Нощно събуждане

  • 1 788
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Ехей, не се кахъри толкова. Бебето ви не преяжда, няма страшно! да знаеш, че ви чакат периоди на "гладни стачки" когато ще си викаш: "еееех, защо съм се тревожил че яде?"

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Нормално ли е бебе на 35 дни да се храни по 4, 5 пъти на ден, като хапва по 150 гр. мляко на хранене? Отделно си е кърмата, която поема. Понякога ми се струва че му се спука коремчето от мляко.   chef

Не е нормално!
Моята дъщеря на тази възраст беше на кърма и дохранвах с 30-40гр. Разбира се всичко зависи от количеството на кърмата, но въпреки това 150мл АМ за едномесечно бебе са много. Разширявате стомаха на детето! Толкова малки бебета се хранят поне 6 пъти на денонощие, а ако сте само на кърма храненията могат да са дори 10-12.
На ваше място бих сменила и педиатъра, това което ви е казала не са адекватни съвети.

# 17
  • Мнения: 31
Сериозно се замислям за храненето след такива съвети. Ще му купя и залъгалка след работа, така че ще пробвам тази вечер. А относно спането на ден си поспива често, но обикновено за по половин до 1 час. след това само си се събужда и изисква внимание.

# 18
  • Мнения: 388
И според мен количеството на млякото е много. А повръща ли? Ако прехранвате напълно нормално е при оригване да повърне. Аз давах залъгалка от първата седмица и не съм имала проблеми със силни колики.

# 19
  • Мнения: 31
Досега не сме имали проблеми с повръщане. Сред храна си следваше нормално оригване. Може би само 2 - 3 пъти му потичаше много тънка струйка мляко след слагането му в кошарката. Преди около 2 седмици му купихме ново шише на "Чико" против колики. Като започнахме да го храним с него като че ли започна по - трудно да се оригва. То май и гаранциите на шишето му бяха, че се гълта по - малко въздух.

# 20
  • Мнения: 3 092

Непрекъснат и спокоен сън като на възрастен, чакайте след 3 г. Simple Smile
много съм съгласна с Никол .
И аз така все още чакам спокойния си сън  Simple Smile
Пожелавам ви по скоро бебето да започне да спи по - спокойно !

# 21
  • Мнения: 31
Благодаря Вили, и аз пожелавам същото на твоето семейство  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 629
Те за това бебчетата имат режим и милилитри, с които трябва да се хранят, защото ако са гладни циврят, ако са преяли ги заболява коремчето и пак циврят, като са на кърма искат да сучат ooooh! Принципно бебетата на кърма огладняват по-бързо от тези, които са на АМ! Между другото сега колкото и да не спите, в първия момент, в който успеете да се наспите, ще забравите  за безсънните нощи Peace

# 23
  • Мнения: 46 518
...
На ваше място бих сменила и педиатъра, това което ви е казала не са адекватни съвети.

Аз пък не бих я сменила. Бебетата много добре си усещат кога и от колко имат нужда. Не можете да съдите по вашите за нуждите на друго дете.

Моето ядеше по 120-150 мл. на тази възраст по 9-10 пъти на ден.
Пак по съвет на педиатъра - на поискване.
Нищо й няма на корема.

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Никол, много хубаво е, че при твоето дете не е имало последствия, от преяждането. Тук всички изказваме мнение не сме лекари, въпреки че не мога да повярвам, че специалист би препоръчал кърмаче на 30дни да изяжда по килограм и половина мляко в денонощие.

# 25
  • Мнения: 46 518
А на изцяло кърмените как се мери колко са изпили, доколкото знам циците нямат мерителна скала Simple Smile

Не познавам дете, което да е получило разширен стомах от мляко, напротив, тези, на които не им е стигало, като пораснат и могат сами да се добират до храната, наваксват.

# 26
  • Мнения: 4 433
Цитат
...просто използвайте и дневния сън на дъщеричката си
да си почивате с нея.
Знам, че това е невъзможно, но това е положението-
бебетата плачат и през нощта... Wink
 
Точно това е спасението когато е  малко бебчето,спане с него през деня.

# 27
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Разбира се, че стомаха може да се разшири, да не говорим за куп други проблеми, които могат да се получат от системното преяждане. Майчината кърма и сукането от нея не може да се сравни с АМ и пиенето от биберон, но това е тема на друг разговор. Стомаха на кърмачето има определен капацитет, при раждането той е около 20мл, за един месец не е нормално, нито правилно бебето да изяжда по 150мл.

# 28
  • Мнения: 46 518
Няма 2 еднакви стомаха с еднакъв капацитет, ако за един не е нормално 150, а 90, за друго дете е точно обратното, всеки си преценява дали да си държи детето, ревящо и гърчещо се от глад или да следва инстинктът му Peace

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Честито бебче!
Моето дете е вече на година и един месец и не е спрял да се събужда през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт