,май ще е от понеделник че празници това онова..Оправдания,ама пък искам да съм напълно готова..а не да изкарам един ден и да се набухам с пица.

още един глас за ДМските неща за ядене.Много купувам от там и съм много доволна.

# 1 126
  • Мнения: 1 191
Добър и усмихнат ден да имате! Събудиха ме рано от работата, но дадох игнор и си поспах още Simple Smile
Джунче, зло да те забрави! Стискам палци и чакм да се похвалиш с добри новини!
Бобчи, и за ТМ стисам! Всичко да е наред! Дай връзка за снимките, подмятам нашите от сватбата, вече година и половина и още не съм ги изкарала.
Панде, любима закуска на малкия е филия намазана с тахан и мед, хем полезно, хем вкусно. Идеи можеш да търсиш и в статии за захранване на бебета, има много рецепти, без млечни и с минимална или липсваща захар.
Захващам деня, а ме мързииии Sad

# 1 127
# 1 128
  • Варна
  • Мнения: 10 571
Бобчи, стискам палци за ТУ.

# 1 129
  • Мнения: 15 356
Салилинда,Марина Рашкова се казва жената.На БГ се пише,ако не я намериш ще ти пратя снимка .И в snimkitevi съм вадила,но е тегаво качването и забива много.А тука по вайбър,чиста работа .
Благодаря за палците,добре вървят нещата при МУ.

# 1 130
  • sf
  • Мнения: 10 153
Нещо се опитва да ме боли гърло. Надявам се да е от студената вода, която пих вчера цял ден.

# 1 131
  • Варна
  • Мнения: 10 571
Нещо се опитва да ме боли гърло. Надявам се да е от студената вода, която пих вчера цял ден.

Пие се студено вино, не студена вода 😂😂

# 1 132
  • София
  • Мнения: 9 551
Писах напред, но влезе клиент и затрих всичко - вместо да натисна "публикувай", натиснах хикса за затваряне на прозорец. Animal See No Evil

Благодаря на всички за идеите за заместител на млякото! Hug

Донси, дано ти се размине само с гърло!

Бобчи, стискам палци за ТМ.

Бобчи, аз също още не съм 100% сигурна каква диагноза точно борим. Дадоха ни диета за хора, склонни към образуване на камъни в бъбреците. Щерката се оказа с песъчинки в бъбреците ( освен бактерия) след като ни приеха в болница с оплакване от парене, розова урина и Т. В урината излезе високо съдържание на калций, което означава, че задържа калций в тялото си и затова трябва да намали приема. Обаче на мен не ми е съвсем ясно това дали е отделно от песъчинките, или е просто причината за тяхното присъствие. Затова си чакам консултацията с нефролог, за да ми се изясни този въпрос и много други.
В болницата бяха супер мили и ми дадоха шанс да си задам въпросите. Но на мен това за песъчинките и калция ми го изтърсиха 30 минути преди изписване, та нямах никакво време да асимилирам нещата, за да задам адекватни въпроси. Аз си мислех, че всичко ни е наред, защото вече няма бактерия и само броях минутите до излизане, а те оставили важната информация за финала.

Момичета, как сте вие с общуването с хора, с които нямате какво да си кажете? Давам пример със себе си. Има хора, с които може да се виждам за пръв път, но комуникацията тече много лесно. Обаче има други хора, с които може да се познавам от години, но просто не ми върви диалога с тях ( имаме общи теми, но се получава неловко мълчание, дори да не сме в лоши отношения). Т.е. можете ли да си говорите с всеки , или и при вас има хора, с които просто не върви?

# 1 133
  • Мнения: 1 191
Благодаря, Бобчи! Намерих я.
Панде, изрових две рецепти от тефтера:
Скрит текст:
Кекс с тиква (моркови)
3 ч.ч брашно
1 ч.ч орехи ( може да се пропуснат)
1 ч.ч захар (може да се намали)
2 ч.ч настъргана тиква или моркови (ако е по водна тиквата, може да добавиш една, две лъжици галета, грис или оризово брашно)
½ ч.ч олио
1 ч.ч топла вода
1 бакпулвер (или 1 ч.л сода, загасена в 1 с.л оцет)
Канела
Пече се до готовност на 200°
Ябълков пай
4 яйца
1 ч.ч захар ( аз слагам ½)
300 г брашно
2 с.л лимонов сок
2 с.л олио
1 бакпулвер
 Настъргана лимонова кора от 1 лимон
2 настъргани ябълки за тестото
2 нарязани на тънки филийки ябълки за нареждане от горе.
Пече се в загрята фурна на 200° за около 40 минути

# 1 134
  • Мнения: 15 356
Панда,МУ беше правил бъбречна криза преди години.Не бях виждала такова нещо,на четири крака вървя и щом отидохме до спешното значи много го е боляло.Имаше камък в уретера .Казаха му никакви туршии и такива прясоли,зелени салати също.Знам ,че млечните са слузообразуващи и затова при бактерии не са препоръчителни.Но за калция не бях чувала.МУ не си промени нищо в режима,скоро го боля пак бъбрека и го изритах на лекар,няма нищо тоз път.Може би щерка ти е склонна към задържане на калции.Скоро един лекар ни обясни,че може аз да пия по кило ракия и да ям по много мазно и солено и да съм здрава,но за друг организъм 50 гр ракия да прави проблем на някой орган.Получавя се нещо като реакция антиген -антитяло.

# 1 135
  • Мнения: X
Момичета, как сте вие с общуването с хора, с които нямате какво да си кажете?
Лесно. Аз съм плямпало безподобно. Иначе, на този свят има само един човек, с когото мога да разговарям, ама наистина.

# 1 136
  • Мнения: 1 898
Dizzy Face

Момичета, как сте вие с общуването с хора, с които нямате какво да си кажете?
Трудно. Аз съм темерут безподобен и чак на по-късна възраст се учих да общувам с хора. Завиждам на безподобните плямпала Pensive

# 1 137
  • Мнения: 1 634
Кротик, благодаря! Таквъз убавица и на сън не съм била!  Heart

Па то не е кръшна талия, па то не е малко д*, па то не е буйна коса с капела! Най-вероятно съм и висока, ама и ниска ще съм хубава Joy

Кара миа, не посмях да си поръчам тоалет, щото щях да изразходя Сичкото плат и за вас щеше да остане мат'рял за по една препаска...

Колко е хубаво да си анонимен - изглеждаш прекрасно с фотошоп Joy

Панде, понякога взаимното мълчане е много ценно. Ама не става с всеки.

# 1 138
  • Мнения: X
Мързелотка, ще ти издам една тайна. Най-добрата маскировка на темерута и най-ефикасният начин да комуникираш само набързо и повърхностно е да си плямпало безподобно.

# 1 139
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Панде, виж тая статия...тръгнах да чета за киселинността и мисля нещо сходно с вашето положение.
https://zdrave.to/zdravni-novini/visokata-kiselinnost--na-kryvta-vodi-do-bolesti
https://zdravivsekiden.com/17-priznaka-za-tvarde-kiselinno-tialo … rzo-alkalizirane/

Общи условия

Активация на акаунт