От кога да сложа бебчо да седи?

  • 2 377
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
След навършени 6 месеца по принцип,но не му давай зор.Детето само ще си покаже.

# 16
  • Мнения: 1 554
зависи от детето ,една приятелка нейната дъщеричка беше с доста килца от горе и до 9 месец само лежеше не искаше да седне и туй то Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 7 474
След 6 мес.

# 18
  • Мнения: 228
детето само ще ти покаже Hug никога не съм подпирала с възглавници  Naughty не насилвай и не бързай всяко нещо с времето си  Peace

# 19
  • Мнения: 270
Моя Ники беше по-пухкав и мързелив, слагах го облегнат след 6тия но самичък седеше чак на 8, а се научи да сяда на 9

# 20
  • Мнения: 2 803
След навършени 6 месеца по принцип,но не му давай зор.Детето само ще си покаже.
Peace

# 21
  • Мнения: 1 305
Започнах да я слагам седнала след 6-тия месец дори близо 7. Никога не съм я насилвала, но когато беше на 7м и половина седеше сама без да се налага да е облегната където и да е. Всичко си зависи от детето

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
След като навърши 6 месеца,без начение от килограмите. Peace

# 23
  • Мнения: 1 629
Аз от вчера го слагам, но не иска да стои много, явно, защото не е свикнал още и му е странно по сабути гащи да стои в някаква дупка Mr. Green Ама се надявам скоро да свикне, защото ми пищи като му слагам пелена Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
А какво се разбира под "наднормено тегло" при толкова малко бебче?
Те, нормите, са доста широко понятие....

# 25
  • Мнения: 4 555
Изобщо не съм я слагала или подпирала. Правих опит да и повдигна облегалката на шезлонга или на количката, но тя се свличаше надолу и я оставих на мира. На 7 месеца се научи да си седи сама стабилно, като се изправяше, издърпвайки се за решетките на леглото.
Ако детето е с наднормено тегло, повече бих го оставяла по корем и бих правила с него гимнастика, за да му се повиши подвижността, но не бих го насилвала да седи, ако няма желание.

# 26
  • Мнения: 2 374
Ами безопасно е след 6 месец да слагаш детето да седи.

# 27
  • Мнения: 1 322
Нашия ортопед ми каза, че детето изобщо не трябва да се подпира да седи, когато е готово то само ще седне от легнало положение- така и стана.

# 28
  • Мнения: 179
аз изчаках да навърши 6 месеца,за да го пробвам,но все още е нестабилен- килва се ако не се придържа.Иначе сам се надига стои известно време,но самостоятелно да стои го виждам след още един месец

# 29
  • Мнения: 4 335
Когато седне само тогава,не сьм го слагала преди това.

Общи условия

Активация на акаунт