Бръснене преди секцио?

  • 21 723
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
Аз лично се обезкосмих в къщи-цялата зона около триъгълника,корема не са ми пипали,но аз тям нямам дори и леко мъхче.Така ,че в болницата само ме "провериха"обстойно и нямаше чужда намеса с бръснач.Наистина ,ако не можеш сама ,най -доброто решение е мъжО!!!

# 16
  • Мнения: 1 336
Преди да тръгна за болницата помолих майка ми да ме обръсне, защото корема ми беше огромен и нищо не виждах отдолу  Embarassed Щях да се порежа при всички положения. Освен това тапата ми падна един ден преди планирания ден за секцио, бързахме за болницата и бях много притеснена. Там обаче не им хареса майка ми как ме е направила и ме повториха ... Не ми била обръснала корема и затова (което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

# 17
  • Мнения: 2 960
(което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

кое е странно newsm78 -то всички хоризонтални шевове са именно в тази зона/освен ако не се реже вертиланно ,обикновено при усложнеие и вече почти не се практикува/

# 18
  • Мнения: 1 336
(което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

кое е странно newsm78 -то всички хоризонтални шевове са именно в тази зона/освен ако не се реже вертиланно ,обикновено при усложнеие и вече почти не се практикува/
Странно ми е, че при това положение ми обръснаха целия корем, а пък белега ми е много ниско долу.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 518
Обръснах всичко в къщи с малко помощ от мъж ми  Embarassed. В болницата ме погледнаха, видяха, че всичко е ОК и обръснаха малка част от корема ми, там където се предполага, че ще бъде разреза. Раждах във ВИП-а на АГ-Варна  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Сама се "оправих" и двата пъти. Първо с депилатоар за чувствителна кожа, който ставаше и за интимно обезкосмяване, после и с бръснач за всеки случай. Похвалиха ме, че съм се справила отлично. Wink Коремът не съм си обезкосмявала, а и в болницата не са ми правили въпрос.

# 21
  • София
  • Мнения: 545
И двата пъти сама съм се справяла, не са ми пипали корема. Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

Защото малко или много, видими или не има косми по корема. И по време на операция, ако случайно косъм попадне между пластовете, които се шият - такъв абцес може да стане, че да се види в чудо майката.

За депилатоар - дори да се използва не премахва качествено пубисните косми. Затова след него трябва да играе бръснача отново.

# 23
  • Мнения: 2 495
Aз мисля сама да се обезкосмявам Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

Защото малко или много, видими или не има косми по корема. И по време на операция, ако случайно косъм попадне между пластовете, които се шият - такъв абцес може да стане, че да се види в чудо майката.

За депилатоар - дори да се използва не премахва качествено пубисните косми. Затова след него трябва да играе бръснача отново.

Яяяснооо... Мерси! Grinning

# 25
  • Мнения: X
И двата пъти като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

# 26
  • Мнения: 28
Всичко,сама,за корема-не са ме пипали/говоря за Тина Киркова/

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
без да се сърдите, но се зачудих - защо при секцио бръснат отдолу изобщо??? айде където е разрезът - ясно, но по-натам???

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Angel_Dust, предполагам,че го правят за по-добра цялостна хигиена.
Иначе на въпроса:избръснах се цялата без никакъв проблем.Корема ми беше огромен,но незнайно как се сгънах и успях да се ''оправя'' идеално.Даже като ме видя,акушерката ме похвали и пита дали съм ходила на кола маска. Joy

# 29
  • Мнения: 1 554
ползвам епилатор, бях се подготвила за нормално раждане но уви,секцио,обръснаха ми корема #Cussing out сега си имам косми и там ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт