За думите в различните езици

  • 13 086
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Татяна, знаеш, че немския не ми е силната страна  Blush

написах го, защото се сетих, че веднъж се бяхме натъпкали в една кола и аз бях отзад по средата.
единият до мен изкрещя "Курва" и аз го попитах на кого говори  Mr. Green
и той ми вика: на шофьора, на кой друг, трябва да завие...
 newsm78

# 46
  • Мнения: 3 932
Ха-ха, с лафа за курвата блеснах вчера пред двойка бразилци и един португалец, кофтито бе6е, че трябва6е да обясняваm къде точно е сmе6ката на английски...

Друг бисер, свързан със престоя mи във Франция, използвах дуmата "коШон' (иначе казано прасе) в сmисъл на човек, който се цапа, но се оказа че съm се охарактеризирала като "ниmфоmанка" Tired 

# 47
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ей, убихте ме Joy Joy Joy....до сега сьм се смяла на глас, а половинкате ме гледа  Rolling Eyes и си мисли- мойта жена  Crazy

сещам се при нас 3а сега 3а
купон - о3начава ценна книга.....
глас - стьклена чаша

при нас kurven си е точно 3авивам, правя 3авой newsm78...друг пьт го и3пол3ват, когато искат да кажаат, че пьтуват бе3целно Rolling Eyes.....

# 48
  • Мнения: 6 390
стрида е чичо  Mr. Green

сетих се покрай полските думи - почти еднакви са а чешките, без глагола...
но тук
БАБА е мацка та дрънка  Flutter само млади момичета са баби, ако кажеш на стара жена баба - все едно й се подиграваш...
Бабичка е стара баба
Бабу пък е игра на гоненица...

# 49
  • Мнения: 24
Eli_cz, като каза мацка та дрънка - на полски е "дупа" или "ласка", "ласка" също така се използа за бастун  Thinking

И още:
Покривка - капак на тенжера, тиган
Подлога – под (на стая)
Лустро -  огледало

# 50
  • Мнения: 2 255
Хахахах, много свежа тема!
 Сещам се за една случка със сърби. Заедно сме на гости и в края на вечерта, те имаха нужда някой да ги закара до хотела, в който бяха отседнали. Ние се уговаряме  на глас: "аз ще ги закарм", друг се изцепва "не, нека аз да ги закарам, на мен са ми на път, така или иначе"...Сърбите (момче и момиче) току се споглеждат, момичето се конфузи...питаме ги какво има, а те : ами "карам" по нашенски е "е@а". Laughing

# 51
  • Мнения: 2 563
Хаха!

Бях на някаква международна среща и се връщам от разходка. Една сръбкиня ме вижда и вика "Шетала?" и аз "Ааа, не, на разходка". А то явно точно "разходи ли се?" значи...  Laughing

# 52
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
покрай случката с разходката на Hear Again се сетих, че си говорих с един македонец и той ми казва, че е почнал работа.
питам го какво и той : чувал...
аз се замислих малко, не се сетих какво е, попитах пак Simple Smile
той пак: чувал...
накрая му викам: абе я ми кажи тази дума на английски, не я знам като професия  Joy
и той : guard  ooooh!

после някой ми каза, че по поречието на Струма и Места все още се казва : чуваш ли? и имат предвид пазиш ли...

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на море сме. уча малката да плува върху пояс. в определен момент аз започвам да й викам 'дръж пояса хубаво, дръж пояса хубаво'
всички погледи са отправени към мен, а мъж ми ме вика да ми напомни, че поя е мъжки полов орган, съответно пояс е в мн.ч

и на испански съществува курва Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 132
Хайде и аз да добавя на холандски:
Куче- кравичка
лекар -вкусно
рок-пола
като се сетя ще добавя още.

# 55
  • Мнения: 230
Да добавя и аз нещо на немски:
Прост-наздраве /при наздравица с алкохол/

# 56
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Има доста италиански думи, които имат различно звучене на български, ето за акквос е сетих:
gara-състезание
rana- жаба
brava- браво, за ж.р, за м.р е браво, после има брави мн.ч, м.р., браве- ед.ч.,ж.р.
fon (phon)- сешоар
diva-богиня, филмова или музикална звезда
lenta-бавна
lupa- вълчица
scala- стълба, ска'ла
tappetto- килим
pasta- макаронено изделие ( макарони, спагети, други форми)
cervo( с ударение на Е-то)- сърна'
tubo- тръба
pena- мъка, жал
minchia ( Минкя), като името МИнка- тестис на сицилиански диалект
casa( каза)- къща, дом
pipa- лула
butta- хвърля ( 3л.ед.ч. на глагола " хвърлям")
culi- дупета
culla- детски кош за спане- люлка
porta- врата
colla( ко'лла)- лепило
mai- никога
nato ( на'то)- роде'н
Renna- елен
ora ( с ударение на О-то)- час
masca'ra- спирала за мигли ( маскара' на български, с ударение на последното А значи друго:) )
chef ( шеф)- майстор- готвач
perde ( пе'рде)- губи ( 3л.ед.ч. на глагола Губя)
pero'- обаче, но
Pia- женското име Пия
grado- градус, ранг, сан също в някои случаи
casca( каска)- пада ( 3л.ед.ч на глагола Падам)
vasca( Васка)- вана
donna( Донна)- жена
tempo- време
te'- чай
gabinetto( звучи като кабинетто, " меко" Г)- тоалетна
pate'- пастет
cin cin ( чин чин)- наздраве
sacco ( са'кко)- чувал, торба 

# 57
  • Мнения: 6 390
после някой ми каза, че по поречието на Струма и Места все още се казва : чуваш ли? и имат предвид пазиш ли...
Бях на някаква международна среща и се връщам от разходка. Една сръбкиня ме вижда и вика "Шетала?" и аз "Ааа, не, на разходка". А то явно точно "разходи ли се?" значи...  Laughing
Mr. Green Да да ... в бг македонския край се и шетаме, и чуваме  Mr. Green
на моя мъж му е много смешно, че там всички бегат  Mr. Green никой не ходи  Wink

... 'дръж пояса хубаво, дръж пояса хубаво'
всички погледи са отправени към мен, а мъж ми ме вика да ми напомни, че поя е мъжки полов орган, съответно пояс е в мн.ч
Mr. Green

 Sorceress
ласка при нас е л´бов

# 58
  • Мнения: 3 804
суха ж.име
нар огън
раним ж.име

# 59
  • Мнения: 110
   Milix   smile3501  всеки ден се смеем на различни съвпадения, но когато трябва да ги изброя  newsm78  ......не се сещам нищо.
 Това ''mai'' ме подсети за случай, който разказваше една жена. С някакъв полицай се заговарят и започва спор за Втората световна. Той се изцепва нещо, но не се предава и започва да отрича: mai, mai,.... а тя: mai, mai,, ама май не си учил история  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт