"Много мина, мъничко остана, през МАРТ да стана мама!

  • 14 206
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 107
Към този форум е продавалника! Ама незнам как да ти обясня къде да го търсиш!

# 256
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от нас  Hug
Аз да се похваля-вече официално имаме личен лекар на бебето! Grinning Преди малко се срещнахме с нея(жена е), младичка, много възпитана и ни записа.Доста хора от града са доволни, а и имаше и доста майки с колички, които чакаха за консултация.Ами това е, много съм доволна!Най-важното за мен, че специалността й е "детски болести".Каза че след като родя, да й се обадя за да дойде вкъщи да прегледа бебето.И добре че отидох днес, защото както каза тя, ако съм отишла към средата на февруари, нямало да ме запише, щото имала доста хора.Голям късмет! Laughing Вие избрахте ли си педиатър?
Иначе днес пихме кафе със сватята Mr. Green(разбирай, Слънцето), побъбрихме и ходихме до един магазин за бебешорски работи.Купихме си по едно одеалце Heart Eyes.
Ели, много ти е хубава банята! HugМного харесвам синия цвят!

# 257
  • Варна
  • Мнения: 858
Страхотна баня Еля мисля че си е заслужавала чакането.  Hug  И аз съм фен на синьото

# 258
  • Ловеч
  • Мнения: 184
*Nikita* ето ти Продавалника
А относно аспиратора за нос,от кога се ползва,защото някъде бях чела че май е след 6-я месец.
Благодаря! Обаче искам да разбера към този форум ли е или си е нещо съвсем отделно?

Трябва да направиш и нова регистрация в продавалника за да пишеш. Освен това си има и отделни правила, които трябва да се спазват - има ги във форума към продавалника.
Откриването му бе едно от най-добрите ми попадения.

# 259
  • Мнения: 361
ей, благодаря, че ви харесва банята. Има още за довършване, но важното е, че вече няма да годим да се къпем на друго място.
Утре чакам мама да ми дойде на гости. Както се шехува милата, че ще и режа лентичката на тази баня. Joy
Белла- браво за педиатърката. И аз съм се замислила вече по въпроса. На мъж ми едно приятелско семейство са доволни от тяхната и мисля да я пробваме.
Днес нашата беборана е доста активна, не я свърта на едно място.
Аз пък мисля да се поглезотя малко- да си направя една маска на лицето и да се освежа малко. В петък мисля и на фризьор да ида.

# 260
  • Мнения: 0
Искам да кажа здрасти и на мамите тук  Grinning. По принцип повечко се вра в темичките за априлките,но с  моят бебо се очертава да се видим живот и здраве към 23.03.09г.Първоначално термина ми беше за 1-2.04.09,но от известно време се очертаваме за март.Имам малко странен цикъл по принцип и беше трудно да се определи в началото по-точен термин.Но размерите на малкия мъж си казват.
Пожелавам мнооого приятен ден на всички  Wink

# 261
  • София
  • Мнения: 659
 Привет на всички.
 kikoimery, Zora*, радвам се че вече сте добре и само така докрая.
 В петък купих една блузка, качила съм я в албума. Вече много ме сърбят ръцете да пазарувам и едва се сдържам, а имам толкова много дрехи от Ники, ама... Трябва обаче да си избера нещо за изписването.
veroniki, разгледах албума с творенията ви. Страхотни са! В някой от подфорумите ли черпиш идеи или си ти идва отвътре (дано е първото, защото няма да имам шанс Mr. Green )?[/b]
Polly-Wolly, някои от нещата, които сме правили с детето са ми хрумвали на мен, но за много от тях идеите са от тази тема. Мамите показват какво правят с децата си, а и има имного линкове към сайтове с неща за майсторене.
 savage_17, албума ми е купен от най-обикновена книжарница. Поразтърси се , може и при вас да има. Моят е за 200 снимки формат 10/15, но имаше и за 100 и за 300 снимки. Ако толкоз много ти харесва, а не си намериш може да ти купя и да ти го пратя - не е проблем (и розовките бяха много сладурски, ама .... другия път  Laughing).
 Ники снощи ме застреля - каза ми, че иска пак да имам бебе в корема. Аз му викам, "Е нали сега имам", а той "Не, като излезе това бебе и после пак да имаш". Искал миличкия и братче и сестричка - много ми стана мило. Как му ги ражда такива мозъчето незнам.
 За тензуха да кажа, че аз все още го ползвам за след баня. Просто нищо друго не попива така добре. Бархетна пелена съм ползвала само като ходим на консултация да слагам под детето.
 Аз съм доволна от педиатърката на Ники и нов лекар няма да избирам.
 Elg, честита баня. Много е хубава, заслужава си чакането.
 На очен ще ходя чак след като си взема болничния в началото на февруари, така каза АГ-то и аз слушам и изпълнявам.
 Относно въпроса колко дни преди термин се назначава секцио, на мен в Шейново ми бяха казали да отида 10 дни преди термина (ако преди това не започне раждането де). Термина ми беше на 10.07, аз отидох на 1.07 (петък) и ми назначиха операцията за 4.07(понеделник). Между другото още в осми месец като лежах в болницата ми казаха, че плацентата ми е напълно узряла, сякаш всеки момент трябва да родя и въпреки това ме оставиха да си износя бебето съвсем до края. Датата не си избирах сама, но не бях и с избор на екип. Предполагам, че това е екстра само за тези, които си плащат.
 Айде стига толкова, че се улях.

