Изхвърляне на камъни в бъбреците

  • 7 943
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Имам камъни в бъбреците,в десен бъбрек един с големина 4мм,в ляв два по 3мм.
Въпросът ми е ,какво усетихте при изхвърлянето им?

# 1
  • Мнения: 1 491
Какво усетих ли? Не искам да те плаша, но усещането е адски раздиране отвътре, докато пикаеш, струйка кръв и урина, болка, спираш, но теб чака, няма кой... стискаш зъби, припотяваш се от болката отново..... и... току пльсне камъчето в легена. Болката вече я няма, а ти си доволнааа!! Съвет - усетиш ли голямо дране, вземи но шпа или спазмалгон, не ще спре напълно болката, но я притъпява, пий и хладък чай от липа или шипки с лимон и мед, помага!
Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 258
Оооо миналата година по това време изхвърлях един 3,5 мм., да не те плаша, но 5 дни бях с адски болки ниско в корема и повръщане, от обезболяващите ми минаваше за малко и после пак, аз детето си родих по бързо и забравих. На петата вечер не ми мина нито от хапчетата, нито от инжекцията и ме приеха по спишност в урология, камъка беше заседнал някъде по пътя надолу.

# 3
  • Мнения: 246
Единствената болка с която болката от нефролитиаза може да се сравни е раждане без упойка. След като имах две такива кризи, свалям шапка на всяка жена, която е дала или ще даде живот на дете.

# 4
  • Мнения: 1 491
LionKing, предпочитам да раждам пак, отколкото бъбречна криза, дето се търкалях от болки в спешното! Няма спиране, ни легнала, ни седнала, никак, конска инжекция с но шпа, папаверин, спазмалгон и аналгин и се кротнаха малко нещата... временно....

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите! Все още не съм усетила нищо.Пия по 4л вода на ден,буквално взривявам тоалетната и нищо.. Ехограф ще мина отново другата седмица!

# 6
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Вече 6 ден съм с болки в бъбрека и ниско в корема.Имам камък и може да е тръгнал,но на ехо съм чак в понеделник.Пия обезболяващи,но много ме притеснява тая болка в корема,нормално ли е при кризи,да боли и корем?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Единствената болка с която болката от нефролитиаза може да се сравни е раждане без упойка. След като имах две такива кризи, свалям шапка на всяка жена, която е дала или ще даде живот на дете.
Мен не ме боля при раждането,дори обезболяващи не ми сложиха,камъни от бъбреците обаче съм изхвърляла с много болки...Бъбреци и зъби много болят наистина,улцерозен колит боли...Мъчителни състояния са.
И ендометриоза боли...

# 8
  • Мнения: 246
Вече 6 ден съм с болки в бъбрека и ниско в корема.Имам камък и може да е тръгнал,но на ехо съм чак в понеделник.Пия обезболяващи,но много ме притеснява тая болка в корема,нормално ли е при кризи,да боли и корем?
Други оплаквания има ли, повръщане, потъмняване на урината.? Това, че имаш камък, не значи че не може да е жлъчна количка,например ако болката е от дясно.

# 9
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Вече 6 ден съм с болки в бъбрека и ниско в корема.Имам камък и може да е тръгнал,но на ехо съм чак в понеделник.Пия обезболяващи,но много ме притеснява тая болка в корема,нормално ли е при кризи,да боли и корем?
Други оплаквания има ли, повръщане, потъмняване на урината.? Това, че имаш камък, не значи че не може да е жлъчна количка,например ако болката е от дясно.

# 10
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Камъка е в левия бъбрек,той боли,болката продължава до слабините вляво о обхваща ниско корема.Не повръщам,урината е по тъмна,но пия доста обезболяващи и може от това да е

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Полският хвощ помага за изхвърляне на камъните в бъбреците,обаче тръгне ли камък,много боли.
Може и да се е разтрошил и да излиза на части,боли точно по описания начин.
Стерилна урина пускахте ли?Хубаво е да се пусне,когато са раздразнени бъбреците е добре да се изключи бактериална инфекция.

# 12
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Включвам се след ехографа:камъка(10мм)се е счупил.
Едното парче е в пикочния мехур,другото ще излиза от бъбрека.
Е,няма такива болки....
Докога ли ще продължи всичко?Днес е 8 ден.
Да пия обезболяващи и ми изписа някакви хапчета,които да сподпомогнели раздробяването+алкална вода.
Исках система,каза не можело на тоя етап.
Мъките при мен продължават.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Никой не може да каже,докато се изхвърли продължава...
Система личните лекари са длъжни да сложат,но моята отказва,казва,че ако не я харесвам,мога да я сменя...

# 14
  • у дома
  • Мнения: 1 160
В петък ми е поставен стент.
До кога ще продължават тия болки,2ри ден не спират,търпими,но неприятни са.
Утре ми предстои 5 часово пътуване и се плаша как ще го издържа.
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт