ОСМИ КЛАС - 1

  • 17 510
  • 311
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 216
камъче, благодаря ти   bouquet
Подозирам, че скоро всички вкупом ще отпрашите към готварските теми Thinking
А и кой знае дали няма някой скрит талант сред вас...
Ако се намери такъв, ще трябва да приготви нещо за почерпка на не-можещите или не-искащите да могат Wink
Крисче да се готви - при следващите снимки ще я номинирам.

# 271
  • Мнения: 660
Пеп-4о - "мерсаж" , ще "раирам" след малко като се изнесе тайфата ! А пък в Стара Загора си имам мноооого любимо приятелче , на което съм обещала щом вИ цъфнат липите да долетя /обещах , пък да видим / !

Аз съм доста ларж -мама , но при споменатите обстоятелства също не бих позволила тази екскурзия. Камъчето е права - да са живи и здрави , тепърва ще пътуват . ...апропо и на мен тази АлЯ малко ми сладни , а напоследък ме "подслаждат" с нея буквално отвсякъде , и чешмата да пусна може АлЯ да потече ... Може ли да имаш красиво име и да го окепазиш по този начин / казва се Александра / . Оффф ... сорррриииии

Уич , за съжаление тази характерна родна случка показва колко им "пука" / сори за грозната дума/ на провеждащите тези събития . Пък е съботаааа и е ранооо ... Дано на децата да не им прегори ентусиазма !  

Бойче - ей ме на ! Давай да си поприказваме  Heart Eyes!
А??? Бойчето избяга в кухнята ! И аз отивам пък Crossing Arms!

А Дидката , къде е ??? Тя утре май е рожденичка ако не бъркам newsm78!?!

# 272
  • Мнения: 3 216
Не бъркаш, ама рожденичката никаква я няма Simple Smile
А коя е АлЯ?

# 273
  • Мнения: 2 708
Еееейййй вие много си горорите бе Hug

Малко късничко но ето ги моите Раирани ки … 95;ки да се почерпите със сутрешното кафе Wink Wink Wink

Уич, това е ужасно за гадно за началния час. И мен много ме изнервят тези неща. Толкова е неуважително към децата и родителите, пък после се чудят защо това и онова. По лошото е, че не зная какво бихме могли да направим. Sad за да не изглежда, че само си мърморим, а нищо не правим. При малката, за едната олимпиада (от тия дето отива само за да се хареса на г-жата, а не защото имаме сериозни знания по темата Laughing) пак така беше. В 7.3 да била в училище #Crazy Ама викам луди ли са - от колко е - не знам........ И накрая в 9 и нещо почнали......

Бойче и да свиркаш, ако имаш нужда нещо да се наготви - само кажи - грижи нямаш за Хабитуриентския Joy Joy Joy Пепчо ни е далечко малко, ама...... тя пък е Бг Мама Кулинар Wink и е такава фурия, че ние 5 да готвим, няма като нея да наготвим - и за количество даже няма да я бием Wink

# 274
  • Мнения: 660
Уич това е една дизайнерка - Аля Милушева . www.astellaatelier.com

Крисче - браво   bouquet! Аз днес се замотах и ги отлагам за утре ! Ти двойна доза ли прави ?

# 275
  • Мнения: 3 216
Момичета, една нова тема ме провокира да ви попитам - помагат ли ви вашите момичета и колко?
Аз отдавна мисля по въпроса, но не се престрашавах да попитам, не го обсъждам с никого, защото... моите ми помагат предимно като ги накарам, рядко по собствена инициатива.  Embarassed
Аз съм си виновна - все повтарям, че тяхното задължение е да учат, моето - да ги отглеждам.
Да, но май греша.  newsm78
Имам една позната, чиято дъщеря беше съученичка на Влади и детето в седми клас предпочиташе да готви и чисти (пълнени чушки и баклава в края на учебната година предизвикаха остър спор между нас), вместо да учи.
Моите могат да готвят само пържени картофи и бъркани яйца. Всъщност малката може, голямата - само салати и таратор, та и тогава все пита"колко да сложа?"
Вината си е в мен - не ги уча. Все си казвам, че има време, няма да им се размине...
Голямата ми вика: "Аз ще си намеря мъж, който може да готви или ще изкарвам достатъчно пари, за да ям навън, не ме мисли"  Joy
Упреквам себе си като се върна вечер уморена от работа, а чиниите не са измити, но пък житейската ми философия (УАУ) не ми позволява да кажа: "Ще си разпределиш времето и за учене и за домакински задължения".

Не питам за момчетата, защото много ще се засрамя, ако се окаже, че има помагащи, но пък и мъжките майки могат да се изкажат по въпроса и да ми натрият носа

# 276
  • Мнения: 3 216
Да докладвам - олимпиадата за 8 клас била лесна, s малки резерви към есето  newsm78.
Ще видим колко точки ще има след това "лесна".

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 13:03 от cool_witch

# 277
  • Мнения: 2 708
Преди да отговоря на Уич, че ще се разпиша - единична - 16 кифлички както си е по рецептата Peace

По темата, която подхващаш и аз много се терзая. Стаята им е кошмар. Никога не мога да постигна ефекта, който ми се иска. Правила съм сцени, да почна да събирам боклуците из земята (в смисъл чорапи, дрехи, какво ли не) в чувал и че ще ги изхвърля. Разпищяват се, скокват и ги посъберат....но за 1 ден и после пак си е същото. Да не говорим, че като се отвори вратата на гардероба и има опасност ниагарския водопад да се изсипе върху мен. Почнах да удържам и от джобните. Които са доста мизерни, но по 2 лв на ден .....пак има ден два да е оправено..... и после си е старата песен - и са склонни без пари да останат, но да не си помръднат......за да пооправят. Голямата е още по-тежък случай. Малката поне се върти край мен, като правя торти, сладки и въобще като готвя, много ми помага. Голямата и тя толкоз може - таратор и то с питане и яйца, само че аз не бих ги яла - и яйцата и таратора......
Имам миялна, и за чиниите никой не ги тормози и затова още повече издивявам, като се върна вечер и ги виждам чиниите от закуската или обяда на масата. Единственото, което се иска от тях е да се протегнат, да отворят вратичката и да сложат чинията в миялната. Е неееее, и това не правят. Няколко пъти взимам чиниите с трохите и подложката, чашка ако има зарязани от кухньохола ги занасям в стаята им и върху леглото.....барем се сетят. Или като ми писне да гледам чаши от кола и сок из стаята по земята, наядем се с Бобето и нашите чинии си ги сложим на земята в кухнята и чашите и така да се налага слалом между тях.....ей така, да ги провокирам и да им покажа, че не е нормално това......Умират си от смях, става им забавно, вдигнат ги и пак 1 ден трае...... За пазаруване никога няма да се сетят, че ако са си сипали последната капка от прясното мляко, или са изяли последното яйце и домат, е хубаво да идат да купят или поне да ме информират, като се прибирам да мина да купя.....Няма такова мислене. Като че ли те в хладилника растатат зеленчуците и млякото от там се дои......Ако има кажа на път след училище да купят нещо - купуват, но никога няма да се сетят те. Не знам, кое е правилно вече и кое не..... Пълнение чушки, ти какво говориш. Та това е висш пилотаж.....Никога не би им хрумнало Wink И въобще не виждам скоро спасение, поне аз вече се изчерпвам и от към сили и от към идеи. Sad


пс . редактирам се, защото малко излъгах Simple SmileSimple SmileSimple Smile Има едно нещо, дето сама поиска да прави, след като вече веднъж го правих аз. Simple SmileSimple SmileSimple Smile Адски лесно и много се хареса от г-ците Крекери с л … 77;ме , които ние успешно, демек г-цата и то голямата прави, като слага повече от черния сусам, защото много й харесва + мак и т.н (кой квото му харесва, може розмарин също, абе на тийнейджърската фантазия оставяме миризмите Simple SmileSimple SmileSimple Smile, но ето ги крекерите на г-цата, които след малко смята за пореден път да приготвя, а съм им замислила още една лесна рецепта за Кремчета Данет за 10 мин, от вчера видяна рецепта, та ето ги крекерите за помощнички http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284025.msg7172994#msg7172994 като предните снимки показват и стъпките Simple SmileSimple SmileSimple Smile Направо можем да си направим курс за млади готвачи ентусиасти Simple SmileSimple SmileSimple Smile Забелязвам, че като им ангажирам вниманието с нещо, което успея да уцеля да е и тяхна емоция има ефект и гледат и по-добричко и по-кротко и стават някак по усмихнати и одухотворени Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 14:00 от Krische

# 278
  • Мнения: 377
 newsm44 Направих ги тез раирани кифлички! И взеха, че станаха! Много са вкусни, само дизайнът им нещо не съм го докарала като на Крисчето!  Embarassed Ама ... другия път!

А по темата за помощта. Аз и преди съм се оплаквала по въпроса. Гледам не само у нас е така. Почти се замислих дали да не снимам стаята им как изглежда в момента, ама и вие си го имате същото - мръсни чорапи на земята, целият гардероб изваден и метнат върху бюрата и леглата (белким намерят нещо за обличане, че то в това бойно поле, наречено гардероб, как да го откриеш иначе) Sad Аз обаче спрях да викам и да се ядосвам - затварям вратата на стаята им и не ме интересува. Казала съм, че пера само това, което е в легена и няма да ровя за мръсни дрехи в стаята им. Е, от време на време кресвам подобаващо "Стаятааа!" и те се спретват бързо, бързо!  Mr. Green
Чиниите и у нас си стоят в мивката, няма кой да ги измие (освен в редки случаи на прилив на състрадание към работещата мама). Това за млякото - и у нас така, изпиват го, но не съобщават. И на сутринта като седна да пия кафе (че го пия с мляко) - изненада - свършило е! А празна опаковка от салам прибрана в хладилника имате ли си? А празна чиния от ядене пак в хладилника? Или това са само наши специалитети?! #Cussing out

За готвенето и аз не съм ги карала. Каката може да прави пица, курабийки и таратор. Тараторът става обаче когато аз казвам как и какво. Миналата седмица бяха си правили сами - състоеше се от мляко и едро нарязани краставици, нито олио, нито чесън, нито копър  ooooh! - замина в тоалетната по направление.  Rolling Eyes
Дребният прояви днес желание да помага за кифличките - той ги завиваше. Ама това беше докато не се появи приятелчето - и дим да го няма! Толкоз беше!  Grinning

Само че, аз не се тормозя като Уич, че не могат да готвят. И аз не можех като се омъжих, пък после се научих. И девойките ни ще се научат като опре ножът до кокал, няма страшно!

# 279
  • Мнения: 9 144

Само че, аз не се тормозя като Уич, че не могат да готвят. И аз не можех като се омъжих, пък после се научих. И девойките ни ще се научат като опре ножът до кокал, няма страшно!

и аз не се тормозя.  За готвенето ще се справи, няма начин. Пък и се надявам, нейния мъж/приятел да се включва, не като баща си да пита "Къде е хляба" Все едно последните 8 години не стои на едно и също място. В моменти включвам и казвам "В банята", при което той тръгва по инерция и спира след 2-3 крачки. "Защо се подиграваш с мен?"  hahaha hahaha че и пита.

За детската - не мога да се оплача много от децата. Те имат една детска, в която и аз /аккто и в момента/ посядам. Казала съм - идват ви приятели, малко от малко да е в ред. Е, дрехи на стол винаги има, използват дръжките на секцията за закачалки понякога, но в общи линии е добре. Преди 3-4 години малката беше .... мърла е точната дума. Батко и и аз къде с шега, къде с подигравка я поднасяхме и влезе в ред. Ама пък тогава си прибираше мръсните дрехи при чистите, капеше се Laughing и не сменяше блузата.  Сега сме в обратна фаза, гнуслива е до инат, но пък се разбират.
Помага ми много. Обикновено с напомняне. Но пак е нещо. Има няколко вида сладки, които прави по-добре от мен, за ядене казвам - това или онова да се обели, нареже (обикновено дребни картофи за тяхно любимо ядене и зеленчуци) , защото аз се прибирам в 19ч от работа. Ако не единия, поръчва на другия който няма да учи.  Пране прибират и двамата, но Жули като момиче и сгъва, отделя за гладене, прибира по местата, дори като е във ваканция тя глади.

Миенето на чиниите е страшен проблем. Винаги, като се прибера има чинии в мивката. А е 19ч. Аз вместо да готвя, започвам с тях.  Докато един ден преди около година ми писна пред пълна мивка, след 10 часова работен ден, събрах ги в торба и в детската на бюрото  Twisted Evil  Последваха още няколко пъти и заредяха.  Сега обикновено като се прибера те се окапват още, понякога има и в мивката, но важно, че не е редовно. Ако ли пък попитам защо? Те отвърнат "Ама ти трябва след 7 да си дойдеш, сега няма 7  Laughing
За масата понякога Жул помага, като е в къщи, ако ли не - няма желаещи. За вдигане - още по-малко. Все трябва напомняне. Обаче когато имаме гости, тя ми е в голяма помощ.

Но пък си имат "хитринки" с празни опаковки, кутии или чинии, прибрани в хладилник, с цел да не се измиват. Оставен 1 залък и вилицата в чинията. Като питам защо е там, отговора е, че има още.
За пазаруването - аз обикновено го правя, Те ходят тук на кварталния магазин - само за хляб, бира и безалкохолни. Който е втора смяна на училище, той ходи.  Ако не иде - няма сок, а те без сок не могат. Претенции вече нямат за магазин и за изхвърляне на боклука, откакто нямаше желаещи и се наложи да ходят и двамата с една торба до контейнера и до магазина за 1 хляб.

Всъщност понякога си мислят, че са по-хитри от нас, но не зацепват, че ние сме минали по същия път /Макар че у нас таткото още го минава с номера празна чиния в хладилник/

# 280
  • Мнения: 3 216
Ох, успокоихте ме!  Joy
Но "тормози" не е точната дума (особено за готвене), по-скоро ми е криво, че не проявяват интерес и желание.
И вечер като се прибера скапана от работа, емоции и градски транспорт и трябва и да готвя и ... знаете как е вечер.
Аз в никакъв случай не искам те да готвят, но поне чиниите... или прахосмукачка веднъж седмично поне... Мечти...
А пък ходенето до магазина какъв ми е проблем, нямам думи. А е на 50 м от входа.

А пък като чуя: "Блазя ти, имаш две момичета, има кой да те отменя, сигурно много ти помагат.", почвам сериозно да се замислям.  Joy

# 281
  • Мнения: 9 144

А пък като чуя: "Блазя ти, имаш две момичета, има кой да те отменя, сигурно много ти помагат.", почвам сериозно да се замислям.  Joy

на тикави просто отговаряй "Да, страхотна отмяна са ми, аз  нищичко не правя в къщи". Изражението им си струва  Laughing

# 282
  • Мнения: 4 447
Има и друга подобна реплика - "Блазя ти, с тима мъже в къщи - сигурно те носят на ръце"
Много съм уморена сега и не ми се пише, а и излизаме.
Моите са ..... няма да ги вземе никоя мома  Embarassed

# 283
  • Мнения: 438
Хайде и аз да се включа по темата с помагането у дома.
Баткото нищо не попипва в къщи. Малката макар и да е само на 3 щом види дрехи хвърлени върху леглото му веднага ги занася в пералнята. Аз само си повтарям за подреждането и тя вече ми е запомнила думите и като види разхвърляно започва да нарежда. Даже когато някой я попита как е батко и, тя отговаря,че разхвърля,не си прибира дрехите и мама само крещи. Какво да се прави-то малкото разбра,но баткото се прави на глух и няма спасение.
Уич - и при нас коментара беше,че олимпиадата е била по-лесна от предишния кръг, пък ще видим какво ще излезе. Да имаш информация кога ще излязат резултатите?
Ние утре пак сме на олимпиада-този път по биология, предполагам,че и Таня на Блумче ще ходи.
А за раираните кифлички-те са любими и у дома и се правят по две дози ....вече.

# 284
  • Мнения: 3 216
Цвети, нямам информация кога ще излязат резултатите.
Михаела вече не е сигурна, че ще се класира - намира си грешки.
Ако не сте я изтеглили вече - заповядай

Общи условия

Активация на акаунт