Споделете 92

  • 20 758
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 300
Най сетне си имам библиотека. Обаче да се подредят книгите приятно за окото се оказа по трудно от първоначално предвиденото. От следобед насам само размествам, оглеждам критично, пак размествам, пак оглеждам. Не мога да постигна пълен уют и хармония.  Като се съвземете от чашки, кексчета и прочие атрибути на именните дни, ще споделя и в образи.

# 166
  • Мнения: 274
Рокси, аз винаги съм си купувал книгите според библиотеката. Отивам с едно шивашко метърче във Хеликон или на СЛавейков и купувам на линеен метър. И задължително трябва да отделиш един рафт за книги на издателство " Ташен". Много добре стоят, не само защото са предимно с твърди корици и цветни. Ако нямаш поне два Ташена, значи не си никъв интелектуалец!

# 167
  • Мнения: 2 070
Обожавам да подреждам книги
Плевенското ДСК си дари книгите преди години на детският ни хор, не знам по каква линия
Диригентката ни ме помоли да ги подредя, умрях от кеф, станаха като в библиотека, имаше концепция

Честита ти Рокси

# 168
  • Мнения: 4 300
Бих искала проблемът да беше чисто визуален, защото изданията на в-к Труд щяха да решат проблема. Искам хем да има концепция както казва ДеЩо- примерно по рафт за фентъзи, американски автори от 20 в, Джаки Колинс  Mr. Green, бг класика- хем да хваща окото. А рафтовете са краен брой все пак.
Иска ми се да имах няколко десетки живота и да мога да вижея един в Ню Йорк, един при самолетите на КЕйси, един в Южна Америка, един в ПАриж... Да ходиш на екскурзия далеч не е същото, а да обикалям по две- три години на пресекулки не ми е мечтата за кариера и живот като цяло. Искам да съм се родила на всяко едно от тези места.
Спирам със словесната диария, тоя антицелулитен крем ми подпали задника и гледай какви ги бълвам.

# 169
  • Мнения: 899
Споделям, че гледах много тъжен филм. Поплаках си, подобаващо.

Рокси, много ме бива да подреждам книги, да знаеш  Grinning . Сетих се за една случка на нашите от младостта им, татко е военен за пояснение. Тя нямало я мама за известно време и като наближило да се връща, той решил да подреди библиотеката, да я зарадва. Прситига тя, влиза и поглежда възмутено: "Като войници за разстрел си ги наредил, никакво въобръжение нямаш! Трябва едни да са полегнали, други изправени, между тях да има нещо, не може така!".  Laughing

Та, нареди ги асиметрично, на един рафт най-любимите ти, на други новите, един за тези, които очакват да бъдат прочетени. По-старите, които също знаеш, че ще препрочиташ, сложи си на видно място, за да не ги забравиш. Прекалената подреденост обикновено не носи уют, нареди ги така, сякаш винаги са били по този начин, докосвани от различни делници.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 623
Влизам само за да кажа, че написаното от Умбра толкова ме грабна,
че ми се прииска на момента да си купя библиотека и да наредя
книгите си точно както е посъветвала Рокси  Hug
Умбра, за теб   bouquet

# 171
  • Мнения: 4 586
ДУ с кафе!
Не ща самолет, искам хангар. Покрай прозорците му могат да се гледат лимони, мандарини, манго. Или да се играе футбол на малки вратички, да се нарисуват по пода алейки и децата да карат колело с три колелета.
Споделям, че от солидарност с Вълчето си лягаме не по-късно от 21.15. Отначало се събуждах в два, после в три, полека лека стигнах до шест. Свеж съм като пролетна маруля, но изпускам нощната смяна споделете.

# 172
  • София
  • Мнения: 3 421
Добро утро!
Малко завидях на хората живеещи на това място дето Кейси го е посетила.

Ние нямаме библиотека - липсата й се усеща осезаемо. Навремето баща ми с първата си заплата си купил библиотека. Моята първа заплата за жалост не стигна дори за рафтче на бибилиотека.

# 173
  • Мнения: 183
Добро утро от мен и вълчовите австралийци.Като си движа главата, под челото ми бълбука, а кашлицата ми дере ушите.

От първия си работен ден мечтая да съм пенсионерка.Да гледам куче на което да готвя, да пия кафе със съседката и да ме полазват внуци.

Весел ден.

# 174
  • Мнения: 516
Ако и тук ще ми говорите за работа, напускам ви.  Crossing Arms
Книгите се подреждат или по големина и цвят, или според УДК. Второто е по- удобно за намирането им. Първото е за сноби като Марадона. Личната ми библиотека изобщо не е подредена. Нямам място. Но Перфектният ми е обещал голяма стая с рафтове на четирите стени, люлеещ се стол по средата и одеало от камилска вълна. Важното е, че има желание. Ще почакам. Laughing

# 175
  • Мнения: 5 370
Една моя бивша преподавателка от Университета живееше с фамилията си в гарсониера. Книгите бяха толкова МНОГО, че , освен в библиотеката, която заемаше цяла стена, имаше и в .....нещо като килер.

# 176
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Добро утро на всички малки и големи!

Отново е понеделник и време да се захващаме да вадим Бг от кризата.
Споделям кафе, очакване на шеф, който да нахлуе в кантората и още от врата да започне със задачите и колежка, която има РД. Да й е честито!

Сутринта имах телефонно обаждане. Приятелка ми звънна просто, за да ми каже да се радвам на живота и че много ме обича. Много мило ми стана /а обаждането не беше от милото/.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Споделям, че из Варна върлува някакъв внезапен гнусен грип, който те тръшка на легло за 1-2 дни. Не пуснах и детето на градина да видя ще го хване ли, понеже аз вчера бях жертва.
Баба ми е с инсулт, дано си върне акъла  Confused

# 178
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Даф, ще се оправи! Дядо ми изкара няколко инсулта, но все още се държи. Сега се нацупил, че приятелката на брат ми била бременна, а не са женени  Mr. Green  Не, бе дядо! Аз съм бременна, не тя  Mr. Green

# 179
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Хубаво ми е да ви чета и съпреживявам, нищо, че не пиша.
Днес успях да се облека сама, венсеремос! Ще ви спестя как се къпах, т.е. как бидох изкъпана  Laughing Факт е, че ми е смъцафръцано, ще ме прощавате, но бездействието ме убива. Ужасно е да си зависим и безпомощен и съм си направила план за бягство от това, бавно, но славно. Набелязала съм си около 20 филма за гледане, до мен има 5 хубави книги за четене, но още не ми се почва. Явно ми е нужна адаптация.
Срам ме е да призная колко време ги пиша тия няколко реда. Лиса наистина липсва. Някой да ме цапардоса по самосъжалението, бързо!

Даффодил, стискам палци да се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт