Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през март

  • 91 051
  • 2 979
  •   1
Отговори
# 930
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Начи чакат ме две врати за боядисване, две каси на врати, една етажерка и един шкаф за лакиране. Аз съм си набила едни срещи, върви народът, боядисването чака. Сега ще се появи шефът на обекта а.к.а. МУ и ще вресне, че нищо не съм свършила. А аз съм бизнесдама, лаптопа, телефона, хартиите, да нмий лесно?!

# 931
  • Мнения: 10 909
Тъжното е, че 400 съвсем не е най-ниската пенсия...

13, промоция на олио ли ще има при вас?

Детето се присети, че иска гофрети и покрай това аз пък се сетих за следната случка със свеки Simple Smile
Скрит текст:
Детето лятото откри, че му харесват гофрети и каза, че иска да правим вкъщи. На мен не ми се искаше да вземам поредния уред вкъщи и се сетих, че свеки има от всички налични уреди на пазара и не ги ползва, та викам на ММ обади й се да я питаш, ще ни го заеме ли за малко да видя дали ще ги яде и вкъщи и тогава да купувам. Звъни той: имаш ли? Имам. Ще ни го заемеш? Да. Аз доволна, защото свеки по принцип никак не обича да дава, ама викам, то щото е на заем сигурно затова се съгласи
Отиваме ние след месец да речем на гости, аз виждам гофретника и въодушевена, че се е сетила и даже го е приготвила, казвам: еха, гофретника. Тя: оф, да, аз толкова го и ползвам.
След малко идва ММ и вика: а, супер, ще ни го дадеш ли? А свеки: Ааа, ама аз никога не съм го ползвала, нека поне веднъж да направя аз гофрети в него Grinning
Та така и не съм купила аз още, а детето ме пита скоро пак. Ще оглеждам сега Simple Smile

# 932
  • Мнения: 6 311
Ули, често ползвам гофретника,тази сутрин също.Беше от К,тяхната си марка.На около 5 години е,още нищо му няма,пу-пу.Мисля че другата седмица в Л. ще има,прегледай брошурата.Техните уреди ги бива.

# 933
  • Мнения: 10 909
Ренко, благодаря! Наистина другата събота ще има в лидл, ще ходя да се боря Simple Smile дано не стане като с прахосмукачките само.
Мисля, че има шанс да му харесат и вкъщи, та бива да се постарая малко да набавя.
Малко каруцата пред коня, ама ако имаш и изпитана рецепта, ще съм благодарна да я споделиш.

# 934
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
Добър ден, общество!
Е, за мен е добро утро, пия кафе и се разсънвам. Не можах да спя, рано ходих да правя изследвания, та като се прибрах, си поспах. Сега ми е леко криво, ама ще мине.
Сменихме плота с котлоните, новият е само с индукционни. И сега трябва да взема нов тиган за палачинки и една подложка за кафеварката. Добре, че само това. Останалите съдове стават.
За довечера ще меся тесто и ще правя пица, за другите дни още нищо не сме измислили. Ама ние сме лесни, за двама човека колко му е...
Цените навсякъде скачат. Тук олиото беше 1,70, после скочи на 2,39, сега е по 2,50 - 3 евро. Зависи от марката. Зехтинът, който обикновено взимахме за 2,20, последно купих за 2,50 - преди 3-4 дни. Вчера цената му беше 4 евро. Не вярвам, че всичко е ей сега произведено, та да се оправдаят тези цени. Всичко полека-лека се вдига, къде с центове, къде с евро. Е, четох в тукашната преса, че ЕС е гарантирал, че няма да има проблем с храните в Европа, но щели да бъдат на по-високи цени. С една дума - да сме спокойни, де Simple Smile.
И нещо, дето някак не мога да се съглася. Сиела обяви вчера, че спира издаването на Лукяненко, защото имал антиукраински възгледи. Каквото имало досега на пазара, продавали и парите дарявали за Украйна. Редица културни дейци също бяха освободени от длъжностите си по света, защото не били изразили подкрепа за Украйна/симпатизирали на Путин и пр. Ако тези хора си вършат съвестно работата, не афишират възгледите си, защо е нужно това? Еди-кой си оркестър свалил от програмата си произведенията на Чайковски. Иначе се тръби за демокрация, толерантност и прочие. Защо въвличат културата, спорта и изкуствата в политиката?

