Водихте ли бебето на очен лекар?

  • 5 465
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Офталмолог ми каза, че мога да го заведа след 6-тия месец. Не знам дали се полага по каса. Все пак не съм го водила не съм видяла проблеми за сега. Може би по нататък бих го завела.

# 16
  • Мнения: 1 477
Не съм го водила.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние ходихме, но по друга причина. По здравана каса, само при проблем открит от педиатърката.

# 18
  • Мнения: 594
Водихме го на 6 м. Частен прием. Не знам дали се полага от касата и евентуално кога. За момента всичко е ОК - докротката каза, че има леко далекогледство, което било нормално при малки бебета.

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако детето не говори, нищо не може да му прегледа  Wink

Може, Блонди, може Wink. Специалистите знаят как.

И мен в нашия град така ме мОтаха, докато не си грабнах детето и чак във Варна на преглед - а там - три проблема накуп Confused. В резултат сега сме с очила, лепенки за закриване и т.н.

Мили мами, там ми казаха така - детето се води на 6 мес., 1 г. и 3 г. - като не се полага направление, платете си 20-те лв., за да сте спокойни и ако /не дай боже/ има проблем, да реагирате веднага, защото най-благоприятният период за корекции на зрението е до 3-4-тата година, когато физиологично се формират очите.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 518
Дъщеря ми не съм водила. Синът ми-да, но той имаше запушен сълзен канал и се наложи лекарска намеса (сондиране).

# 21
  • Мнения: 2 447
Не съм го водила,когато споделих с педи за мои съмнения за очичките тя ми каза че ако след годинката имам пак същите съмнения ще ми даде направление за специалист.По-рано нямало смисъл!

# 22
# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не съм го водила,когато споделих с педи за мои съмнения за очичките тя ми каза че ако след годинката имам пак същите съмнения ще ми даде направление за специалист.По-рано нямало смисъл!

Те всички така казват Close. Особено ако става въпрос за кривене - не чакай. Физиологичното кривене е до 3 мес. възраст /уф, половин офталмолог станах по неволя ooooh!.../

# 24
  • Мнения: 1 335
Не ми е казвала педиатърката да го водя, но имаше възпаление на очите лятото, ходих до исул, не останах доволна и след това го заведох в детския очен кабинет на Александровска. Много се чака, но специалистите мисля, че са добри - решиха проблема.

# 25
  • Мнения: 2 447
Не съм го водила,когато споделих с педи за мои съмнения за очичките тя ми каза че ако след годинката имам пак същите съмнения ще ми даде направление за специалист.По-рано нямало смисъл!

Те всички така казват Close. Особено ако става въпрос за кривене - не чакай. Физиологичното кривене е до 3 мес. възраст /уф, половин офталмолог станах по неволя ooooh!.../
Ми за кривене става въпрос!Обаче не непрекъснато,струва ми се че когато си събира очичките в една точка едното гледа по-надолу,педи така ми каза след като й споделих.ако и след годинката пак така прави ще ме прати на специалист!По принцип й имам доверие ама...сега дали да не го заведа?

# 26
  • Мнения: 4 433
Ако е нямало проблем не съм водила на очен.

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ти решаваш.
Нашето кривене, за което тук всички казваха, че до 3 г. щяло да се оправи от само себе си, си излезе доста сериозна тройна диагноза...

Дано при вас не е така, но аз не бих чакала Peace.

# 28
  • Мнения: 8 999
Не съм водила децата си. Мнението на нашия педиатър е достатъчно компетентно. Имам му пълно доверие.

# 29
  • Мнения: 1 372
Не съм водила дъщеря ми

Общи условия

Активация на акаунт