Намерихте ли си количка?

  • 13 338
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 965
Какво да кажа... Cry  Пак ходихме да я гледаме и се отказахме - нямало начин да ни сложат други колела, а и наистина е много тежка (не можах да запомня колко точно - някъде към 20-тина - много лесно се сгъва, но дори и мъж ми трудно я вдига, а той е доста "големичък").
Май ще идем на варианта на "Чиполино", макар че на мен не ми допада особено (ако някой я е ползвал, моля да ми каже дали е добра). Важното е, че тежи само 12-тина кг. и е много маневрена. Кошчетата за кола ще ги купувам отделно.

# 61
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
Май ще идем на варианта на "Чиполино", макар че на мен не ми допада особено (ако някой я е ползвал, моля да ми каже дали е добра). Важното е, че тежи само 12-тина кг. и е много маневрена. Кошчетата за кола ще ги купувам отделно.


Това, което най-вече ме смущава и често се чува са малките (чети лесно чупливи) колела. Дори майки с едно дете го споделят. А като сложиш всичко х2?

Разлеждах надълго и широко хубави сайтове за колички, хората по света са се изхитрили да ги правят по 9 кг!

# 62
  • Мнения: 229
Цитат на: azaf

Май ще идем на варианта на "Чиполино", макар че на мен не ми допада особено (ако някой я е ползвал, моля да ми каже дали е добра). Важното е, че тежи само 12-тина кг. и е много маневрена.

Нашата количка е "Чиполино" и в общи линии съм доволна. Ползваме я вече 1 година и за сега нямаме проблеми (да чукна на дърво  Simple Smile ). Вярно е, че е много маневрена, сравнително лека е, има три положения на облегалката (от напълно легнало, до седнало), но са доста тесни местата за децата - ама все с нещо трябва да се направи компромис  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 975
Цитат на: vedrra
Цитат на: Karen
Като изпишат Рижко ще решавам , че още ме е страх за него.
Мислех за този вариант и се чудех дали големия няма да натежава на едната страна и дебалансира количката, а и като спре да се вози, малкия ще е сам в двойна количка....


Карен, не те ли устройва повече варианта едно зад друго?
Големия ще си седи отпред изправен, а Рижко ще спи необезпокояван отзад?


Ауууу ..... Да не се меся много, ама да кажа честно че не са практични тея дето са едно след друго! Имам една позната с такава количка,която само се оплаква че количката и е много дълга и много тежка......
Аз съм с такава едно до друго, и е супер  Wink

# 64
  • Мнения: 826
Хайде и аз да се намеся. Wink
Аз ползвам тази дето бебетата са едно зад друго.Тежка е -признавам,ама не виждам как ще влизам през вратите,ако бях взела от другите. Shocked

# 65
  • Мнения: 3 042
Цитат на: twins_mama
Хайде и аз да се намеся. Wink
Аз ползвам тази дето бебетата са едно зад друго.Тежка е -признавам,ама не виждам как ще влизам през вратите,ако бях взела от другите. Shocked


ами, ако беше взела от другите- ще мериш диагоналите на вратите и така ще пробваш да влизаш Sunglasses
а редуваш ли ги кой отпред, кой отзад?
Закачат ли се в количката? Да се надничат и да си дърпат косите(примерно де)

# 66
  • София
  • Мнения: 163
Цитат на: azaf

Май ще идем на варианта на "Чиполино", макар че на мен не ми допада особено (ако някой я е ползвал, моля да ми каже дали е добра). Важното е, че тежи само 12-тина кг. и е много маневрена. Кошчетата за кола ще ги купувам отделно.


Въпреки че обиколих цяла София 10 пъти, за да си намеря количка която се събира в асансьора ни, така и не се намери такава. И накрая си взех "Чиполино". Ползвам я вече почти година и като цяло съм доволна от нея. При това всеки ден тази количка се е разглобявала по 2 пъти за да влезе в асансьора(надолу и после нагоре) и все още е използваема. Иначе въпреки малките си колела върви добре, само дето вече бебетата понатежаха и става все по-трудно бутането (но предполагам че това е така за всяка количка).
Желая ти леки разходки, с която и количка да избереш Simple Smile

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
Цитат на: vedrra
Цитат на: Anonymous
Да се похваля: Ивчо вече е 1720 г   Hands Clap


Охо, аз докато видя новината, той сигурно вече се е настанил в креватчето. Браво, все така да дебелеете!

Карен, тази немска количка къде я видя?


Ведра, триколката на АВС я гледах в детски магазин около Иван Вазов - по улицата към стадион Раковски, същата фирма има магазин и в Младост 2, в РУМ-а на 2 ет. (ще го познаеш, там са само колички на АВС- дизайн). Ако я нямат налична могат да я доставят от Германия за 2 седмици.

Иво още не е преместен, но е готов - облечен с дрешки (досега по памперс), с одеалце, изключен ковьоз. Днес е 1830 г. и още по-риж! Надявам се тези дни да ме поканят на храна!  Grinning

# 68
Цитат на: Karen

Иво още не е преместен, но е готов - облечен с дрешки (досега по памперс), с одеалце, изключен ковьоз. Днес е 1830 г. и още по-риж! Надявам се тези дни да ме поканят на храна!  Grinning


Браво, само добри новини да има вече около теб за в бъдеще!  Grinning  Желая ти го от все сърце!  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 6 559
Браво на Ивчо за новите грамчета и за дрешките  Laughing  Laughing  Laughing !!!
Това за още по-риж вного ми хареса  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue , хубаво е ,че ти се връща чувството за хумор

# 70
  • Мнения: 1 975
Цитат на: bibi
Браво на Ивчо за новите грамчета и за дрешките  Laughing  Laughing  Laughing !!!
Това за още по-риж вного ми хареса  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue , хубаво е ,че ти се връща чувството за хумор
Grinning  Wink

# 71
  • Мнения: 4 965
Момичета,
Да се похваля. Вече имаме количка. Взехме я още миналата седмица, но все не остава време да пиша много дълго (сега приключваме с подготовката, че остават само 15-тина дни до голямата среща).
Количката е на "Бертони" - за нея не бях чувала абсолютно нищо, но в магазина беше първата, която ми привлече погледа. На цвят е комбинация от синьо и сиво. Подобна е на тази на "Чиполино", но е с по-широки седалки и на бебите ще им е по-удобно. По-лесна е за сгъване, малко е по-лека, доста по-маневрена (гумите са големи и релефни - страхотни за всякакъв терен и за зимни условия) и за зимата (освен по-плътното покривало) има и допълнителни уплътнения; разглобява се лесно и всички меки части се перат; има колани и през раменете (така е по-сигурна, когато бебетата почнат да сядат) и е правена в България (въпреки, че повечето части май са китайски). И най-важното - има 1 година гаранция, а е и страшно евтина - само 205 лв.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 559
дай адреса бе - много еФФтинко - да не са се объркали нещо, моято приятелка с близначките ми е обещала уж, ама да видя и тази, а нейната количка са й да донесли от Австрия по каталог и е дала 800 евра миналия м. февруари  Shocked  Shocked  Shocked , то за тези пари кола можеш да си купиш  Sad

# 73
  • Мнения: 1 422
Това за съжаление не става като за новородено  Shocked

# 74
  • Мнения: 2 051
Цитат на: NVN
Това за съжаление не става като за новородено  Shocked


Какво те притеснява? Това, че на снимките изглеждат по-спортно, за вече седящи бебета ли?
Във всички тези колички стават и за новородени - облегалките се пускат до хоризонтално положение, има покривалца срещу вятър за отгоре върху одеалото или дъждобранчета.

Общи условия

Активация на акаунт