Чакаме с нетърпение през ЮНИ наште мънички Сладури! ТЕМА 21

  • 10 492
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Момичета,
Днес следобед отивам на една консултация относно болничните и обезщетенията след промените в КТ. Ако някой има въпроси - пишете, за да мога да питам като съм там.
За кафето - бях го спряла, но кръвното ми е много ниско иначе и докторката каза, че 1-2 кафета на ден не е проблем, даже в моя случай е наложително.

# 16
  • Мнения: 753
Gydelichkova, бях писала и преди - за флуора и минералната вода - внимавай, не пий много минерална вода, до колкото знам нормата за бременна е 1 милиграм /някъде пише 1.5 милиграм/ на ден. Просто човек може да се предозира с флуор, което е вредно, и пиейки само минерална вода! Трябва да се следи какво пише на етикета и да се сметне по колко чаши вода се падат на ден. Аз направих грешката да пия само минерална вода първия път, сега пия само чешмяна /тя ми е вкусна/. Може да се пие изворна неограничено. Освен това си бях взимала флуор, когато се препоръчва по лекарско предписание.
Кумувете ни и цялата ни компания са зъболекари, а и аз самата ходя при едно от светилата /Др.Пападопулус/ и от тях знам това. Останалата част от компанията са адвокати Wink
И още нещо важно - бях чела, че при преваряването на минерална вода минерализацията и се увеличава! /т.е. и за флуора важи/.
За кана Брита - мисля, че Петя беше писала, че част от солите във водата се губели  newsm78 /в някоя стара тема беше/.
А сега се връщам назад в предната тема да допрочета и после пак ще пиша.
Ей, така е по-добре с имената и това, че знаем повече за инфо за другите майки.

Михайлова, и аз изпитвам същите чувства относно появата на новото бебче. А синът ти ме разнежи много, той е много чувствително момче и ще обича малкото бебе щом от сега го закриля...

Poly 87, много ти се радвам, че си "млада" майка /нека никой не се обижда Wink/, като започнах да извеждам Стоянчо, се запознах с една майка на 21 години, а аз бях на 29 /забременях на 28, родих  на 29, сега пък на 31 и ще стана юли на 32/. Та, всяка възраст е хубава, тя е и студентка още, просто и това общуване на млада майка с детето и си има много плюсове  Peace

Франческа, благодаря за направеното по заглавната страница! Шарки, браво за новата тема. Май не видях Greenlife сред Козирога?И ако не се лъжа, имах съзодийничка рак - Фантазия?

Аз се колебая дали да не легна със сина и таткото, те вече спят...а имам и да чертая - но много взе да ми се доспива, май пак ще чертая по нощите Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 13:31 от ayas

# 17
  • Мнения: 1 475
И аз да се запиша, мерси Sharky!

Не мисля, че вреди седенето пред компа, аз седя всеки ден от 9 сутринта да 18 вечерта, че и като се прибера вкъщи вечер,не седя непрекъснато,но преглеждам през 30-60 мин за нови постове! Но пък и аз страшно много се движа, гледам сега като е хубаво времето обедната почивка да си я изкравам навън в движение!

Утре за ориентир за срещата да кажа, че ще бъда с една шарена рокля,с преобладаващ черен цвят до коленете, и корема ми се личи много и една огромна пъпка над устата, да знаете, Mr. Green значе ние сме аз, Катеринка и Яна, сигурно ще сме към 13.15 в Мола- три бременни да търсите Wink

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 13:02 от somebody

# 18
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен сладки мами! От снощи до днес толкова се е изписало, че не мога да смогна, но браво на Франческа - първа страница е страхотна,  Heart Eyes само да питам някакви други данни трябват ли ви за мен:))) Grinning
А относно кафето пия по едно на ден с  мляко:))) на мен добре ми действа така, макар че в началото не понасях никакво кафе и с нищо, гадеше ми се от него, но сега пак го заобичах:) Crazy

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен.

Аз забравих да пиша че съм родена на 26.06.1981г. , зодия рак. И също така вчера ми казаха че ще имам момченце, така че може да ме пишете на първа страничка.

sharky81 и Франческа Салиери благодаря за новата темичка и труда да вкарате толкова много данни.

# 20
  • Мнения: 270
sharky81 благодарности и на теб за страничката -  bouquet

# 21
  • Мнения: 989
Sharky, благодаря за новата темичка.

Ayas, и на теб огромно благодаря.

Гъделичкова,аз почти всеки ден ям Активия. Аз също съм чувала,че е само химия,но то в наши дни има ли нещо истинско изобщо  newsm78

Аааауууу, тези бебета са си направо грозни (с извинение). Майчетата, които ще раждате за първи път, не се стряскайте  Wink В родилното видях много добре оформени бебчета, приятни на цвят..., но истината е, че повечето приличат на тези  Laughing

# 22
  • Мнения: 639
Благодарности на Франческа и Шарки за търението и труда!   bouquet

Аз също съм поне по 8 часа пред компютъра - със сигурност не е особено полезно, но така се налага  Simple Smile

Добре ме подсетихте за нахута - никога не съм готвила, но бяхме на гости, опитах и много ми хареса, та си купих преди няколко седмици. Довечера ще накисна и утре, като се върнем от преглед - ще сготвя  Wink Миналата седмица готвих елда - милото много я обича (аз - не чак толкова).

Като имам свободно време, прочитам по няколко странички от "Смешно ли е раждането" - определено ми е забавно и ме отпуска, дано и ние се включим с весели истории там  Laughing

Оттам ми дойде идеята за тема от рода на „Смешни случки по време на бременността” – не знам дали вече не е пускана такава, твърде вероятно е. Затова само с вас (засега) ще споделя една скорошна весела случка. Бяхме в Кауфланд преди няколко дни и аз се разхождам наоколо, докато милото разучава нещо си, та да не му вися на главата. По едно време едно усмихнато момиченце се доближава до мен и ми казва: „Добър вечер, имам удоволствието да Ви предложа много изгодна промоция на дамски превръзки.” Аз прихнах от смях: „Благодаря, ама ми е късно вече!” Момичето ме огледа мнооого озадачено и аз тогава се усетих, че за критическа съм твърде младичка, а явно още не ми личи, че съм бременна, та и поясних: „Бременна съм, в четвърти месец.” После не можах да си поема въздух от смях да разкажа на бъдещия татко защо се държа за корема  Laughing

# 23
  • Мнения: 69
BEATRIKS, честит ти мъж!  Hug   stork-boy
И слънчице има прекрасна новина!!! stork-girl
Шарки, благодарим ти за новата тема! Франческа, страхотна работа си свършила, наистина!

Почнах да се притеснявам за Aya, някой да има вести за нея?


Сложих си съвсем скорошна снимка да ме разпознаете лесно на срещата!  Sunglasses

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:37 от KaterinkaM

# 24
  • Мнения: 1 475
голямото затишие, пак настъпи, всеки мълчи, аз само проверявам и все нищо и нищо- къде изчезнахте всички?? Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 1 291
При всички положения ще се види пола на детенце на 4 Д- Somebody, но ако ходиш на фетална преди това, няма сммисъл да ходиш на две-предполагам че ще кажат същото.

За срещата ще взема с мен една приятелка, малко по напреднала-в 7 месец предполагам няма да се сърдите и Грийнлайф.(смятам -ще сме 8 човека в колата (като включвам бебетата) JoyАз ще съм тигрова-с туника за бременни, съмнява ме някой да ме познае ама ще се запознаем тогава.

Ще нося професионална техника за снимане Wink
Пак да подсетя, който дойде по-рано да събира маси.

Кана Брита ползвам защото не мога да си смогна на вода.
Малеее колко станаха за Борисовата-атракцията ще е голяма Laughing

Забелязах за 1 седмица увеличение на талията с 3 см-вече съм 85 см
Чудя се как не усетих и Франческа че е жив водолей още в началото
Сега гледам Подмяната

# 26
  • Мнения: 1 227
Здравейте Hug
За борисовата градина може и мен да ме броите, живея в Изгрев и това ми е любима дестинация. Някой беше споменал и Коколандия - предпочитано място от мен и Неса Grinning
Днес се наложи да си тръгна от работа, че не се чувствам добре - опитвам се да настивам. Но взимам всички мерки за утре да съм на линия. Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 1 291
Оказа се че в колата имам още едно свободно място (От Гурко и Шишман), явно ще сме с по-голямата,ако има желаещ да пише

# 28
  • Мнения: 109
Здравейте момичета, Благодаря на Sharky за темичката  Hug
Момичета наистина нямате изчитане   bouquet

Силно се надявам и вярвам, че всичко е наред с Anito  Praynig Поне да беше написала в коя клиника я приемат за да я издиря  Laughing

За протокола ... аз съм Зори от Плевен, родена съм на 15.05.1976г. ... демек Телец ... "Едър рогат добитак"  Joy

Онзи ден момичета ходих отново на преглед  заради леки неразположения и доки ме изненада доста приатно ... едното бебе се оказва момиче  Mr. Green Другата седмица имам час за 3Д УЗИ, а на 6-ти февруари имам записан час за доц. Димитрова в МЦ Фемина и силно се надявам да потвърдят изненадата  Praynig

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 17:59 от missy

# 29
  • Мнения: 1 475
еdno_ momiche, твоето коремче изглежда по-мъничко от моето и ми изглеждаш по финна от мен в сравнение с моя тумбак пък  моята талия по-малко от твоята странно 78 см, само, ама знам ли

А ще ходя на ФМ два пъти, защото сега на първата нали ще правят и фетална ехокардоиграфия да видят сърчицето на бебо, надявам се още сега в четвъртък най-накрая да го видя що за животинче ще бъде, вчера лекаря само ми викаше, виждаш ли му дупето, виждаш ли му дупето, поне 5 пъти, аз дупето му го научих наизуст, ама поне нещо отдолу да се виждаше или ако пък  е момче, дали нямаше да му висне пишурката и да му  се види!  newsm78

Missy честита ти една девойка, незнам какво искаш да  е другото, но ти го пожелавам! Hug
Aya, кога е казвала, че ще влиза в болница и защо, аз не съм разбрала, че  е имала проблем, всички тук се чудехме къде е изчезнала Thinking

Общи условия

Активация на акаунт