Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 639
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 803

Имам познати живеещи в Германия от 40 години. Бивши посланици на България и в други страни. До ден днешен идват в България за консултации и лечение ако им се налага. Нашите лекари са с много добри. Медицинската апаратура е на високо ниво. Цените ни са по-достъпни.

Добре дошла, Магда-лена! Тези посланници, макар и бивши надали се лекуват в болниците за простросмъртни като нас! Е за това идват в България. Че са добри лекарите ни, може и да е вярно, апаратурата е добра в частните клиники, цените въобще не са достъпни за по-голямата част от населението ...съжалявам, но не съм съгласна с твоето мнение!
Иначе относно болката - защо толкова много се оплаквате от болки всички оперирани, при мен от време на време се появява болка в кръста и то когато се извивам в определена поза и то за секунди или когато се преуморя. То и първия път беше така, но след това се върна болката, но вече си мисля, че при мен не е добре нещо. Не е възможно всички да казвате, че ви боли, а при мен се развиват събитията по друг начин.
Но днес определено имам напрежение в кръста и даже в момента съм легнала. Уж вече не вали, но не ми е конфортно, трудно лягам и ставам.

# 1 156
  • София
  • Мнения: 2 024
Уж вече не вали, но не ми е конфортно, трудно лягам и ставам.

И на мен днес не ми е комфортно.
Нещо ме понаболява кракът отзад, по-скоро като мускулна болка май...

# 1 157
  • Мнения: 167
Здравей ОК,
просто казвам това, което съм видяла. Вярно - става дума за София. Има няколко болници и клиники които се конкурират. В някой е много трудно да се уредиш. За съжаление тези цени за които чувам, са наистина големи. Не знам какъв процент от болните могат да си ги позволят, но повечето успяват да ги намерят. При някой заболявания е страшно.
Вчера казаха на майка ми, че за ендоскопската й операцията за отстраняване на жлъчката ще трябва да плати 1000 лв. Във Военна болница. Това е - няма начин, стискаш зъби и почваш да търсиш пари. Ама като има голям камък и не се знае в кой  момент може да направи по-страшната криза.... За тези неща няма пазарене.

# 1 158
  • Мнения: 803
Вчера казаха на майка ми, че за ендоскопската й операцията за отстраняване на жлъчката ще трябва да плати 1000 лв. Във Военна болница. Това е - няма начин, стискаш зъби и почваш да търсиш пари. Ама като има голям камък и не се знае в кой  момент може да направи по-страшната криза.... За тези неща няма пазарене.

Говоря за това, че нашите мили управници са ни докарали до просешка тояга и до там да не можем да храниме децата си и да плащаме като попове по болници. Колко от тях ще се замислят на цена 1000 лева за ендоскопската операция на майка ти? Всичко в държавата ни е тръгнало надолу и става все по-страшно. Без хора и пари не може да се живее!

Много песимистично съм се настроила нещо. Но, идват два почивни дни и в къщи ще е пълно с народ! В момента страдам от самота, бездействието ми тежи и чакам с нетърпение почивните дни, за да си говоря с децата и мъжът ми. А да се похваля, за последните 21 години едва последния месец правя сладкиши и баници Embarassed не го пиша с гордост, но мама все работеше. Не могат да се нарадват децата. Лошото е, че и аз хапвам, а дупето се помпи...

Софи, разбрах тези дни, че когато ме наболява крака не е нерв, а мускулатурата. Все едно, че е по-къс мускулът и се опъва. Но когато е в кръста е точно оперираният диск. То е друго - като сецване. Дано мине, че утре дават хубаво време и ми се ходи на разходка.

# 1 159
  • Мнения: 167
Права си ОК, за съжаление и "безкористно спасяващите живота ни" спекулират с нас. Някои може наистина да са "светила", но след срещата ми с тях съм оставала страшно разочарована. Очаквах някакво адекватно обяснение и насока за в бъдеще как могат да се развият нещата при мен, а вместо това съвсем кратичко и ясно - за операция сте, цените са закачени отвън на вратата. Имам 2-3 познати, които едвам се уреждат за операция при някое голямо име, плащат си и после разбират, че друг всъщност я е направил. "Професорите" обират парсата. После болният като отиде на консултация при него и той вдигне рамене, че не знае много подробно какво е било при операцията и не дава гаранция.

