Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 11

  • 12 235
  • 327
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 232
Априлска мама, спомням си, когато спомена, че нещата при теб отиват на зле  Sad Много съжалявам, пожелавам ти бързо да се съвземеш и оттук нататък само хубави неща!

Сладък бонбон  - малкия дявол е това, но наистина е неприятно. Ще си повече време с нас   bouquet

dzimbi верно, че те нямаше бре, лелеее наистина тази тема се напълни с притеснителни и лоши новини, я да я изпишем по-бързо Simple Smile

Напоследък да ви се оплача и аз се филмирах и много ме е страх от БХС, не мога да улуча на телефона никой за ФМ и май ще трябва до болницата да ходя да запазя час, идва ми да си заровя главата в пясъка и да не отида на нищо, а по принцип хич не съм такъв човек де. Досега ме беше обхванало едно спокойствие, че всичко ще е наред, а сега - точно обратното - втълпила съм си, че точно при мене ще се случат най-лошите неща. Таткото ме обвинява, че много чета и затова така. Май е прав!

# 271
  • Мнения: 223
  Емили, аз вчера се свързах с Марковия кабинет, обаче не можах да си запиша час за седмиците, които ми препоръча гинеколожката (19-20г.с.), защото тогава нямало да работят. Записаха ме за 17.03. (но може да има и по-ранни, не съм питала), когато ще съм в 22г.с., пак става, защото в сайта им пише, че втората ФМ се прави 18-23г.с. Само за инфо - не са ме пращали на първа ФМ, нито на БХС в ранни седмици, направо за вторите - в 16г.с. БХС.
 Пък да ви кажа, вчера сутринта се събудих с пораснал изведнъж корем, вече приличам на бременна...

# 272
  • Мнения: 232
Мерси мацко, но аз съм в Пловдив...

За корема - на мене още не ми личи, все едно съм преяла

# 273
  • Мнения: 576
Момичета аз съм с ново 20, имам бактерии в урината. Пуснах втора проба , но ще чакам до петък за резултат. Много се сдухах, като чета, че тия бактерии се лекуват с антибиотици на пеницилинова основа (от пеницилина съм алергична) направо лошо ми става.
Някоя от майчетата, които са с 2 бременност имали ли са подобен проблем ?


За БХС , аз не пуснах. Първо докторът заключи , че бебето изглежда напълно здраво и отделно, че съм в най-ниската рискова група . Пък БХС не дава конкретен отговор - да , не . Пък после ако са оклончиви резултатите едвали бих се подложила на амниоцентеза.

dzimbi, стискам палци бебочко да се закрепи и да си отдъхнеш  Praynig Hug

Априлска мама, сили и кураж ти пожелавам, за да превъзмогнеш случилото се  Hug Съжалявам  Cry

# 274
  • Мнения: 1 900
Мерси мацко, но аз съм в Пловдив...
Ако искаш да правиш ФМ и БХС в Пловдив препоръчвам ти Даскалов. Аз съм доволна.

# 275
  • Мнения: 232
Знам за него но моята лекарка ме праща във ВМИ

Мамбина, лабораторията може да изследва към какви точно антибиотици са чувствителни тези бактерии и често се влияят и от широкоспектърни непеницилинови, така че не се притеснявай. Хубаво е,че си пуснала и други проби, защото може урината да не е била стерилна а и стават и грешки.

# 276
  • Мнения: 1 900
И кой смяташ, че е добър за ФМ във ВМИ?

# 277
  • Мнения: 232
Ох аз нищо не смятам  Simple Smile Тя смята - праща ме при д-р Корсемов.

# 278
  • Мнения: 127
Mambina,не се стряскай толкова с тези бактерии.Ще ги излекувате няма страшно.Те наистина в лабораторията могат да ти направят изследване от  кои АБ се влияят и тогава доки ще предцени.Аз с предишната бременност имах такива бактерии и след такова изследване(не се сещам как точно се казваше :oops:0) ми изписаха оспексин.Той  се пие спокойно и при бременност.
Момичета наистина май в тази темичка лошите новини станаха доста.Дано в другата нещата се оправят.
dzimbi,Сладък бонбон  дано при вас нещата скоро да дойдат по местата си и без повече проблеми.

# 279
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мамбина, наистина няма страшно, оправят се тези неща, а и не се знае дали пробата ти не е била замърсена, случва се и това. Иначе предния път имах бактерии, слагах си влагалищни глобули Макмирър и до следващото изследване всичко беше тип топ.
Аз също се бях шашнала като теб, защото както ми обясни докторката много лесно ставало от дупето да преминат такива джаджички, както тя се изрази дупките са много близо  Blush. Бъди спокойна и да знаеш оправят се нещата  Hug

Сладък Бонбон, имах подобно изживяване миналия петък, като чистех и вдигнах холската масичка на дивана, за да почистя уж по-добре. Така ме сряза и веднага си помислих, че е станала белята, но за щастие се разминах, но сега си имам едно на ум. Бъди и ти внимателна, макар че с малките каки и батковци е трудно, вечно се налага да вдигнеш, да носиш  Crossing Arms

Ние тъкмо се завърнахме от дълга разходка и двете с Шушето сме удовлетворени, тук направо си е пролет и ме избиват носталгични емоции. Много обичам пролетта и лятото, зимата съм като затворник   Tired

Иначе относно гимнастиката, аз не съм такъв тип, но моя приятелка се записа на курс по йога за бременни, някъде около Плиска, ще я разпитам за впечатления и отзиви и ще ви споделя. Аз гимнастиката я правя около малката, около печката, пералнята и другите домашни ангажиментчета  Crazy

# 280
# 281
  • Варна
  • Мнения: 893
аз сега се връщам от преглед, май ще има чурка тоз път  Mr. Green видя се някаква точка между крачетата, но не е 100% сигурно, каза ми да му напомня следващия път да погледне пак  Wink

# 282
  • Мнения: 1 089
Мамбина, marulka_s  правилно ти е казала да не се шашкаш. Много често се случва пробата да е замърсена, затова пусни една стерилна урина. На предните резултати и на мен ми излязоха бактерии, но след като пуснах стерилна урина, се оказа че резултатите са чисти. Но дори и да се окаже, че има бактерии се лекуват по направена АБ-ма, както вече са отбелязали момичетата. В този случай има АБ, които се използват и при бременност, защото една инфекция е по-опасна за бебето отколкото АБ-ка.
В този ред на мисли искам да ви питам какво мислите за баните с тетра или лайка примерно. При последният преглед гинеколожката ми каза, че наред с използването на интимен душ гел (в момента използвам на Себа мед) да си правя и бани с тетра, именно за предпазване от подобни инфекции.
Априлска мама, много съжелявам. /Така се надявах лошото вече да е свършило/ Hug
marulka_s , и аз така я чакам  тази пролет. Много са ми тягосни и мъчителни зимите.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен днес.
Така ме е налегнала следобедна дрямка, че реших да се освежа, като ви драсна някой и друг ред преди да се захвана с работата.

Априлска мама, много съжалявам, че се е случило така. Стискам палци следващия път да бъде успешен и повод за голяма радост.

Сладък бонбон и Марулка, на мен още от самото начало на бременността ми се случва да ме среже корема ниско долу, предимно при кихане или внезапна кашлица. Мислех да попитам док, на някой от прегледите, но каквато съм разсеяна съвсем забравих, а и на всички прегледи ми казват, че бебе е добре залепнало и закрепено. Не се случва често, но не е изчезнало още. Предполагам, че може да се свързано с разтягането на коремните мускули, които се подготвят за бебето, но не знам със сигурност. newsm78 Бързо ми минава обаче и не ме плашило така. Сладък бонбон - надявам се, че бързо ще се оправиш и ще ти разрешат да ходиш и на работа, ако искаш.

Емили_, спокойно, то сега всички ни гони параноята, но истината е, че шансовете всичко да е наред са много по-големи.

Вирджинити, сини гащи, а?! stork-boy Я шашни всички и му купи патешко жълти  smile3534

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:39 от Jillian

# 284
  • Мнения: 1
Ааааааа...не, НЕ, НЕ...така не може да продължава, да сме наясно от сега Naughty
Веднага започвайте да "ръсите" съобщения за очаквани момиченца! Ще чакам още седмица - две и ако нищо не се промени ще приема за свой граждански дълг да уведомя Организацията за защита на мъжете! Къде остана равенството и братството между половете? Представете си света, който в момента сътворявате, след 15-20 години...УЖАС и СКУКА - само мъже  Shocked Никакви забавления?!? Запретвайте ръкави и искам по-розови новини  Crossing Arms Чакам...

Общи условия

Активация на акаунт