# 935
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте!
На мен ми стана мъчно, че изгониха  параолимпийците. Чудя се къде е границата на нормалното и до къде ще стигнем с тази война.

# 936
  • Мнения: 6 477
Ули, не знам дали ще има промо на олиВо при нас. Но последно си го взех на 3.89. Коментирах намалението вКауфланд, за което сподели някоя из другарките. Май Бобчи беше.
Свекито на Ули е егоист. Мда. Ули, взимвай си гофретник.. ще чакам аз на тоз и оня... ядосах се.
Ще се опна аз маленко.

# 937
  • Мнения: 12 066
И мен ме ядоса Улиното свеки. Голяма работа, голямо нещо. Толкова ми е познато...

И аз като Попи, няма да купя и литър олио, но баба, свеки - пенсионерки, ще купуват. Помагаме, колко да помагаме, пък и колко време. Притеснени са хората, щото помнят ония времена и се запасяват. Наглите търговци се възползват, не ги е срам.

# 938
  • Мнения: 5 751
Не знам дали някога ще доживея свекърва или майка да ми сготви,изчисти, помогне с детето или да ми даде на заем уред!

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 17:12 от Sissy

# 939
  • Мнения: 10 909
А, то аз съм си виновна, хем я знам свеки, че не дава, що ми трябваше да карам ММ да пита изобщо Simple Smile

Аз поръчах от Т маркет да доставят на майка ми 4 бутилки олио по 4лв. З съжаление няма опция да платя аз предварително, само наложен платеж, а тъкмо се зарадвах, че ще мога да им поръчвам и да плащам. Ама нищо, поне няма да мъкне.

# 940
  • France
  • Мнения: 12 906
Леле, Тьорти, от кога не съм играла на сантасе? Едно 19-20 години. А яко пляскахме карти У гимназията. Тук играят таро и белот, но в някакъв опростен вид - без всичко коз и без без коз.
Сисун, твоята Беболина се е омазала в Ариел, моят Славчо - в л@йна. Rolling Eyes
Аз прочетох The casual vacancy на J. K. Rowling. Мислех, че е някакво леко четиво, а всъщност много ме напрегна. Сега съм тъжна.

# 941
  • Мнения: 7 306
Ненормално е това с Чайковски. Изпада се в тотални крайности, от които започва да нагарча.

След Битката за тоалетна хартия, последвана от Битката за бензин, явно е ред да се бием и за олио. Спокойна съм аз, нали си имам 16 литра Joy

Гледам вчера в интернет в някаква аптека залепили тази бележка
Скрит текст:
Може и битка за йод да си спретнем.

От един час се правя на поетеса, не особено успешно. Мъча се с едно стихотворение, не успявам да го намеря на български. Аман.

# 942
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 052
Търти,тъжно е но е така.Хората оскотяват ,една баба с 400 лв пенсия как да сколаса ?
Миналата събота в Кауфланд, завъртях се покрай халвата, чудех се каква да взема, посягам към един вид , възрастна жена зад мен "Не го купувайте, много е скъпо", а тъпата халва беше 3 лева Sad

Олио не съм купувала от десетилетие може би, селска имотна мома съм, дават рента от кооперацията, която стопанисва земята.

# 943
  • Мнения: 12 066
Тука все заможни бре. Едни ядат краставици, други имат от течното злато Grinning
Шегувам се, да е ясно.

Викам край на работния ден. Отивам да си взема по - рано детето, да напазарувам и евентуално, да подкарам малко ОИ.

# 944
  • София
  • Мнения: 69
Отивам да си взема по-рано детето, пия кафе и после на работа.
Немисеработинеискамнощнасмянанемисеработи.

Общи условия

Активация на акаунт