Камъни в бъбреците

  • 325 716
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 277
Здравейте,
имам птоза на десният бъбрек и увит около него уретер. При първата си бременност имах запушване на бъбрека и 4 бъбречни кризи(две от които прекарах на системи в болница) и хипертония в следствие на бъбречният проблем.Родих детето преждевременно в 35 седмица. След раждането два пъти са ми поставяли дабъл джей с които временно си решавах проблема. Изрично ми казаха, че втората бременност може да се наложи поставяне на дабъл джей и раждането не трябва да е по естествен път, заради напъните и опасност,че бъбрека може да се откъсне.
Сега отново съм бременна в 7 г.с. и изпитвам тежест и болка отдясно, трудно уриниране и кръвното налягане отново е повишено.

Моля ви за съвет какво следва да направя за превенция и по-леко износване на плода.

# 91
  • Мнения: 208
След тренировка урината ми става червена.Отидох и я дадох да я изследват и се оказа че има доста кръв във нея.Направих и изследване на кръвта и се оказа че загубата се възобновява и няма проблем с кръвта.Казаха ми че имам болестта на пехотинеца и край със спорта.Търсих информация в интернет,но нищо не открих.UROLOGY би ли ми казал името на болестта-научно за да потърся информация.Според теб опасно ли е да продължа да тренирам?В десния бъбрек имам 5-6 песачинки от 8 мм до 2 мм. и 2 камъка по 1 см. а в левия една песачинка 4мм. и една 7мм.Има ли вариант като тренирам някоя да се движи и разкъсва и затова да имам кръв в урината?Не знам да вярвам ли на лекаря,защото до преди 2 год. тренирах лека атлетика и доста се натоварвах и нямах такъв проблем.Сега тренировката е значително по-лека.

# 92
  • Мнения: 16
jen,
сега съм 30 г.с и аз като теб, имах тъпа болка в кръста и се оказа, че имам камъче в ляво. Казаха ми че за сега не е страшно, но ако нещата се влошат споменаха за слагане на такава тръбичка дабъл джей. Би ли споделила, много ли е страшно това, защото от както ми казаха да не се притеснявам, май започнах да правя точно обратното:)
Благодаря

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 18:46 от pisunqk

# 93
  • Мнения: 11
Здравейте,
имам птоза на десният бъбрек и увит около него уретер. При първата си бременност имах запушване на бъбрека и 4 бъбречни кризи(две от които прекарах на системи в болница) и хипертония в следствие на бъбречният проблем.Родих детето преждевременно в 35 седмица. След раждането два пъти са ми поставяли дабъл джей с които временно си решавах проблема. Изрично ми казаха, че втората бременност може да се наложи поставяне на дабъл джей и раждането не трябва да е по естествен път, заради напъните и опасност,че бъбрека може да се откъсне.
Сега отново съм бременна в 7 г.с. и изпитвам тежест и болка отдясно, трудно уриниране и кръвното налягане отново е повишено.

Моля ви за съвет какво следва да направя за превенция и по-леко износване на плода.

 jen,
Мисля, че най-доброто решение е да се консултирате освен с акушер-гинеколог, но и уролог, за да се прецени точно състоянието на бъбрека (птозата) и проходимостта на уретера, защото има голяма вероятност отново да се нолжи слагането на Double-J., за да се реши временно проблема до раждането.

След тренировка урината ми става червена.Отидох и я дадох да я изследват и се оказа че има доста кръв във нея.Направих и изследване на кръвта и се оказа че загубата се възобновява и няма проблем с кръвта.Казаха ми че имам болестта на пехотинеца и край със спорта.Търсих информация в интернет,но нищо не открих.UROLOGY би ли ми казал името на болестта-научно за да потърся информация.Според теб опасно ли е да продължа да тренирам?В десния бъбрек имам 5-6 песачинки от 8 мм до 2 мм. и 2 камъка по 1 см. а в левия една песачинка 4мм. и една 7мм.Има ли вариант като тренирам някоя да се движи и разкъсва и затова да имам кръв в урината?Не знам да вярвам ли на лекаря,защото до преди 2 год. тренирах лека атлетика и доста се натоварвах и нямах такъв проблем.Сега тренировката е значително по-лека.

 mama_marietka,
Не съм чувал за подобна болест на пехотинеца. Може би колегите имат в предвид идиопатичната т.е. безпричинна хематуриа при физически натоварвания. Но не мисля, че това се отнася и за вас, тъй като една от най-честите причини за хематуриа (кръв в урината) особено, след физическа активност са камъните в бъбреците. Заедно с движението на тялото се движат и камъните и по този начин травмират бъбрека отвътре, където се намират множество финни кръвонисни съдчета, който кървят. Това, че до преди 2 години не сте имала подобни проблеми, не бива да ви заблуждава, защото тогава камъчетата може би все още не са били толкова големи, за да предизвикат подобно кървене. Мисля, че няма да е лошо да се консултирате със специалист уролог, който да ви препоръча решение на проблема.

Успех!

# 94
  • Мнения: 397
Ако може някой да ми отговори-има ли връзка между бъбреците и постоянно запушващи се малки слюнчени жлези,сухота в устата и променен вкус?

# 95
  • Мнения: 11
Здравете Pisi,
Достъпна информация относно камъните в бъбреците и тяхното разбиване можете да откриете ТУК.

На въпроса на rol,
По принцип тази комбинация няма връзка с бъбреците (по скоро с черния дроб), но в медицината всичко е възможно.

Успех!

# 96
  • Мнения: 397
А с какво бих могла да изчистя пясъка в бъбреците и две камъчета,които имам?

# 97
  • Мнения: 11
Може да прозвочи банално, но отидете на лекар.

# 98
  • Мнения: 3 499
Здравете Pisi,
Достъпна информация относно камъните в бъбреците и тяхното разбиване можете да откриете ТУК.

На въпроса на rol,
По принцип тази комбинация няма връзка с бъбреците (по скоро с черния дроб), но в медицината всичко е възможно.

Успех!
привет, вече си с нов ник. Wink
Бъбреците отговарят и за състоянието на течностите в организма,осмозата и електролитния баланс, така че защо да не е възможно.

# 99
  • Мнения: 3 158
Колко пъти може да се мине по здравна каса за литотрипсия?Личния лекар може ли да даде 2 последователни направления в рамките на 2 месеца?
Някой махал ли си е камък в Доверие,но платено и ако да-колко струва?

# 100
  • Мнения: 1 187
Колко пъти може да се мине по здравна каса за литотрипсия?Личния лекар може ли да даде 2 последователни направления в рамките на 2 месеца?
Някой махал ли си е камък в Доверие,но платено и ако да-колко струва?
Два пъти в годината.

# 101
  • Мнения: 315
здравейте ,правиха ми венозна урография и тя показа разширено легенче на бъбрека и прегъване на уретера.Лекарят каза след месец пак да отида на преглед но не ми обясни нищо за прегъването на уретера а аз се притеснявам.Не ми изписа лекарства но болките в ляното подребрие продължават.Ако някой има информация моля да ми обясни  за уретера.Благодаря на всички   bouquet

# 102
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
От 19-годишна съм постоянно с камъни. Изкарвам и си ги правя. Няма оправия. Преди години ходих при една химичка в Медицински факултет  пред Майчин дом. Пих някакви капки нейно производство. Хич не ми се вярваше, но изкарах няколко камъчета. Мисля, че се казваше Иванова. Ходят при нея от цялата страна. Отива се със снимка от ехография и тя си прави различни дози и концентрации.
Ще споделиш ли на лични някакви нейни координати  bouquet

# 103
  • у дома
  • Мнения: 1 160
И аз моля за координати на тази химичка.
Предварително благодаря.

# 104
  • Мнения: 0
Здравейте ,включвам се във тази тема,но и аз не съм сигурна какво ми е.От 3 дена имам тъпа болка отзад в ляво в областта на бъбреците.Не съм ходила още на лекар защото си мислих че ще ми мини от спасмалгон и бусколизин комплексно,но не минава дори болката е по силна.И понеже незнам как боли когато имаш песачинки или камъни във бъбреците си мисля че е точно това.Четох доста по темата в интернет и разбрах,че по описанието което даваше един специалист за болките в тази област установих,че имам камъни във бъбреците.Започнах да пия роватинекс и уринирането ми стана по често,дали съм на прав път незнам то е ясно че трябва изследвания да се направят но исках да се допитам и до вас ,като хора вече минали по този път.Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт