Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през март

  • 90 948
  • 2 979
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 10 887
Каймата ми беше малко по-малко от килограм. Обърках я със сухи подправки (червен, кайенски, черен, пушен червен пипер, сух чесън, пушен лук, босилек и кимион, риган) изостанали разбъркани от онзи ден и две яйца. Оставих я малко да постои и после разделих на две части, долната малко по-малка, за да с горната хубаво да покрия по краищата. Директно върху решетката на фрайъра, но щеше добре ако се бях сетила да сложа хартия за печен. Та върху долния пласт сложих два слайса гауда, отгоре една бучка меко сирене и втория плат кайма, като гледах да покрия добре краищата.
Пекох сумарно около 25 минути на 205°. Ако бях сложила хартия, щях да мога да обърна по някое време, ама така не успях.
Ако е на еър фрай вероятно ще е по-добре да се намали температурата по някое време да не се изсуши.

# 991
  • Мнения: X
Ули, върху лист хартия за печене или фолио, това нещо може да се завие на руло и после да се реже на филийки. Или индивидуални малки ролца, ако на някой му се играе.
Сирос, за компенсация, ще ти подхвърля идеята, че ако добавиш в плънката за сармите шепа червена леща, вместо ориз, става много вкусно.

# 992
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327


Аз вечерям, останалите имат паста болонезе. Хладилникът е пълен с пържоли, кайма, пиле, пуешко, още пържоли и бургери, все ще намерим какво да ядем събота и неделя. Скъпо олио и скъп хляб, да си ги ядат, месото поне е евтино.

# 993
  • Мнения: 12 015
Ули, върху лист хартия за печене или фолио, това нещо може да се завие на руло и после да се реже на филийки. Или индивидуални малки ролца, ако на някой му се играе.
Сирос, за компенсация, ще ти подхвърля идеята, че ако добавиш в плънката за сармите шепа червена леща, вместо ориз, става много вкусно.
скръндза!
Тарт, баш!

# 994
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
То месото е най-евтино. Като гледам цените на зарзавата... една салата излиза повече от кило месо.

# 995
  • Мнения: 10 887
О, да, Уиш, добри идеи. Ама аз съм мързел и затова по най-простия начин Simple Smile

То и месото ще поскъпне, нямам илюзии там.

# 996
  • Мнения: 7 243
Уиш, благодаря ти за предложението за помощ. Отпада ми ангажимента със стихотворението, редакторката ще се занимава, доволна съм.

Разпънали сте пак софрите. Сарми, кюфтета, сирена. Ммм. Искам от всичко. Още много малко кисело зеле имам, трябва да навия сарми за последно, ама да видим кога. Хапват ми се вече с лозови листа.
Аз правих пъстърва, картофена и зелена салата. Сега пека кекс с портокалов сок, шоколад и боровинки. Да видим какво ще се получи.
Панде, точно за утре мислих праз с ориз и маслини, много обичам.

Допивам си последната чашка червено вино Wine Glass

# 997
  • Мнения: 10 887
Аз намерих и един оризов грис, който нямам никакъв спомен кога съм купувала и хич не исках и да му гледам датата на годност Grinning та спретнах и един грис.
Та покрай него най-накрая се намотах и направих и ябълково пюре. Припомням си студентските години, когато проядох грис, ама единствено в комбинация с ябълковото пюре Simple Smile иначе да не видя.

# 998
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Нещо ми се запушва носа, студено ми беше...топнАх краката в топла вОда, сипАх виски и ми се замота главата Head Band
Ядосах се щот звъннаха на синко и излезе. В 20ч и в тоя кучи студ Confused
За лятото как ще е не ми се мисли...Как ще свиквам?

# 999
  • sf
  • Мнения: 10 153
Аз съм на тъмна бира и сандвичи. Детето отиде да спи при приятел, напълно фрии съм, а не ми се излиза, нищо не ми се прави.

# 1 000
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
О, много по-хубаво е да се замеряме с кюфтета отколкото с идеи Sweat Smile И все пак, нетфликса както е вдигнал цените се чудя мога ли да гледам сериалчетата на забързана скорост, за да изгледам два пъти повече количество Thinking

# 1 001
  • Мнения: 12 015
Бърде, утре сармите. Ще дойда с баничка и овче мляко.  То да не сме, като скръндзите, да си хапнат тайно сармите... 😋
Ули, този пост, няма. Да харесам. Грис ми е равно на ужас.
Мистик, стягай се. Никакъв нос.

МУ не е добре, ако да твърди обратното, че да не се притеснявам. Познавам си говедото  🙁

# 1 002
  • Мнения: 6 470
Уиш,сбъркала си си професията. Не, че знам кви ги вършиш ся 🤣 но за кулинарни идеЙ си номер едно. За пръв път срещам човек, след майка ми, така от раз да му идват всякакви кулинарни идеи в движениЙ. Супер! Убий ме, такава креативноС не мога проявя относно манЖа. Танчето беше като теб.
Ааа, Мистева няя ставаш фронта. Пий чай и уиски, утре чистак нова. А относно сина...ами не се свиква. Приемаш,че върви по своя път и Господ да ги пази.
Пак гозби, пак фърчат ястия... Ма що и на мен тъй не ми идва кулинарна муза кат на вас, не знам. Там нещо да хапна, пък кво..ами не ми е.
Кво ще гледам тази вечер..ся ще видя.
Утре съм с шефското раб.време. От 😉 десет. Дано всички са в КауфландА, както му викат, че да дишнем малко у наща бакалия.

# 1 003
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Сиросче, не може ли там нейде да го види лекар? Или да си дойде?

Мойто бял кахър...

13сче, как е тийна?

Карамелка, твоят порастнал?

# 1 004
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Преядох с каквото се сетите и не трябва да ям.Тежко ми е и ми е гадно.Пт утре пак на режим. В моя защита съм в цикъл и КИ е много ама много подуто и гяднп.Яденето внесе малко радост.

Общи условия

Активация на акаунт