Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през март

  • 90 959
  • 2 979
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 18 473
Опитвала съм разреден прах за пране (прах на ръка и после си пипнах устата). Няма такава гадост. Няма шанс да си хапнеш препрат за пране и да си играеш кротко след това.

# 916
  • Мнения: 7 243
Потвърждавам за праха за пране - гадно е. Не питайте откъде знам Joy
Сис, със сигурност ще разбереш, ако е погълнала. Но едва ли е успяла да хапне голямо количество.

Ули, после да ми препратиш наръчника.

Сиросче, аз така деликатно споделих, да ви провокирам да дадете идеи и да препиша Simple Smile

# 917
  • Мнения: X
Сис, имах такъв случай, когато гледах едно приятелско дете. В момента, в който опита препарата, започна да реве и да плюе. Не вярвам беболинка да е останала толкова спокойна, ако го е опитала.

За уикенда съм намислила прясно зеле със свинско и миш маш. МУ ми мрънка и за кекс, та ще пробвам да правя плачещ кек.

# 918
  • Мнения: 10 887
Ох, аз за днес още не съм измислила, какво остава за уикенда Grinning

# 919
  • Мнения: 1 634
Стиснали сме си ръцете на мусака, но тоя "плачещ кекс" ме заинтригува Thinking
Кой плаче - правещия или ядящия? Или и двамата? Може ли малко повече информация? И рецепта, евентуално....

# 920
  • Мнения: 10 887
Стиснали сме си ръцете на мусака, но тоя "плачещ кекс" ме заинтригува Thinking
Кой плаче - правещия или ядящия? Или и двамата? Може ли малко повече информация? И рецепта, евентуално....
И защо ти трябваше да го споменаваш тоя плачещ кекс, а, а? Така удобно го бях пропуснала, тюх.

# 921
  • Мнения: 6 470
На новата другарка забраЙх да кажа здрасти,да извинява, не е нарочно. По- скоро е хронично...към алцхаймер е пътеката 🙃

Ейх, ма как ме нацели един съседин точно с току-що дошъл цикъл да ми вдига гири, че съм запушила колата му. Вярно, че не си сложих табелата с телефона, забравила съм..Но да викаш на жена, която си изкарал от леглото и която пътьом бързайки да се облича, за да излиза в студа, разбира, че онези дни са я навестили...ами не е добре, не е. Така му се навиках. Ако беше си мълчал,нищо няяше да му река. Но той ме посреща - госпожо, вие сте единствената, която запушва колите пред този блок 😐 Цялл блок,пхаха. А аз първо- спирам си все пред моя вход, второ все гледам да запушвам колите, които не се мърдат от години и гумите им с асфалта са две в едно. Трето, ами не всички работим до 17 часа. Обикновено вечер след работа съм последната прибрала се. Нормално е често аз да запушвам, защото най- късно се прибирам от всички...И си слагам телефона, ако запуша някой. Че и ми държи тон- до обяд ме бил чакал. Абе аз почивам, ще си спя докога си искам и мога..И всъщност телефон не му трябва. Всички знаят мн добре, чие е единственото мини на цял паркинг пред блока. А най- ми хареса, че ми беше вдигнал чистачките. И го питам, като вдигна чистачките, колата сама ли се премести? Шмугна се в колата си и изчезна. Ми...ядоса мЪ.
Сис, и аз не мисля, че е хапвало детето, то тва не се търпи.

# 922
  • Мнения: X
Начиии силно се надявам, че означава Ядеш и ревеш от кеф. Иначе се води турски сладкиш, дето блата го напояваш с прясно мляко, което за моя вкус звучи и-де-ал-но. Спряла съм се на тази рецепта, обаче вместо крема отгоре ще туря от останалия крем на френската селска торта, дето ми остана зян.

Редакция: опитах се да дам линк, но показва, че е спам, та слагам скрийншот към сайта и рецептата.
Скрит текст:
Необходими продукти
За кекса:
яйца - 4 бр.
пудра захар - 1 ч.ч.
брашно - 1½ ч.ч.
какао - 3 с.л.
ванилия - 1 бр.
прясно мляко - 60 мл + 300 мл
бакпулвер - 1 пакетче
олио - ⅓ ч.ч.
За сметановия крем:
суха сметана - 1 бр.
прясно мляко или течна сладкарска сметана - 1 ч.ч.
За шоколадовия крем:
прясно мляко - 200 мл
захар на кристали - ¾ ч.ч. (150 г)
царевично нишесте шоколад - 1 ч.л.
какао - 1 с.л.
тъмен шоколад - 80 г
Начин на приготвяне
В дълбока купа разбийте четирите яйца със захарта до пухкава светла пяна.
Добавете към яйчената пухкава смес последователно 60 мл хладко прясно мляко, олиото, ванилията. Разбийте добре с миксера  течните съставки. Към тях добавете сухите съставки - брашното и какаото, разбийте добре с миксера.

 
Последно добавете бакпулвера и разбийте до образуване на мехурчета в сместа.
Добре е да изсипете сместа в намазнена стъклена правоъгълна форма, но ако нямате правоъгълна, и кръглата ще свърши работа.
Изпечете  кекса в предварително загрята на 180 градуса фурна до суха клечка.
Извадете кекса от фурната и го набодете нагъсто с клечка за зъби чак до основата.
Залейте горещия кекс с 300 мл студено прясно мляко. Сипвайте млякото равномерно, лъжица по лъжица. върху кекса. По желание може предварително да разтворите в прясното мляко 2-3 с.л. захар.
Оставете залятия с мляко кекс на студено за няколко часа. През това време кексът добре ще се напои.
Пригответе шоколадовия крем, като в касерола сипете прясното мляко, захарта, какаото и сложите на котлон сместа да заври при непрекъснато бъркане. Добавете начупения на малки парченца шоколад и бъркайте до разтопяването му.

 
Във врящата на слаб огън шоколадова смес изсипете предварително разтвореното в малко студено прясно мляко нишесте. Оставете сместа да поври на слаб огън при непрекъснато бъркане до сгъстяването и.
Покрийте шоколадовия сос с фолио за свежо съхранение и го оставете на студено до пълното му изстудяване.
Пригответе сметановия крем, като разбиете с миксер сухата сметана и млякото (или течната сладкарска сметана) до твърди връхчета. Оставете крема да се изстуди.
Изстудения кекс покрийте с дебел слой разбита сметана и оставете на студено да се стегне. Изсипете внимателно с лъжица върху сметаната изстудения шоколадов сос, като се стремите да постигнете ефекта на "разплаканост" - нека шоколадовият сос се разтече надолу на струйки.
Оставете напълно готовия сладкиш да престои в хладилника 10-12 часа. Тогава той разгръща истинския си вълшебен вкус.

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 12:25 от Анонимен

# 923
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
С такъв съм главоцеп Rolling Eyes Вчера минах покрай бензиностанция и се разчувствах, викам на ММ сипи едно малко, той какво, викам изненадай ме, че съм в стрес и не мога да мисля. И донесе някаква шотландска монокултура, ама 200г. Снощи нищо, все едно вода пих, тази сутрин съм като в камбанария, дънннннннн
 (((φ(◎ロ◎Winkφ)))

Стиснали сме си ръцете на мусака, но тоя "плачещ кекс" ме заинтригува ThinkingКой плаче - правещия или ядящия? Или и двамата? ...
Сигурно е нещо с 10 яйца и 2 чаши олио, и накрая излиза от тавата и се разтича из фурната Satisfied

дайте някой практичен съвет, как да си изиска човек полагащата се индексация на заплащането Grinning
Писмено, учтиво и "с уважение" накрая, "Случайно забелязах, че сте пропуснали името ми в списъка с индексациите..." Nerd

# 924
  • Мнения: 15 356
Звери е близвала Ариел течен,веднъж и Фейри.Нищо й няма.При поглъщане щеше да разбереш веднага .
Много сте писали бре,дружки.Кой ще си приспива чавето с хапуви,да не чувам.Местиш леко режима с 10-15 мин в седмицата преди смяна,може и нищо да не правиш,адаптацията при децата е бърза ,а и разлика под 4 часа не е драматична.Организмът сам се справя за няколко дни.Аз я будя 15 мин по-рано и от там измествам целия ден така няколко дни преди смяната.Единият ми часовник още е по старото време,добре че не се мъчих да му сменям часа .
Донесоха ми домашна телешка кайма и правя мусака,утре кифтета.И домашна животинска сметана две кофички също.
Начи,в събота в Кауфланда може и бой да има,олио по 2.90.Вчера една приятелка пратила детето си на Биллата,направо му се изсмяли,още в 7.45 олиото свършило.

# 925
  • Мнения: 5 707
Беболина е добре! Весела,игрива и с голям апетит. Пи чай ,изяде две големи парчета кекс, взе си биберона ,каза чао на всички играчки поименно и отиде да спи 😂 ! Успокоихте ме ,дами ,дано наистина не е опитала препарата за пране!
Главата ми ще се пръсне,а трябва да се приготвям за работа.

# 926
  • Мнения: 6 470
Сис, ан тей, чао трябва да се казва на всички. Играчки 🙂 Детето е учтиво. А ти пий един хап и лека работа.

Ей тва пък с олиото е голяма тъпня.Че не е ок да му вдигат цента безбожно, да. Но и да свалят така цена също. Кому е нужно? Само нерви и хаос. На маймуни ни направиха значи... Ама и хората сме си виновни. Още помня репликата-“За бога, братя не купувайте” или нещо подбно беше.

# 927
  • Мнения: 18 473
...Но и да свалят така цена също. Кому е нужно?

Евтин маркетингов трик. Повечето хора няма да излязат от магазина само с едно олио, а покрай него ще си направят седмичния пазар. Не напразно и прИмоцията е в събота. Да си го пият олиото. Една бутилка няма да купя. И след тази истерия ще продължа да купувам френското за палачинки, като междувременно готвя с животинска мас и зехтин.

# 928
  • Мнения: 6 470
Ами не е така, Попи. Нали ги виждам хората. Идват точно за промо продукта. И нищо друго. И това не е само сега за олиото. За почти всичко. Тези, които могат да си позволят, си пазаруват както обикновено. Големият процент обаче си тръгват само с олиото... в случая. Колкото да стане панаир и да ни опънат нервите е всичко. Щото го отнасяме касиерите. Не някой друг... То са нерви, викове..бутане, блъскане. Това е.

# 929
  • Мнения: 15 356
Търти,тъжно е но е така.Хората оскотяват ,една баба с 400 лв пенсия как да сколаса ?

Общи условия

Активация на акаунт