Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 812
  • 1 210
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 669
Ако,наистина е скочил 4,5 ч след операцията да пуши и да пие кафе...?Аз не ставах два дни,ама и не можех да стана.Това лежани е целенасочено.И при това се лежи само на гръб.
Тръпна в очакване,да кажеш кога ти беше операцията?

# 1 141
  • Мнения: 803
Имам чувството, че Патилан пише историята си между две цигари и кафенца на крак. То наистина стана серия... Хайде бе човек, появи се, че се изпренадеяхме! Shocked

Аз на втората операция не ставах 5 дни, но ми даваха да се въртя "като кебапче" без да се усуквам и превивам гръбнака на двете страни. Това лежане е против срастванията. Първия път станах след 24 часа.
Патилане, пък и как ти се пушеше, че и кафе, след упойката - това е невероятно!

# 1 142
  • Мнения: 669
След операцията ,не ядох, не пих и не спах три дни и три нощи...Можех да си сгъвам левия крак ,а десния едва,едва с много зор.Даже и не ми се говореше...

# 1 143
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Аз си мисля пък да не би да е на работа?Той не е казал възрастта си и т.н.подробности.

# 1 144
  • Мнения: 167
Здравейте и наздраве!
Aha, как си!
До днес тайничко ви четях постовете и тъй като не исках да се повтарям с повечето от вас (нищо ново за болежки и проблеми с дх), само си сондирах мнения за възстановяване.
Мога да използвам писаното от Патилан за историята на моето заболяване.
От 2000 г. доказана дх на нива L5-S1. Пареза на левия крак и т.н. познатите неща. Отказ от операция (не даваха никаква гаранция, то и сега не е по-различно, а само са по-убедителни). През годините кризи и позакрепване с какво ли не. Но и аз стигнах пред кабинета на д-р Пелинков от Токуда. Там съм била и преди 2 г., лежах в неврологията. Отказах пак операция.
Направих се на герой - в къщи хамалогия, в службата съм цял ден пред компютъра по 9 часа. Натоварени сме и не ставаме често да се движим. Боли ме всичко, но кой те пита - няма време за мрънкане. Та така си се наградих с: шийна лордоза, кифоза, остеoхондроза... Шипове на врата и припадъци заради тях. Лоша работа.
Пелинков ме убеди да се изполва гел за операцията. В болницата лично ми го донесе представител на фирмата и подробно ми обясни приложението му. Слага се между разреза и оперираните прешлени и дискове. За периода на зарастване около 5-6 дена той предпазва да се получат сраствания. После се абсорбира от организма и се изхвърля без проблем. Няма вреди последствия. За всеки е индивидуално!!! Знам, че не го предлагат на всички.
За два дена през януари направих консултации с двамата Габровски. Бяха категорични за операцията, но отказах при да я направя заради други причини. (Не обичам когато няма колегиална етика, особено между лекари.) Затова много бързо се обадих и планувах операцията В Токуда.
На 02.02.09 г. ме приеха. Следобяд в 16.00 ч. ме срязаха, свестих се в 17.30 ч. в стаята си. Адски болеше. И тоя ляв крак сега ли трябваше толкова да ме боли. Но след малко почнах да се отпускам и вече не беше толкова страшно. Сложиха системи, обезболяващо и дори накарах мъжът ми да си ходи, (за да мога да си поплача спокойно под чаршафите). Цяла нощ се опитвах максимално да си протягам краката. На сутринта лекарят ме вдигна и аз почнах да си ходя. Бавничко и полека, но си оправих тоалета и се облякох сама.  Изписаха ме на 5-тия ден. Ходих в седмицата по два пъти на контролен. Свалиха конците, след 3 дена пак ме зашиха, че нещо не им хареса как зараства. Пак се въртях в къщи като тюлен в кревата, заради конците (много дърпат). Махнаха ги на 20-ия ден.
Вече съм по-добре. Карам колата, оправям си домакинството и се карам успешно с щерката. Имам моменти на преумора, в които все едно ми закачват ченгел на кръста, и ме закачват нависоко. Левият крак и той току се сети, че отдавна не ме е дърпал и се включва и той в екшъна. Тогава направо падам в кревата и не мога мръдна цял ден. Но все по-често съм по-добре.
Не знам защо не харесват "Токуда", но аз съм с много добри впечатления от лекари и обстановка. Д-р Кондов и д-р Пелинков са много компетентни, добри и търсени неврохирурзи. А отличните условия в болницата много помагат за лечението.
Нещо замириса от кухнята...

# 1 145
  • София
  • Мнения: 2 031
Magda-lena, добре дошла!  Hug
Много добре си направила, че спря да ни четеш тайничко и скочи в темата!
Радушно приемаме всеки новодошъл, особено когато има такива хубави новини за споделяне като теб!
Радвам се, че вече си все по-добре и по-добре!  Peace

Сподели повече за следоперативната терапия, която са ти препоръчали.

