Протести (втора тема) - 21-ви януари, 16 часа

  • 16 653
  • 572
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Време е наистина за национално ЕДИНСТВО и за ОБЩИ лозунги - предлагам да издигнем искане за НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ по отношение на избор на избирателна система: пропорционална /каквато е сега/ или мажоритарна /каквато лично аз и много други хора се надяваме да стане/.
Има ли нещо общо с писмото на екипа на Слави Трифонов?
Не съм чела края на предната тема и не знам дали сте го обсъждали.

# 16
  • Мнения: 1 768
Хайде утре всички пак там  Peace

# 17
  • Мнения: 13
Според мен ако се разреши протеста в събота,ще има по-голяма ефект.Много хора са си казали "За какво да ходя да мръзна там.Загубена кауза"Повечето са на работа и нямат възможност да излезнат.Ако се направи в почивен ден може да има по-голямо присъствие.Жалко че онлайн протестират близо 6000 човека,а пред НС не са толкова. Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 822
Време е наистина за национално ЕДИНСТВО и за ОБЩИ лозунги - предлагам да издигнем искане за НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ по отношение на избор на избирателна система: пропорционална /каквато е сега/ или мажоритарна /каквато лично аз и много други хора се надяваме да стане/.
Има ли нещо общо с писмото на екипа на Слави Трифонов?
Не съм чела края на предната тема и не знам дали сте го обсъждали.
Може ли някой да пусне линк към това писмо?

Иначе, vihrogonche, и аз доскоро бях категорично за това да се гласува според мажоритарната система, обаче се оказва, че в нашите условия това може да е неудачен вариант. Като средно положение между двата принципа посочват преференциално пропорционалната система с "отворени листи". Споменах за това в друга тема. От цялата листа избираш личност, която може да е и в края на списъка от кандидати. Избираш заради качества, заслуги, авторитет. В нета има доста информация и сравнения между различните методи на гласуване. И да, може би едно от основните искания на тези протести би трябвало да бъде за промяна в избирателната система.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 310
Моля, ориентирайте ме къде беше групата на майките. Днес в интервала 11:30 - 13:15 няколко пъти обикалях, търсих плакати.... Утре пак съм там. Благодаря на моя шеф, че даде абсолютна свобода на всеки, които иска да присъства!
Днес едва изтърпях жалките личица, които надничаха през прозорците на Народното събрание, а някои дори имаха нахалството да помахат!!!! Това според мен също изнервя протестиращите.
Беше много рехаво на площада, а как ми се искаше вчерашните неприятни сцени да мобилизират хората, не да ги изплашат Sad

# 20
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моля, ориентирайте ме къде беше групата на майките. Днес в интервала 11:30 - 13:15 няколко пъти обикалях, търсих плакати.... Утре пак съм там. Благодаря на моя шеф, че даде абсолютна свобода на всеки, които иска да присъства!
Днес едва изтърпях жалките личица, които надничаха през прозорците на Народното събрание, а някои дори имаха нахалството да помахат!!!! Това според мен също изнервя протестиращите.
Беше много рехаво на площада, а как ми се искаше вчерашните неприятни сцени да мобилизират хората, не да ги изплашат Sad

Ами рехаво е заради записването на лични данни.
Това не е само проверка на документи, ами и записване.

# 21
  • Мнения: 22

Иначе, vihrogonche, и аз доскоро бях категорично за това да се гласува според мажоритарната система, обаче се оказва, че в нашите условия това може да е неудачен вариант. Като средно положение между двата принципа посочват преференциално пропорционалната система с "отворени листи". Споменах за това в друга тема. От цялата листа избираш личност, която може да е и в края на списъка от кандидати. Избираш заради качества, заслуги, авторитет. В нета има доста информация и сравнения между различните методи на гласуване. И да, може би едно от основните искания на тези протести би трябвало да бъде за промяна в избирателната система.

Такава опция имаше на изборите за Европейски парламент. Възползвалите се бяха пренебрежимо малко...А мажоритарната система в най-чистия й вид е доста далеч от демокрацията.

# 22
  • София
  • Мнения: 958
В момента приключва ли протеста или още продължава?

И благодаря за новата тема!

# 23
  • Мнения: 1 768
Не са записвали всички.Мен и съпруга ми заедно с още няколко негови колеги не са ни проверявали.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
На никого ли не му хрумна, че организирането и провеждането на протест може би все пак има някакви правила? Някакви принципи? Че може би има някаква причина нещата да се правят по определен начин?

Интересно, дали изобщо някой от организаторите поне е присъствал по- рано на някакво масово мероприятие?
И ако да, изобщо ли не е обърнал внимание на това за какво и как са се погрижили организаторите?

Навярно не - нормално, тези мерки не би следвало да се набиват в очи, ако специално не гледате за тях... с други думи, като не знаете за какво да следите няма и да забележите.

Добре де, но не ви ли хрумна поне да се консултирате с някой, който по- рано е участвал в подобни мероприятия?

За протокола, отдавна съм регистрирана, майка съм и по- рано съм участвала в организирането - и охраната - на масови прояви. С численост от порядъка на 1000000, не 1000. И на тях провокации не е имало не защото никой не се е опитал да ги направи - ако и да няма организирани с цел такива, хаховци винаги ще се намерят - а защото съм - сме - се погрижила за това.

За разлика от организаторите на вчерашното фиаско.

Бих искала да ги попитам не се ли чувстват поне мъничко отговорни, поне мъничко гузни, ако не пред друг, то поне пред родителите на натупаните - вероятно с основание - непълнолетни участници? Които те - организаторите - не са предпазили - а е било тяхна работа, тяхна отговорност, тяхно морално задължение.

Да, добре, разбирам - неопитни са, нямат никакви познания, не са политици и изобщо и понятие са си нямали с какво се захващат. Не им е и хрумнало, че трябва да попитат някого. Дори не са се сетили, че има какво да питат.

Но не е ли време да вземат да го кажат това? Да се извинят?..

Никого в нищо не обвинявам. Не съм си направила труда да проверя на кого е издадено разрешение за провеждане на протеста. Няма и да го направя.

Смятам, че който е участвал в "организацията" би следвало сам да се сети, че е време да поиска прошка - не от мен, аз нямам нищо общо - но от ощетените - и физически, и психически, и политически (а това са поддръжниците на собствената му кауза), и морално...

Знам, че думите ми няма да се харесат на участниците във форума.

Истината, уви, не винаги е сладка.

По някога силно нагарча... и оставя траен вкус в устата.

# 25
  • Мнения: 143
аз като по-стара си спомням протестите 1997 година- по4наха пак така - дълго време имаше протести на студентите, всеки ден ходеха до нар. събрание и никои не вярваше, 4е нещто ще се промени - а то какво стана. искрено се надявам, хората у4аствали тези дни да осъзнаят колко е важно да се гласува на следващите избори когато и да са те. и идеята, 4е може да се говори за протести без да се говори за политика е наивна. все някои трябва да управляжа държавата и е доста важно кой ще е той както видяхме напоследък.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 310
И нашите данни не бяха записани, само си показахме личните карти. И едва ли това е възпрепятствало хората да дойдат.  Моето обяснение е, че все пак хората са на работа. Ако моя шеф не беше толкова толерантен, сигурно и аз нямаше да успея да отида, признавам. Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
естествено е, че хората са на работа
и малко си взимат ден или не им дават такъв
така че следващи протести трябва да се обявяват
след 18 часа в делничните дни
и/или в почивните събота и неделя  Peace  Praynig   bouquet

# 28
  • Мнения: 169
Много компетентни хора има, много специалисти ..... Сега горките студенти са виновни , че протестират и не само - , че не знаят как да протестират Rolling Eyes  да се смее ли човек, да плаче ли ?! Не мисля, че повода да се правят дълги изказвания с лека критична нота, е слабата организация на студентите и еколозите, а именно факта, че те протестират !!! Явно на някои хора не им се нрави този протест  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 426
Родителите на тези деца по-малко ли ги боли, та така смело им го пожелаваш?
Освен възпитанието и т.н. гаменчетата са отражение на обществото ни - така живеем. Едва ли и родителите им са гамени и на това са ги учили. И ако твоето момиченце (до елхичката в подписа ти   - сладурка) заприлича на тях след 10-тина години, пак ли би поискала да я размажат?
На мен не ми става ясно защо трябва да сте толкова крайни - или полицайте или децата-гаменчета. Особенно казано от майка. Полицайте си вършат работата - превишили права или не, по-грозното е докъде са стигнали децата ни. Че и ние да си пожелаваме полицията да ги размаже.


Извинявай Джулия но тези родители изобщо не се интересуват от децата си улисани в желанието си да изкарат пове4е пари от дребния бизнес който развиват.Така като гледах на нито едно гаменче якето му не беше под 100лв.Дават пари на децата си за да им замажат очите че постоянно отсъстват от вкъщи и нямат време за собствените си деца и така ги превръщат в боклуци съжалявам за термина.А що се отнася до дъщера ми не съм застрахована че няма да стане като тях но ще се постарая да и обръщам достатъчно внимание каквото на тези изрудчета им липсва

Общи условия

Активация на акаунт