Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 11

  • 12 232
  • 327
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 893
ау сакън нИдей, вече имаме едни "розови гащи" вкъщи и с мен ставаме две Stop
с каката на глава не се излиза, затуй тая говежди надежди че един синковец ще ме тачи повече като авторитет  Laughing пък и да изравним силите че татито се чувства малцинство Joy

# 286
  • Мнения: 127
Квазимодо,с удоволствие бих те зарадвала с розова новинка,но уви вероятно и моето бебоче ще е момче Sad,но каквото дойде.

# 287
  • Мнения: 1
Ти вече си изпълнила гражданския си дълг и имаш дъщеря, така че смело боядисвай мечтите си в синьо  newsm10   Peace

# 288
  • София
  • Мнения: 39
http://www.beautymedspa.com/pregnancy_treatments.html
моя близка е доволна от услугите им. Предлагат масаж за бременни. Продължителност - около 1 час, зо лв. Работят и сбота и неделя.

# 289
  • Мнения: 61
Това с момичетата, аз го мога , имам две девойчета.  
Ама ще ме чакате да ви кажа, щото хубавите работи бавно стават  Laughing

# 290
  • Мнения: 253
На мен ми е 1 бременност и незнам кога може да си види пола,но преди 2 дена бях на доктор и нищо не се виждаше,зощото бебчето вече се беше обърнало с дупето надолу и се беше свило Cry/миналия път беше легнало по гръбче/.Аз съм в 15г.с. кога може да се види? newsm78

# 291
  • София
  • Мнения: 423
Днес ми потвърдиха за момиче  bowuu .
Ходих в Тина Киркова да си преместя ЖК и направо се записах на платена ЖК при Ковачева.Много съм доволна от жената,най-накрая и аз да случа на лекар.
Понеже съм О-,а мъжа ми 0+ ми каза,че най новите тенденции са да се бие антигамаглобулин в двайсет и някоя седмица още.Някой да е чувал нещо по въпроса?
Оказа се ,че още съм с ниска плацента .До 20 седмица можела да се вдигне,а ако не не разбрах ,в болница ли се влиза  newsm78.В неделя бяхме на Витоша без да знам,че не трябва дори много да се движа,иначе ако не го бяха видяли на ехографа нямаше и да разбера,нямам никакви оплаквания.
Не трябвало да пътувам,а утре се бяхме залетяли до Солун да разгледаме Джъмбо за колички.Като стана дума някой ходил ли е до там,че в нета няма точно обяснение къде е в Солун ,в центъра ли е ,някъде по околовръсното до Космос ли?
Иначе аз съм болна.Носа ми е като камба.Само кихам и никакъв Осцилококцинум не помага.Слагам си сребърна вода в носа поне вечер да заспя ама не,по цяла нощ гледам телевизия.И мед си пъхам с клечка за уши и нищо.Казвайте някаква друга бабина рецепта ако знаете.
Поздрави на всички мами и таткото   bouquet

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 17:08 от Manolo Blahnik

# 292
  • Мнения: 194
ау сакън нИдей, вече имаме едни "розови гащи" вкъщи и с мен ставаме две Stop
с каката на глава не се излиза, затуй тая говежди надежди че един синковец ще ме тачи повече като авторитет  Laughing пък и да изравним силите че татито се чувства малцинство Joy

Virginity, ние с теб не сме се уговаряли, нали Wink
Лорка и Симона нали са наборчета..
И ние работихме за мъжко, че на тати му се иска...ама да видим, още не знаем
Обаждайте ми се, Варненските мами, като има среща, трябва движение, че аз съм вече напред с килограмите...

А и искам да ви се оплача, и ако някой може да ме посъветва, ще се радвам Hug
току що ме съкратиха..и от другия месец не съм на работа...може ли така? Било криза, фирмата фалирала...
А дали ще може да се самоосигурявам?
Приемам и нови предложения за работа, аз да кажа за всеки случай...
гадно ми стана, но от друга страна се радвам, че и сега не ми е лесно...

Моля да ме извините, но сега просто не знам какво да правя...

# 293
  • София
  • Мнения: 423


 
Това не е ли незаконно?
Трябва ти бележка,че си бременна от Аг-то

# 294
  • Мнения: 232
Да, с бележка можеш да ги съдиш, без бележка - не може, но не знам какво се случва ако фирмата се ликвидира  newsm78

# 295
  • София
  • Мнения: 137
Здравей Mia_ata, съжалявам за това,че са те съкратили. Доколкото знам не можещ да бъдеш съкратена. Ето виж и статия по този въпрос:
http://segabg.com/online/article.asp?issueid=2733&sectionid=25&id=0001602
Ще използвам случая, за да се запиша и аз. До сега само ви четях.
На 31 год. съм, термина ми е на 03.07.2009 г.  Simple Smile

# 296
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Mia_ata, поне обещетение трябва да ти платят, ако е без предизвестие. После може да идеш на борса. Не подписвай нищо, без да знаеш какво е. Ако фирмата е фалирала, има държавен фонд, който оправя осигуровките и заплатите. А ако се стигне до дело - безплатни са.

# 297
  • Мнения: 32
mia_ata, съжалявам за случката. При мен имаше, а и още не мога да бъда сигурна, че е отминала опасността да ме уволнят. Даже сега се подсетих, че все забравям да си взема от лекърката бележката за бременост и да я тръсна за всеки случай. Тогава говорих с една юристка и една счетоводителка, имало някаква промяна в закона, не могат да ме уволнят, но могат да ме съкратят. По принцип би трябвало да имаш някаква парична компенсация от няколко заплати. Ако се разбирате с шефа и си отдавна във фирмата може да се споразумеете да не те съкращава, само да те води на работа там, за да не ти се прекъсне стажът и осигуровките. Ти да си му даваш пари за осигуровките всеки месец, просто няма да работиш реално там и няма да ти дава заплата. Другия вариант, за който се сещам е някой познат с фирма да те заведе уж, че работиш при него. Мисля, че в твоя случай все пак държавата те поема, щом си съкратена, но няма да е зле да си проучиш в бюрото по труда, мисля, че се записваш в най- лошия случай и там пак ти тече трудов стаж и сигурно и оосигурвките са уредени. Те ще ти обяснят най- добре, защото ти говоря малко наизуст, по спомени. Успех иначе:)

# 298
  • Мнения: 1
току що ме съкратиха...
Ами ... те че нямат право - нямат, но въпроса е ти какво ще направиш. Най-добре е ако можеш да си наемеш адвокат.
След като вече си съкратена Инспекцията по труда вече нищо не може да направи. Не си заслужа да си губиш времето с тях. Единствения начин е да съдиш бившия си работодател.
Всъщност, когато ти  казаха, че те уволняват ти съобщи ли им, че си бременна? Ако са знаели и не са получили разрешение от Инсп. по труда да те уволнят, съдът директно ще те възстанови на работа от датата, от която си съкратена.
Я влез в темата за Варна. Току виж се намери там някой адвокат, на който му е присърце идеята да се поразкърши малко  newsm10

# 299
  • Мнения: 1
А ако се стигне до дело - безплатни са.
Така е - за трудовите дела, но без юрист едва ли ще се справиш, а те за съжаление дори и в такива случаи не са безплатни  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт