Яслата 17 - много здраве, обич и детски усмивки!

  • 12 176
  • 335
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
и аз съм за тази тема!  Simple Smile Бебка вече ходи на ясла от седмица и половина. Живеем в чужбина и вече я даваме на ясла, защото и двамата работим.
Това й е втора седмица, сутрин плаче малко като я оставяме, после през деня е добре, но вечер като я взимаме е адски изморена, после уж спи, ама пък много се буди.  Rolling Eyes
От два дена не иска да пие и млякото си преди лягане, толкова като че ли е изморена! Shocked Цоква към 60-70 мл и толкова. Thinking
Лека вечер на всички! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 395
Да се представя и аз.......казвам се Мариана Петрова, малката ми дъщеря е още в ясла.
Ще се запиша и аз в темата

# 17
  • Мнения: 1 586
Привет! Hug

Не съм писала скоро!Хриси е добре,ходи на ясла а ние на работа но каква случка само ни се случи...... Close
Вечер баба му го взема от яслата понеже аз не смогвам да се върна да 18ч. и преди няколко дни го взела ,гледа бритона му подстриган... #Crazy и си мисли,че аз съм го подстригала,в яслата никой нищо не и казва.Прибрахме се с мъжа ми и ужас... Shocked Closeв яслата лелята решила,че има нужда и отрязала бритона на сина ми..... Sick #Crazy newsm78Едва спах през ноща.... #Cussing out
Сутринта тичаме първо при директорката,която каза ,че не знае нищо по случая но ще провери и в Понеделник ще ми каже....ама какво ще ми казва бе... SickГоворих с въпросната леля,която със съвсем спокоен тон ми заяви" Ами да,аз го подстригах,бритона му влизаше в очите,пък и аз колко пъти ви казах да го подстрижете..... #CrazyОбщо взето мога да подам жалба,имаме връзки там ама нямам желание да се правя на интересна защото по-принцип съм доволна от тази жена....Казах и,че повече не искам да си позволява никакви волности по отношение на сина ми и тя "Ами добре,съжалявам.... #CrazyПросто тия хора много прекаляват ами тя утре ще реши ,че го боли зъб и ще му го извади.... Shocked #Crazy
Незнам вие какво мислите?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Елена направо съм втрещена Shocked Shocked Shocked Shocked ShockedЕгаси своеволието #Crazy
miss_74 тихичко те питам как го правите този номер с 40 дни без боледуване GrinningПу-пу дано все така да ти е здравичко детето Praynig

# 19
  • Мнения: 1 602
Елена82 с право си бясна. От къде накъде ще си позволява такива своеволия.

miss_74 и аз тихичко ще кажа браво. Hug Все така да продължавате.

TIHA VODA трудно се адаптира детето в яслата. Моя син още не е свикнал. Ходи на ясла  от 20 .10. като почти не е отсъствал заради болест. Отначало беше спокоен, но след като почна да оставя по цял ден се промени. Категорично отказва да спи в яслата, но се разбрах със сестрите да не го насилват да ляга, защото той дори не позволява да го оставят в леглото. Може би има значение,че в къщи не спи в кошара и винаги е заспивал с мен. Като го взема е спокоен, но след това почва да капризничи,не иска да ходи, тръшка- пълна програма. Дори се случи два пъти да заспи в автобуса докато се приберем, но пък после като си взе дрямката ела да видиш купона. ooooh!
 Но вече има лек напредък и започва да си играе с децата, да седи на диванчето и т.н. До сега го вземах винаги в 4 ч. , но вече ще има дни когато ще го вземат около 5 ч. баба му и дядо му. Хубавото е че работя на график и ще мога да си го вземам пак по-рано.
В общи линии се въоръжи с търпение и здрави нерви. Децата по този начин ни "отмъщават " че не сме до тях. С много любов това се преодолява. Личното ми мнение, че трябва да се откъснат по малко от нас.

 

# 20
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
И аз в новата тамичка  Hug
Дъщеря ми вече изкара 40 дни на ясла,без прекъсване,чак ме е страх да се похваля  Grinning
Хайде всички сладурчета бързо да оздравяват  Peace
Браво, много тихичко . Имаме приятели, чието дете никога не е беоледувало. Вече е година и нещо на ясла, но не е вдигало дори Т, нито сополи, нито кашлица. Майка му чак се шегуваше, че се притеснява  hahaha Такъв имунитет пожелавам на всички дечица.
Иначе моят син пак е вкъщи. С бронхит е и е на АБ 10 дни. Явно има някакъв вирус в яслата, който дава усложнения защото повечето дечица са болнички.

# 21
  • Мнения: 6 442
Елена,кошмар си е това  Shocked Аз каквато съм чувствителна на тема косата на Алекс едва ли ще го преживея така лесно.

# 22
  • Мнения: 1 053
Елена направо съм втрещена Shocked Shocked Shocked Shocked ShockedЕгаси своеволието #Crazy
miss_74 тихичко те питам как го правите този номер с 40 дни без боледуване GrinningПу-пу дано все така да ти е здравичко детето Praynig

мама МОНИ,дъщеря ми като тръгна на ясла в началото на м.октомври,боледуваше през една седмица и мислех,че ще е постоянно така,но от края на м.ноември до сега не е отсъствала,ходи с голямо желание и си мисля,че вече е изградила нянакъв имунитет  Rolling Eyes
Кайли,хайде свиквайте вече и вие,доста време мина  Peace Hug
Елена,на дъщеря ми ако посмеят да одрежат косата,направо ще побеснея  #Cussing out
Menina,оздравявайте по-бързо  Peace

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 740
Адашке, наистина ли така ти отговориха  Shocked

Menina, по празниците бяхме в Бургас и лепнахме някакъв вирус, уж, в последствие за 3 дена стана гнойна ангина и бяхме седмица на антибиотик. Понеже и други мои приятелки в Бургас в същия момент дечицата се разболяха, явно върлува нещо, но не само по яслите.
Едни температури, едно чудо Shocked Shocked И нищо друго - ни кашлица, ни хрема...ама 5 дена 38,5 -39,5  Sad вече сме добре и се надявам да не ги повтори, че май сега стигна и София Confused

Новата година - без болести Peace

# 24
  • Мнения: 1 170
Здравейте. Не съм писала досега Grinning . И моят син е първа година в ясла (51 Щурче).
ТИХА ВОДА, моят син също много плачеше, като го оставяхме да спи там в началото. Но моето впечатление е, че просто не си правят особено труда да ги успокояват. По- лесно е да ни звъннат. Казвам го, защото при последната такава ситуация разходиха свекърва ми 3 пъти, за да проверяла дали всичко е ок. Тогава тя беше много зле (болна, едвам гледа, мъкнеше се по улиците с маска на лицето... кошмар Tired) и една от колежките на нашите лели им вдигнала луд скандал как може да разхождат жената в това състояние и да оставели детето, ще спре да си плаче (казала нещо от сорта, че ако при всяко разплакване ни разхождат, той няма и да се отучи).
Разбира се, не искам да кажа, че за всички деца важи. Знам, че са различни, но при нас това беше последния път, когато ни извикаха. След това само веднъж ни казаха, че е плакал (не са се обаждали, явно са успели да го утешат).
Успех, дано ви отмине бързо този период Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 395
Здравейте всички.
Моята дъщеря когато тръгна на ясла първия месец не спряха сополите.Вече не помня, но смених над 5 вида капки за нос.Най-интересното е ,че сополите бяха в яслата а като се прибереше в къщи - нищо.Госпожите и двете всеки ден ми обясняват как носа и е вечно със секрети, а аз не видях нищо.Водя я на лекар,(опитвам се да обясня нещо което не съм видяла) изследване на секретите - нищо не показва.Мислих си даже ,че се будалкат с мен.После  започнах да си мисля ,че се алергизира от нещо в яслата, но месец по-късно спряха.
Предполагам ,че това е бил нашия период на адаптация.Да кажа и аз тихичко, не е боледувала сериозно там.

# 26
  • Мнения: 3 971
Ох вчера се похвалих че влезе без рев.Днес сме с Т  TiredИма хрема лека и днес 3 пъти се изкашля.
Да ни никне и последния зъб че му спада имунната система,почти е излязъл. ooooh!
Общо взето се овардихме почти1м без болести.
Но немога да очаквам друго преди 3дни присъствах на скандал в яслата.Някакъв дядо се караше с лелката защо ги извикали за 37,8Т нищо му нямало в къщи само ги разкарвали  ooooh!

Ели незнам как бих постъпила аз.Никито ми разправя от няколко дни че косата му била дълга -явно са го коментирали в яслата.Ако му я отрежат съм способна да ги избия ooooh! Късно почна да му разте и сега е с едни къдрици които като ги опънеш си личи че е дълга  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 515
Записче Peace

# 28
  • Мнения: 2 280
Цоп...в новата темичка..
Тиха вода, напълно те разбирам. Александър ходи на ясла от 10 ноември и въпреки,че първата седмица се държа мъжки, след това две седмици си "навакса"..Нощем беше кошмар и детенцето се мяташе насън и плачеше и не даваше да го пипна, а викаше "Мама да го гуши".. Вече се бях видяла в чудо, но..после разбрах,че в яслата са го наказали да стои в едно креватче, понеже бутнал друго детенце..
Това доста го беше стресирало..
След това покрай Коледните празници посвикна..Пък и почнаха да правят апликации и явно заниманията почнаха даму харесват.
Сега ходи с желание на ясла, НО.. не смея да го оставя след обяд.
Сестрата казва,че колкото пъти опита да го сложи в креватче, или дори само да му намекне,че ще го сложи и... ставал сериозен, млъквал и..изобщо се стресирал..
Мисля,че по-добре до обяд, отколкото да откаже изобщо да ходи, или да почне с драми сутрин..
Водя го с кола около 15-30 мин и не искам да е разстроен през цялото това време..
..
Но..така мисля, защото за сега мога да си го позволя. Работя сутрин в офиса и след обяд, като заспи в къщи си доработвам.Той спи по 3 часа, ако изобщо заспи..
..
Момичета, децата са неспокойни защото са превъзбудени и не могат да се отпуснат, а им се спи. Опитайте да ги сложите да си легнат по-рано, преди да е дошло време за сън. Аз Александър в дните в които не еспал на обяд, го слагам да спи в 19ч..
И също..ако не е спал на обяд,  вечеря в 18ч (след това просто не е в състояние и от умора не може да яде..Като не е ял, не спи добре и..затворен кръг..)
..
Да пожелая здраве и късмет на всички дечица, на които им предстои кандидатстване за ДГ..

# 29
  • Мнения: 720
Днес и аз оставих Тони в къщи. Леко е хремав и предпочетох да се опитам да туширам хремата в зародиш, ако успея.

И ние сме леко хремави , заведох я при майка ми да я погледа няколко дни , да се надяваме че бързо ще спре хремата , понеже е съвсем лека... Praynig

Вечер баба му го взема от яслата понеже аз не смогвам да се върна да 18ч. и преди няколко дни го взела ,гледа бритона му подстриган... #Crazy и си мисли,че аз съм го подстригала,в яслата никой нищо не и казва.Прибрахме се с мъжа ми и ужас... Shocked Closeв яслата лелята решила,че има нужда и отрязала бритона на сина ми..... Sick #Crazy newsm78Едва спах през ноща.... #Cussing out
Говорих с въпросната леля,която със съвсем спокоен тон ми заяви" Ами да,аз го подстригах,бритона му влизаше в очите,пък и аз колко пъти ви казах да го подстрижете..... #Crazy

 #Crazy Sick #Crazy как може да си позволява такива волности   #Crazy
Моята рошла  #Silly всеки ден си ходи така на яслата #Silly , понеже искам да й пусна дълга косата ... Връзвах я на опашки , тя ги маха ластичките , фибичките .. губи ги , лелките казват че още на закуска си разваля прическата , а аз не мога да искам от тях през 15 мин да й правят прическа  Laughing Та си ходи с пусната коса , а  косата й е много чуплива , и когато е сресана пак изглежда рошава , все едно че не съм я сресвала #Silly И венчета купувах - тя ги чупи , ленти за коса - и тях не търпи - сваля я и я пуска някъде където играят ..
Веднъж в някакво ядене  Mr. Green беше накиснала една бяла лента за коса - цялата оранжева Mr. Green (лелята я прала , но не излиза  Mr. Green) Та накрая се отказах да я връзвам с ластички и фибички , просто я закарах на фризьорката , обясних й положението, и я подстрига около лицето и бритона , че да не й пречи косата ... Майка ми още на следващия ден каза че много малко я намалили косата , и ми искаше позволение по телефона , че да я заведяла на друга фризьорка да я подстрижела повечко ... но като отказах , се съгласи с думите , че аз съм й майка и аз решавам как да я подстригвам...
А тази лелка във вашата детска градина наистина твърде много си е позволила...  newsm78

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 02:05 от Мимито & Светла

Общи условия

Активация на акаунт