Относно проблема с ранното ставане

  • 2 640
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 654
Моата дъщеря си ляга в 21.30 през седмицата, но почва училище в 7.20. Обикновено ме моли за още половин час, защото така или иначе сутрин все и се спяло Grinning

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Що се заядохте кой от кой акаунт пише. Майката, детето - все тая.
Моето предложение пък е детето да си учи уроците вечерта и после да си спи до 10:30 Simple Smile

# 17
  • Мнения: 123
Нашето пък "чудо на природата", откакто се е родило, се събужда рано - рано. До тази година в 6.00ч., като по часовник. Обаче сега си "поспива" до 7.00 ч. ooooh!
Абе, всеки с проблемите си ....

# 18
  • Мнения: 5 877
Когато имам проблем със събуждането на дъщеря си, включвам сешоара; много често това, което й е трудно да преодолее, е измъкването изпод завивката. Топлата струя въздух явно й харесва, защото става на момента и се облича.

Става въпрос за шестгодишно дете, будено в седем и половина.

# 19
  • Мнения: 533
Аз пък съм против децата да почват у-ще в 7,00-7,45,ама то е нечовешко,да не говорим че много от тях пътуват поне 1/2 час/говоря за София,а може и в провинцията да е така/ а иначе програмата е съгласувана и одобрена от ХЕИ.Ми да стават те в 5 часа да ги питам колко са работоспособни  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 148
И аз съм на това мнение. Детето ми вече е 2 - ра смяна и почват 07:20... Какво е това нещо??? #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 4
макар да съм нова и да ми е малко притеснено да пиша все още не мога да разбера какъв е проблема ако тя се оправя навреме и не закъснява за училище защо да не поспи. а ако трябва да учи я остави да си разпредели домашните и уроците. Много е важно за едно дете здравия сън моята по принцип първите три часа (докато не хапне в голямото защото не иска да яде в къщи) си е ,,парцал" извинявам се за думата. Остави детето да си поспи !!!

# 22
  • Мнения: 233
И моя син е сънливко ,но пък веднъж като го викна и става.През почивните дни го оставям до 10-11 да си поспи.

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ние почваме в 8 и 15 часа .училището е до нас и нямам проблеми със ставането

# 24
  • Мнения: 241
Нашето пък "чудо на природата", откакто се е родило, се събужда рано - рано. До тази година в 6.00ч., като по часовник. Обаче сега си "поспива" до 7.00 ч. ooooh!
Абе, всеки с проблемите си ....

 Laughing Mr. Green e всеки с късмета си.
Аз пък както винаги съм била ранобудница сега ми се наложи да работя следобед и вечер та сутрин искам не искам трябва да се нааспивам. А де...

# 25
И на нас възрастните ни се спи, така че ги разбирам дечицата.

# 26
  • Мнения: 284
Помогете мииииииии! Дъщвря ми става в 9:30 всекиделничен ден и не мога  да се справя с този про0о0олем...

Постът като че ли беше вик за помощ  Wink

Пробвай един след друг всеки ден да я будиш с по пет минути по-рано - изглежда много протяжно, но като се замислиш за шест дни - това е половин час по-рано, още седмица и вече е с час по-рано. Освен това лягането може също да става с пет-десет минути по-рано, но ако наистина учи вечер - мозъкът не може лесно да се изключи и човек трудно заспива (знам го от личен опит).

# 27
Не съвсем по въпроса, но моя тинейджър прекара цялата ваканция в сън. Ляга в11 вечерта и спи до 2-3 на обед. Как е при вас. Доктора ми каза че било нормално, ама 2 седмици само сън. Знам ли.

# 28
Не съвсем по въпроса, но моя тинейджър прекара цялата ваканция в сън. Ляга в11 вечерта и спи до 2-3 на обед. Как е при вас. Доктора ми каза че било нормално, ама 2 седмици само сън. Знам ли.
Не съм от ранобудните и като дете също спях до късно, но не по-късно от 11 часа. Така че въобще не ми се струва нормално спане по 14-15 часа. Питай и някой друг лекар. Знам, че при възрастни хора толкова много спане е симптом за депресия, но при тийнейджърите може да значи друго. Иначе няма съмнение, че сънят зарежда човек с енергия и човек издържа без сън много по-малко отколкото без вода или без храна.

# 29
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Аз отдавна съм минала 7 ми клас, е така и не се научих да ставам рано. Пък да се мъча да заспивам от рано за мене е голям тормоз. Сега ми е трудно да будя детето за училище и много пъти тя ми е казвала "Ставай мамо, че да ме водиш на училище." Wink
Истината е, че си поспивам допълнително и навксвам събота и неделя.
Аз съм същата за 12 год. училище съм ходила веднъж навреме . Като студентка ходех на обяд . Сега за работа задължително закъснявам с по 5-10 мин. Това няма оправяне , ако съдя по себе си .

Общи условия

Активация на акаунт