Тези дни дават прогноза за над 20 градуса навън. Дано да спре да ни боли от топлото време.

# 1 160
  • Димитровград
  • Мнения: 397
На 39
Аз си мисля пък да не би да е на работа?Той не е казал възрастта си и т.н.подробности.
     Официално ползвам болнични до края на април, за после споменаха инвалидност, която едва ли ще дочакам, предпочитам "Токуда". Вече имам "стаж"... Работя от  пети януари , на 330лв няма живот, едва покривам кредитите!  Почти на 39 съм, в прекрасно здраве Laughing и добра кондиция. Като изключим настоящия проблем, всичко е ОК! При теб има ли някакво развитие?
Ами и аз ще отскоча до Токуда следващата седмица,развитието е в застой,след това ще видим каква ще я "къдрим".Между другото писах ти на лични съобщения.

# 1 161
  • Мнения: 669
Я какви са тези лични?И ние искаме да знаем. newsm53

# 1 162
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Ами исках да го разпитам по-подробно за тоя рецидив,затова си оставих скайпа,който между другото е bubolina_801,не е тайна.При мен рецидива знаете ли как се получи,при едно повдигане на таза,за да се подместя в леглото.Изведнъж ме сецна все едно ми пуснаха ток от кръста до стъпалото,няколко минути не можех да мръдна изобщо,тогава осъзнах какво се е случило и без изследване,след това го потвърди ЯМР.

# 1 163
  • Мнения: 669
Беше шега!А ма ти друг път не вдигай такива неща!И друг пат съм писала какво е позволено да се вдига smile3503
Той Патилан не е свършил с историята. Crossing ArmsИ кога беше всъщност операцията?

# 1 164
  • Мнения: 167
bubolina_80 не ме плаши! Това нещо ми се случи вече и аз си мислех, че е нормално.

# 1 165
  • Мнения: 223

    Абе я кажете, знаете ли какъв всъщност е механизма на рецидивите.Значи, при операцията се отстранява пихтиестото вещество, което е излязло извън диска и притиска нерва.Когато се прояви рецидив, може би още от това пихтиесто вещество излиза на същото място?Че то, това вещество свършване няма ли?Не може ли при операцията да се извади цялото, та да не прави мизерии?Знам, че понякога се маха целият диск. Какво тогава рецидивира?
   Много въпроси и сигурно звучат наивно, ама наистина не знам.

# 1 166
  • Димитровград
  • Мнения: 397

    Абе я кажете, знаете ли какъв всъщност е механизма на рецидивите.Значи, при операцията се отстранява пихтиестото вещество, което е излязло извън диска и притиска нерва.Когато се прояви рецидив, може би още от това пихтиесто вещество излиза на същото място?Че то, това вещество свършване няма ли?Не може ли при операцията да се извади цялото, та да не прави мизерии?Знам, че понякога се маха целият диск. Какво тогава рецидивира?
   Много въпроси и сигурно звучат наивно, ама наистина не знам.

  Текс при операция на дискова херния в лумбалния отдел много рядко се отстранява целия диск,и ако това се случи то задължително се слага изкуствен диск,но това както казах се прави много рядко.Обикновено се премахва само излязлата част на пихтиестото ядро,като останалата част от диска се запазва,само че вече той е дехидратиран,т.е. загубил е водното си съдържание което го прави още по-податлив на разкъсване,именно затова толова често се появяват и рецидиви за съжаление.Преди време бях чела за едни операции който се извършват с лазер като при тях се вкарва някакво лекарствено вещество което слепва увредения диск и така се заключва потенциалната възможност за излизане на повторно дисков материал,като лазерните вълни нещо спомагали за възстановяване на диска след време.За съжаление това май не се практикува все още в Бг.

# 1 167
  • Мнения: 803

    Абе я кажете, знаете ли какъв всъщност е механизма на рецидивите.Значи, при операцията се отстранява пихтиестото вещество, което е излязло извън диска и притиска нерва.Когато се прояви рецидив, може би още от това пихтиесто вещество излиза на същото място?Че то, това вещество свършване няма ли?Не може ли при операцията да се извади цялото, та да не прави мизерии?Знам, че понякога се маха целият диск. Какво тогава рецидивира?
   Много въпроси и сигурно звучат наивно, ама наистина не знам.


