Отговори
# 90
  • Мнения: 71
Смехорана, присъединявам се към казаното от Mimzy да провериш резултата в още една лаборатория. Не се притеснявай предварително. Важен е и прегледа с колпоскоп. Не мисли от сега за реконизация. 
Дано всичко бъде наред!!!!

# 91
  • София
  • Мнения: 250
Смехорана,  Би ли казала в една и съща лаборатория ли са правени двете цитонамазки?
Не в различни! Само да уточня тази, която е ПАП 2 е правена 3 месеца след конизацията, а сегашната ПАП 3д е на 6-ия месец след конизацията.

Здравейте, момичета! Днес си взех резултата от контролната цитонамазка 6 месеца след конизацията и резултата е . Предложиха ми преглед с колкпоскоп и терапия със Силкожил (не съм сигурна дали така се казва лекарството), но след като ми мине цикъла.
В момента съм малко отчаяна, че може да се наложи реконизация, но утре сутрин ще го мисля на свежа глава.
Бъдете здрави и се пазете!  Hug
Смехорана,аз също мисля,че трябва да направиш още една цитонамазка ,но в друга лаборатория.При мен стана грешка при първата цитонамазка след конизацията.Резултата беше ПАП3d и изпаднах в лудост.След седмица,през която ми минаха всякякви мисли през главата отидох на друго място за изследване и резултата беше ПАП2.После на още едно място,защото 1:1 не ме устройваше и там излезе пак ПАП2.И в лабораториите стават грешки,имам впредвид размяна на резултати,знам го,защото приятелката ми е лаборант.Отиди и направи още една цитонамазка,за да си сигурна в резултата WinkЗнам какво ти е,но не се отчайвай Hug, пробвай и на друго място и стискам палци и при теб,както при мен  да е станала грешка  bouquet
Мисля и аз това да направя!  Направо ми се пръска главата от притеснение като си спомня през какви неща минах преди конизацията. А всъщност, се чувствам физически прекрасно, но това както знаем не е критерии, че си добре ...

# 92
  • Мнения: 151
Смехорана,  Би ли казала в една и съща лаборатория ли са правени двете цитонамазки?
Не в различни! Само да уточня тази, която е ПАП 2 е правена 3 месеца след конизацията, а сегашната ПАП 3д е на 6-ия месец след конизацията.

Здравейте, момичета! Днес си взех резултата от контролната цитонамазка 6 месеца след конизацията и резултата е . Предложиха ми преглед с колкпоскоп и терапия със Силкожил (не съм сигурна дали така се казва лекарството), но след като ми мине цикъла.
В момента съм малко отчаяна, че може да се наложи реконизация, но утре сутрин ще го мисля на свежа глава.
Бъдете здрави и се пазете!  Hug
Смехорана,аз също мисля,че трябва да направиш още една цитонамазка ,но в друга лаборатория.При мен стана грешка при първата цитонамазка след конизацията.Резултата беше ПАП3d и изпаднах в лудост.След седмица,през която ми минаха всякякви мисли през главата отидох на друго място за изследване и резултата беше ПАП2.После на още едно място,защото 1:1 не ме устройваше и там излезе пак ПАП2.И в лабораториите стават грешки,имам впредвид размяна на резултати,знам го,защото приятелката ми е лаборант.Отиди и направи още една цитонамазка,за да си сигурна в резултата WinkЗнам какво ти е,но не се отчайвай Hug, пробвай и на друго място и стискам палци и при теб,както при мен  да е станала грешка  bouquet
Мисля и аз това да направя!  Направо ми се пръска главата от притеснение като си спомня през какви неща минах преди конизацията. А всъщност, се чувствам физически прекрасно, но това както знаем не е критерии, че си добре ...
Знам,че каквото и да ти кажем в момента няма да е достатъчно Confused.Но мисли позитивно ,защотото грешки стават и от сърце се надявам да го разбереш точно в тази ситуация и разбирасе - никога повече да не се случва  Wink!Ако с нещо мога да ти бъда полезна - пиши ми WinkЖелая ти здраве и много усмивки  bouquet

# 93
  • Мнения: 484
smehorana,това бьди сигорна че е грешка,знам си аз,успокои се само,утре ще се чуем,моля те само иди на др.цито,ми виж че вс. лаборатория дава различни резолтати,няма един с един да сьвпадат. #2gunfireебаси в ква  скапана страна сме.......кьсмет  Peace

# 94
  • Мнения: 329
Смехорана, и аз мисля, че трябва да си направиш още поне една цитонамазка в различна лаборатория. И дано се похвалиш с хубав резултат! Късмет! Praynig Hug

# 95
  • Мнения: 57
Здравейте,момичета!Не съм писала отдавна,но редовно ви чета.При мен няма нищо ново -3 пъти ме тушираха със Солкожин и на 20.01. доки каза,че всичко е наред.Сега чакам другия месец да ме види проф.Карагьозов и да чуя неговото мнение.
Смехорана,дано е станала грешка!
Hug
Успех на всички,които чакат резултати или им предстои конизация!
baby_neutral

# 96
  • Мнения: 14
здравейте на всички и от мен и мерси на Кюбит и harem_style че ме насочиха тук!

съвсем нова съм в тази тема, защото до сега не съм имала проблеми с ПАП-а си. Прочетох доста неща и от предишните теми, но започвам да се обърквам.  Confused

При профилактичен ПАП на 12 януари се оказа че съм II Б, с койлоцити, изпратиха ме и за типизация на HPV, но май ще трябва пак да ми взимат проба (защото във Вирусологията два дни нямало да има ток и при това положение не виждам смисъл да си оставям пробата, ако няма да е във фризер!).

И при цитонамазката, и при взимането на материал за HPV имах кръв по четчицата.

Освен това 5-6 дни преди началото на  последния си цикъл имах светлорозово зацапване -  един-два дни, после чисто и после ми дойде цикъла....за първи път ми се случва, не знам дали има отношение с проблемите на шийката на матката.

На следващо взимане на HPV проба съм чак на 27 и сега чета и треперя....  Cry

Според вас, дали ПАП резултати като моите и това кървене са причина за притеснение...определено съм се шашнала докато чакам всички изследвания, най-вече от койлоцитите - значи ли това непременно ЧПВ?  Cry

   

# 97
  • Мнения: 104
Аничка, кръв по четчицата при взимане на материал за цитонамазка и HPV изследване има много често,

За зацапването не мога да коментирам, а ПАП-ът ти засега не е повод за притеснение. Койлоцитите са клетки, които са заразени с вируса, но дали има участъци с изменения, това може да се каже на един по-обстоен преглед с колпоскоп и евентуално биопсия по преценка на лекаря.

Засега гледай да се въздържаш от притеснения! Grinning

# 98
  • Мнения: 259
Привет на всички момичета от форума!
Мога да препоръчам на всички Вас една много добра лекарка,
която е  специалист в нашите женски проблеми - това е доктор Дървеняшка.
Преглежда в клиника УРОМЕД - София.
Привъзможност ще се включа с повече информация за моята история на заболяването.

# 99
  • Мнения: 104
звездичка, добре дошла. радвам се, че се реши да излезеш от "анонимността" и да споделиш преживяно с нас.

# 100
  • Мнения: 14
благодаря Serein, опитвам се много да не се притеснявам (не ми се получава, като че ли), но и да се информирам максимално, за да знам какво да питам доктора...

Пък и понеже си имам вече две операции от ендометриоза и шоколадови кисти, все си мислех, че ако имам проблем ще е пак там, а то какво се оказа... гръм от ясно небе  Shocked

# 101
  • Мнения: 23 456
Ами нищо особено не ми каза при колпоскопията. В смисъл каза, че раната била относително голяма и е нужна биопсия. Взе я от две места мисля. После, като попълваше документите за пробата, видях че нарисува нещо като кръг с три по малки кръгчета в него, може би това значи нещо  :
Това е шийката на матката с поиразените участъци,винаги я рисуват,за да я сравняват после.Колкото до микробиологията,ако лекаря не е преценил,че има нужда,а ти нямаш оплаквания,няма смисъл да пускаш засега.Като излезе резултатъ от биопсията пиши непременно какви са.Надявам се нещата да са добри и да се оправиш бързо.
Смехорана,стискам палци всичко да е ок при теб,както и на всички други,които чакате резултати.
Аз съм на контрола на 04.02,дано сме го преборили гадното вирусче. Praynig

# 102
  • Мнения: 4 370
Как протича точно взимането на микробиология? Това се прави в случай, че имаш бяло течение, или по друг повод?

# 103
  • Мнения: 14
Взимането на микробилогия става с малка клечка с памук на края -  прилича на клечка за  уши. С нея се взима проба от влагалището, която се пуска за изследване.

По принцип е хубаво да се прави не само когато имаш оплаквания, а заедно с профилактичния ти преглед - поне веднаж в годината.

# 104
  • Мнения: 1 177
Момичета, какво мислите за промивките с хлебна сода, разтворена с вода и отвара от тетра? Правите ли такива и колко често?

Общи условия

Активация на акаунт