# 262
  • Мнения: 2 495
Нали съм по заглавията, та затова...: Whistling
"С големи тумби сме всички и очакваме МАРТенски звездички!"
"МАРТенки сме ний щастливи, чакаме бебчета игриви!"
"МАРТенското коремче  натежава, бебчо да излиза вече наближава!"

# 263
  • Мнения: 361
ей тази Белла  bouquet   bouquet и 3те заглавия са страхотни.
Добре дошла на dudulinka.

# 264
  • Мнения: 222
Хайде да се отчета за днешния ден: ходих на алерголог и не съм алергична към нищо  Laughing
И на връщане купих комплект олекотено одеалце, възглавничка и чаршафче за бебчо на едни сладурести мечоци, дето играят футбол  Laughing
Купих си и крема за зърна на Ланселох, ама малката разфасофка, добре че и тази намерих в Перник, щото до сега ми предлагаха по аптеките само Гермастан. А да не ви разправям за еднократните гащи - тук не са и чували за такова животно. Предлагат ми памперси за възрастни  Crossing Arms
Та такива ми ти работи, сега съм се захванала да разчиствам гардероба за бебко (че съм го натъпкала с мои дрехи..) та да има къде да си оставям покупките. Хайде ще взема и аз да снимам нещо, че  май само аз нямам снимки при покупките за бебчетата.
Ели, банята е супер!  Peace

# 265
  • Мнения: 695
Много, много благодаря за загрижеността на всички ви  Hug Hug Hug
Много благодаряя на Зеленото човече за лекциите, които ми е изпратила Hug Hug Hug

# 266
  • София
  • Мнения: 602
Здравейте и от мен!

Малко късно се включвам днес, то денят почти минал, но от сноване насам натам не се задържах днес много на едно място!
Rossykv, аз мисля да раждам в "Св. София" (на Мазнейкова). Като гледам повечето мами са предпочели ТК или Шейново, но много ще се радвам ако се засечем с някоя от вас.  Simple Smile

Белла, честито за педиатъра. Ние също избрахме нашата лекарка. Всъщност тя ни е GP и сме много доволни. И нейната специалност е детски болести. Като описание много отговаря на твоето. Да не сме избрали една и съща лекарка?  Wink

Днес се оглеждах за дрешки на бебока, но мислим всичко накуп да купим. Така че, все още не сме купили нищо, само сме ги набелязали нещата и се каним да пазаруваме към началото на февруари. Търсих и израелския прах Сано, но навсякъде е свършил. Уж щели да заредят отново.

Като слушам май доста мами ще се съберем този петък на лекцията в ЦУМ за къпането. То определено ще си е интересно. Simple Smile

# 267
  • Мнения: 4 428
Никита, попринцип за избор на екип се плаща 500лв. И толкова. Това, че твоето АГ си иска още, си е отделно  Rolling Eyes Аз предния път си платих 500лв на касата на болницата, за да съм при моята докторка и толкова  Peace Тези пари отиват основно при доктора. Малко остават за болницата. Те за това искаха да се качи тази такса, за да има по нещо и за останалия екип.

А за Продавалника. Съвсем отделен сайт си е. Само собствениците са еднакви. Има си други модератори, друга структура, други правила и друг форум  Peace МОЖЕ да се влиза с регистрацията от този форум. Не е нужно да се регистрираш отделно  Peace

Еля, много хубава баня  Peace Нещо, че е малка. Новото си е ново  Peace
И аз все се каня да пусна снимки на новата къща, ама все не стигам до там.

Белла, много хубави заглавия  Grinning

Днес ходих при АГ за това дето ми се появи тези дни. Оказаха се разширени вени  Shocked И се оказа, че на този крак отзад имам доста. Ама аз нали не мога да се видя и въобще не съм и забелязала  ooooh! Прави ме на съдов хирург да каже какво е дереджето  Rolling Eyes Но ще си пия някакви хапчета със сигурност след раждането. До тогава ще си карам с тази "красота" отдолу  Tired

# 268
  • Мнения: 88
здравейте  Simple Smile
аз бях малко за задържане в майчин дом, та съм изпуснала какво се случва тук. днес прочетох, че се прави преглед на бебето в първите 24 часа след изписването, как става предварително записването на лекар за бебето - педиатър, като то реално няма никакви документи още? извинявам се за глупавият въпрос, но сега се сблъсквам ...

# 269
  • Мнения: 4 428
здравейте  Simple Smile
аз бях малко за задържане в майчин дом, та съм изпуснала какво се случва тук. днес прочетох, че се прави преглед на бебето в първите 24 часа след изписването, как става предварително записването на лекар за бебето - педиатър, като то реално няма никакви документи още? извинявам се за глупавият въпрос, но сега се сблъсквам ...

Ами подава се същата форма за избор на лекар, както на голям човек. Докторите имат такива. Ще си вземеш от педито ти или таткото, докато вие сте в болницата. Дори да няма излезнал още акт за раждане и ЕГН. Те се вписват по-късно  Peace
Така се избира доктора. Като излезне акта за раждане, доктгорката си го подава като нов пациент към НОИ или където там ги водят

Общи условия

Активация на акаунт