Въобще не са ти наивни въпросите-всички се питаме какво става. Много исках  да питам моите неврофирурзи какво чистят на операциите, но не можах. И друго е интересно- дали зашиват диска след изчистването. То всички са мног заети! Като започна да питам и много работа имат! Между другото от първата операция при мен л5-ес1 на ЯМР-то беше перфектно. Не личеше, че има операция. Но сега не знам на горното ниво какво е състоянието. Днес ходих за болничния и ще опитвам пак да направя ЯМР по Здравна каса. Малко вероятно е да ми даде талон невроложката, че не ми се дават отново 200 лева, но ще опитам. Искам да видя какво е положението и дали е изчистена ДХ на л4-л5. Днес имам за пръв път след операцията болки в кръста и се ослушвам като гърмян заек цял ден. Но се сещам,че в последно време махам ластичния колан и може и да съм настинала.
Текс, като рецидиви смятат и срастванията. Мисля , че те са по-голямата бела от допълнителните хернии защото полепват по нервите и правят стенозите.

# 1 168
  • Мнения: 234
Привет на всички новодошли! Четейкиви отново ме засърбя клавиатурата..... Joy
Магдаленче имаше един виц,дето един мъж казал: Аз никога не противореча на жена си.....просто изчаквам половин час .....и тя почва сама да си противоречи....!!!
Приятелска закачка-не се засягай! Grinning В горен пост пишеш какви страхотни доктори има в Токуда,апаратура и т.н.,  а по-надолу "обръщаш" леко палачинката!Я ми кажи -направиха ли ти ЯМР преди операцията?А изследване за бактериална инфекция? Казаха ли ви,че може да имате проблеми след операцията -къде, и защо? Казаха ли след операцията каква рехабилитация трябва да направите и къде....??? Защо след това имаш пак болки,скъпа? Сори ,знам какво е, не искам никой да изпитва тези болки! Всички те омаймат да им легнеш под ножа.....а после май само вдигат раменете....и ти обясняват ,как трябва да повториш щото -не знам си какво се е получило ,но не е от тях ,защото те са си свършили перфекно работата!
Извинявай ,Елпи,но голяма част от колегите са се превърнали в обикновени търгаши които гледат да източат джобовете на пациентите си ,ако са тънки - поне здравната каса-нали е обща! На всички ,които не са такива, съм готов да им се извиня и да им целуна ръка!
Текс, ако се затвори ДХ при лазерна ендоскопия-рецидив на същото ниво е почти невероятен,ама в Токуда ми обясниха ,как с лазер отдавна не се работи....А като не ти направят Ямр и те оперират по "картинка",най-често се оказва ,че си имал освен ДХ ,поне още една протрузия на друго ниво/повечето сме така/. Цялото налягане после отива там и нова ДХ,ама добрите доктори са си свършили перфектно работа ....ние да му мислим после! Е, хайде стига ,че много черно стана.....а тъкмо по БТВ ни обясняват и как точат касата ....
Наздраве ви!Ведър уикенд на всички ви!!! Wine Glass      

# 1 169
  • Мнения: 661
Прав си , братко Димо , за докторите  #Cussing out  И аз съм си патила от тях , писала съм по напред ( да не  се повтарям ) . Но ако си мислите ,че в другите , "белите " държави  е по -различно , се лъжете . ПО тая тема нямам какво да напиша - то вече на всички е ясно , положението де . Просто  е късмет да попаднеш на когото трябва .
Димо задава много добри въпроси . Очаквам с интерес и отговорите .

Привет на новодошлите във форума  !

Аз пък днес си изчистих остъклението на терасата  newsm44 И имам малко болки , ама защото от бързане не сложих колана и носих малко тежко (  smile3506) .  ПОвече няма да експериментирам . Утре и останалите прозорци трябва да заблестят Simple Smile ТАя вечер съм самичка и затова казвам " наздраве " , банда !

Общи условия

Активация на акаунт