Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 789
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 4 125
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Лейла, браво!

Мързелота, като идваш от Мебелна къща се пада веднага след първото кръгово...спираш веднага след него в дясно и ти се пада отсреща. Има голяма табела на зоомагазин.

Кло, да да..аз само това поръчвам от Одрин щот само тия неща ми ги носят правилните Wink

# 4 126
  • Мнения: 12 129
От 1.02 отпадат ПСР-ите за влизане в БГ от Турция. Четох в темата и във фейса.
Благодаря. Прочетох заповедта на здравния министър, ако не преместят Турция в тъмночервената зона, поне до 14.02. ще важи само с валиден сертификат (до 270 дни от втората доза).

Мързи, Весе , ако влизаш в квартала от Мебелна къща, има една аптека мисля, непосредствено след нея, под големия блок. Има надпис на стъклото Одрин. Това е на кръстовището преди общината. Ето локация. На мястото на магазин Декор нещо си. Няма вече нито Булсатком, нито N 3… но ще се ориентирате.

85 бул. „Освобождение“
https://maps.app.goo.gl/aRsaBx4ZcGXD8AQa6

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 15:30 от 💙 Clo 💙

# 4 127
  • Мнения: 7 243
На мен ми е неудобно да поръчвам на други хора да ми носят от Одрин. Единствено лекарства съм поръчвала веднъж. Иначе редовно купувах на баба ми продукти по моя преценка.
Ех, ако знаете как ми се ходи, не толкова за покупките, колкото заради разходката и атмосферата. Живот и здраве, на пролет като се постопли, може да направим едно пътуване в зависимост от ситуацията.

Ренко често споделя за налично кисело мляко в Долни Воден, за което съм й много благодарна. Няколко пъти майка ми ходи да купува като й предам инфото Simple Smile

Мързелотка, лукът нарязан на по-едро в тавата, върху него сипваш малко олио и капваш медец. Като пробвам лично, ще споделя резултата. Иначе Ени каза, че пече цели глави, завити във фолио.
Аз си харесах ето тази рецепта и мисля да я пробвам в най-скоро време: https://evelinacooking.com/2021/10/04/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D … 0%BB%D1%83%D0%BA/ Много апетитно ми изглежда.

# 4 128
  • София
  • Мнения: 9 551
А здравейте!

Изчетох ви! Аз - герой! 216 нови коментара, докато ги изчета, пуснахте още около 10.

Дариелке, бързо да те пуща короната и да не й се плашиш повече!

Уми и другите болни ( простете, слабо помня,     ЕГН-то е виновно) - също бързо да оздравявате.

Вчера много ОИ отметнах ( една от малкото почивни съботи, които имам). А сутринта така ми се спеше, че се кълнях пред всички известни ми божества как няма да пипна грам работа цял ден. Затова хората са казали "никога не казвай никога".

И насред цялото ОИ, което отметнах вчера си порязах пръста докато рязах лук за манджата. Омазах яко с кръв, уплаших детето. Турих лепенка и го писах минало. Днес съм на работа. Започна да пулсира преди 30 минути и реших да сваля лепенката, да промия отново и да залепя нова. Уау! Почти съм си отрязала парченце от палеца. Head Band

Бобчи, честита годишнина на патерица! Много щастие да имате, здраве и безгрижие! И да с оправя сърцето на ТМ.

# 4 129
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Панде, ама как 1 ден почивен и ОИ? А почивка...?

# 4 130
  • София
  • Мнения: 9 551
Мисте, два почивни. В петък и събота бях почивка тази седмица. На график съм - 2 дни работя по 12 часа, два дни почивам. Съответно всеки месец имам един цял уикенд почивен и един цял уикенд работен. Другите два уикенда в месеца единия ден работя, втория почивам. Не е зле. Свиква се и даже вече предпочитам пред опцията да работя на 8-часов ден от понеделник до петък. Минусът е, че работя в почивни и празнични дни когато детето е вкъщи и бих искала да сме заедно.

# 4 131
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
реших, че ще варя супа.
отнесех се до магазина за да купя нещо с кокали  да варя, варя...
върнах се с риба - ниски костур, и две тарелки сърца, дробчета и воденички.

никава идея нямам какво да ги правя.
рибата ще връча на бащицата, да я пече, пържи... прави каквото иска, а аз ще направя някакви зеленчуци за гарнитура.
изморих се само от мислене.

# 4 132
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
реших, че ще варя супа.
отнесех се до магазина за да купя нещо с кокали  да варя, варя...
върнах се с риба - ниски костур, и две тарелки сърца, дробчета и воденички.

никава идея нямам какво да ги правя.
рибата ще връча на бащицата, да я пече, пържи... прави каквото иска, а аз ще направя някакви зеленчуци за гарнитура.
изморих се само от мислене.
Дробчетата със зеленчуци на яхния, сърца и воденички на супа. Измислих го 😆

# 4 133
  • софия
  • Мнения: 4 180
Момичета,на мен таман ми звънна личният лекар. Каза какво да пия и сега съм по-спокойна. Каза и че съм под карантина,ама аз това вече си го знаех. Изненадах се,че не попита никой на кой адрес ще я карам тая карантина. Изглежда толкова и проверяват...

# 4 134
  • Мнения: 3 848
Дари, ти как се чувстваш? Дано го изкараш много леко и безсимптомно.

Хора, аз се надявам вече да “умира” тая гадост, ако не може да се изпари съвсем, поне да се кара като лека настинка. Нали уж така казват, че сега след този омикрон, нещата ще утихнат много - дано е така! 🙏

# 4 135
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ами очудващо добре. Като изключим,че кашлям друго ми няма. Само в петък вечерта имах температура. Ама се тревожа за десетте дни да не се появи още нещо.

# 4 136
  • Мнения: 3 848
Няма да се появи, към оправяне вървиш. Тоя вариант явно наистина е по-лек, дано минава вече, стигат 2 години хаос и лудост. Толкова хора пострадаха.

# 4 137
  • София
  • Мнения: 9 551
Даре, нас ни записаха когато Малката Панта беше с Ковид. Обадиха се от РЗИ на ден 3-ти след положителния тест. Питаха за имена и ЕГН на всички, които караме заедно с нея карантината на този адрес. Питаха ни ваксинирани ли сме, с кои ваксини и на коя дата е поставена последната доза. Предупедиха ни, че ако имаме нужда да отидем на лекар, трябва да звъннем в районното полицейско управление, за да ни дадат коридор. Аз се изненадах, защото мислех, че от РЗИ  дават този коридор.  За щастие не ни се наложи. Храна поръчвахме от онлайн супермаркет.
Може и на теб да ти звъннат по някое време. Явно бавно стават нещата.

# 4 138
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ааа значи и РЗИ освен личният лекар да звъннат. Аз мислих,че това е всичко. Бавни са наистина,ама то с толкова болни...
Искам да ви кажа,че нямам никакъв апетит обаче. А аз знаете че постоянно ям 😀

# 4 139
  • Мнения: 3 795
Детето като беше болно ,никой не ни звънна.Та я звъннат я не

Общи условия

Активация на акаунт