Ама много вкусно замириса от кухнята ти... newsm03

# 1 146
  • Мнения: 19
Ако,наистина е скочил 4,5 ч след операцията да пуши и да пие кафе...?Аз не ставах два дни,ама и не можех да стана.Това лежани е целенасочено.И при това се лежи само на гръб.
Тръпна в очакване,да кажеш кога ти беше операцията?
  Чак пък скочил!... По- скоро се тътрех... липваше ми цигарката! А там балкони няма.

# 1 147
  • Мнения: 19
 На 39
Аз си мисля пък да не би да е на работа?Той не е казал възрастта си и т.н.подробности.
     Официално ползвам болнични до края на април, за после споменаха инвалидност, която едва ли ще дочакам, предпочитам "Токуда". Вече имам "стаж"... Работя от  пети януари , на 330лв няма живот, едва покривам кредитите!  Почти на 39 съм, в прекрасно здраве Laughing и добра кондиция. Като изключим настоящия проблем, всичко е ОК! При теб има ли някакво развитие?

# 1 148
  • Мнения: 167
Успешно проведох спасителна акция на сармичките. След "торакотомията" варенето продължава на слаб огън. Всичко е под контрол.
Тъй като съм наградена и със малко ставни проблеми (от майка ми), пих Flamexin 15 дена 2х1/2. При болки - Нимезил. За сега изчакваме с физиотерапията, защото имах проблеми със зарастването на раната. Другата седмица ще ходя на контролен при д-р Пелинков и ще ми кажат вече какво да правя. Ще ми назначават ЯМР (май на целия гръбнак), защото се съмняват за нова дх на по-високо ниво. Аз всъщност заради тази нова болка отидох през декември на консултация при неврохирург. Като ме преряза през гърба и гърдите, не можех да мръдна и да дишам от болка. Бях блокирала. Колежката ми помисли, че съм направила инфаркт.
Д-р Пелинков каза, че след ЯМР ще решат дали да ми слагат пластини на врата, защото често получавам виене на свят и изтръпване на ръцете. Можело от толкова натоварен гръбнак да се е получила още една дх.
Като бабичка съм. Какво ли не ми има. Ама ме е страх за операция на врата. Приличам малко на робот като се обръщам.
Мисля да пробвам с Пилатес. Допреди да се омъжа, тренирах какво ли не. По време на бременността много ме заболя кръста и оттогава си го "нося". Сега много не подбутвам щерката да тренира.

# 1 149
  • Мнения: 223

     magda-lena, добре дошла на купона!
     Както виждам, идеално се вписваш в темата-наздраве, сърмички...напипа ни слабостите.
Много се радваме, че постепенно оплакванията ти отшумяват.Дано изчезнат съвсем.

     

# 1 150
  • Мнения: 19
 Навръх Нова Година получих криза. След два дни отшумя, но се появи болка в крака и по - нагоре, с опъване в кръста при навеждане. Не е постоянна , но е задължителна. Много силна, но поносима. При седене и лежане я няма, само при вертикализация. Иначе крака ми е здрав и функционален, само дето боли. Направих скенер преди 10 дена. Рецидив.

# 1 151
Nyakoi izpalnyava li "sistema za zdrave na Nishi" i kakav e efekta?

A znaete li adresi na kliniki v Germaniya?

# 1 152
  • Мнения: 167
То - готвенето е най-лесната работа. Ама ако трябва да правиш диета - това вече е трудно. Реших да свалям малко килограмите. Вчера направих разтоварващ ден само на течности, защото беше пълнолуние. Идваше ми да вия като вълк от глад и безсъние. Днес малко зеленчуци и пак течности. Май имам малко странно изцъклен вид.  Трябва да отслабна. Сега както си ходя изведнъж почва да ме боли кръста и почвам да си пъча напред корема като бременна. Съседите вече ме питат кога ще ми е термина... Не ми се обяснява.

Ниши го четох в интернет. Само някой части. Ако успея да го асимилирам, ще защитя дисертация. Опитах се да правя "златна рибка" - не можах да стана после 1 час от кревата. На другия ден пак опитах - същата история.

Имам познати живеещи в Германия от 40 години. Бивши посланици на България и в други страни. До ден днешен идват в България за консултации и лечение ако им се налага. Нашите лекари са с много добри. Медицинската апаратура е на високо ниво. Цените ни са по-достъпни.

# 1 153
  • Мнения: 19
  Не зная какво провокира рецидива, но предполагам, че е  като при неоперирана ДХ. Просто в моя случай увредения диск, макар и  "ремонтиран" не се възстанови. Нови части трябват май...  newsm78Щом има предпоставки , няма  значение дали е рецидив или нова ДХ на друго ниво. А си имаме и протрузийки... Ще отскоча до " Токуда " тия дни за прясна  информация.

# 1 154
Otkrih adresite v Germaniya : www.schoen-kliniken.de   i   www.atos-munchen.de
Az razpechatih Nishi i   chetoh ,no mi se vijda dosta trudno.

Общи условия

Активация на акаунт