ПЪРВИ клас почти преполових аз

  • 23 189
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 033
И при нас няма нищо за отбелязване на края на срока. Иначе Габи е с немски език, не пишат, пеят много песни и думички учат- кой каквото запомни.

# 241
  • Мнения: 1 817
Здравейте,
Айде преполовихме годината Wink
Кристиан естествено пак е при баба си. Използва всяка възможност да сменя обстановката. Пък и там си има компания.
Да ви кажа и аз доста се бях притеснила с неговите болежки на костите. И него го болят от около 2 месеца вече. Много драматизира.  Ходихме на лекар. Казаха,че е от растежа Rolling EyesСега пие един сироп, който е с  Omega 3 киселини, които са препоръчителни за растежа.
=====
За края на срока не знам дали са имали грамоти, но Кристиан не ми се е похвалил с такава. Имаме такава обаче от миналата година . Окачена е на стената в детската и нашия много се дуе с нея Laughing:Ето го

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 10:23 от _Venera

# 242
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте и от мен!  Hug
Приятна ваканция на всички! В училището на Петьо няма грамоти за края на срока, а и да имаше ние нямаше да сме от наградените. Crazy Те са до ДЗ и до 17. Доста бързо напредват май...  Rolling Eyes Днес в 12ч. сме при психолог и логопед за евентуално установяване на дислексия и за ресурсен учител от догодина... Ще пиша като се върнем.  Peace
Хубав ден на всички!  Hug

# 243
  • Мнения: 159
Имелда винаги ме разсмиваш Simple Smile
При нас няма грамоти, тц, тц. Или пък Дияна не е заслужила, знам ли Simple Smile
ще трябва да си направим някакви номинации. С Дияна със зъби и нокти ще пазим номинацията за най-непослушен и мърляв първолак Simple Smile

И ние ще участваме в тази номинация, добавка и най-разсеян

# 244
  • София
  • Мнения: 1 783
Мойто дяти просто не  е случило на майка. Това за разсеяния и мърлявия беше спечелено без конкуренция от нас, обаче аз нещо се амбицирах и коректно съобщих, че ще стана и аз разсеяна и току виж съм започнала да слагам в кремчетата сол и пипер, а в гювеча - шекер.
Дуднах, дуднах, цикъл лекции изчетох и след коледната ваканция, някой се смили над детето, дойде  и го смени. Дадоха ми едно, подредено, сериозно, старателно. Много съм доволна, дано да не си го вземат обратно.

Ето текста на грамотата /не знам за целия клас еднакви ли са/, според мен  е добър педагогическо - демагогски ход:
за високи постижения по български език,
за отлични математически умения,
за изявени изобразителни способности,
за отговорно отношение към поставените задачи,
за умението му да бъде приятел!

# 245
  • София
  • Мнения: 747
 Joy,честито за новото дете Joy
Текста е много хубав

# 246
  • Мнения: 7 263
Дуднах, дуднах, цикъл лекции изчетох и след коледната ваканция, някой се смили над детето, дойде  и го смени. Дадоха ми едно, подредено, сериозно, старателно. Много съм доволна, дано да не си го вземат обратно.

Къде точно ги раздават и моля да съм с предимство на опашката  Crazy Flutter

# 247
  • Мнения: 2 716
Галя учи испански. Не пишат. Господинът им раздава листове с картинки, на които са написани взетите думички (на испански). Обикновено на едно листче има 10-15 картинки. Когато вземат нова дума, оцветяват картинката. След това Галя губи листчето  ooooh!

# 248
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Галя учи испански. Не пишат. Господинът им раздава листове с картинки, на които са написани взетите думички (на испански). Обикновено на едно листче има 10-15 картинки. Когато вземат нова дума, оцветяват картинката. След това Галя губи листчето  ooooh!

 Joy Joy Joy

# 249
  • Мнения: 7 263
След това Галя губи листчето  ooooh!

 hahaha hahaha Joy Joy

И при нас така. Точно преди Коледа загуби листчето с песничката та се наложи спешно да тормозя немските мами да ми преведат с български букви О-Таненбаум  Mr. Green, добре че се оказаха точни дамите и помогнаха   bouquet

Но иначе се убеждавам, че им е рано за писане на чужд език и че нашата госпожа е засилила изикванията бая Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 39 862
И аз искам са напъна за опашката за подмяна Simple Smile
Дияна сутринта стана почти "навреме" и каза, че няма да спи. И се е залепила за лаптопа и филмите  Twisted Evil

# 251
  • Мнения: 505
И в училището на моята щерка нямат грамоти, след последния час госпожата е казала на всяко дете поотделно на какво да наблегне.
Другото, което няма в училището - изучаване на чужд език. Аз и купих картинния речник на Франклин и в къщи ще се учим  Peace
Не знам за вас, но аз имам чувството, че това дете не е от мен. Иска да става рано за училище, спести си пари за будилник и срам не срам, тя ме събужда сутрин.  Embarassed

# 252
  • Мнения: 3 886
За грамотите незнам Училището на ИМЕЛДА е престижно та не може да се сравнява с наще
.Крис джес си купи сам нига от рода на фентъзито    кнгата е   КАЖИ"ЗЕ-Е-ЛЕ" И ......... УМРИ.
на Р.Л СТАЙН
чете  детето с любопитство и желание отдавна и беше хрърлил мерака но аз не та не не са за тебе тези книги ,но вече 2 ри път ми казват че това е трилър за деца на неговата възраст????????Та купи си я той с парите от казичката и ще видим дали ще  си купи после другите 3 части (те не са свързани)Незнам дали е правилно но като има желание детето  newsm78Аз макар и да бях против пак си я зе Thinking Crossing Arms Whistling ooooh!

# 253
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Лени, поздравления за лентичката.   bouquet Лека и безпроблемна бременост и здраво бебче ти пожелавам от сърце!  Hug
Ние сега се върнахме от логопеда и психолога и бързам да кажа на всички, които се притесняват за дислексия, че в първи клас е много трудно да се определи съществуването на такава, трябва да стане поне втори.  Peace Потвърдиха хиперактивността, липсата на концентрация и дефицита на внимание. Казаха ни много търпение и индивидуална работа,  престоят ни още прегледи...  Tired ,  включително и очен... Сега се обадих да запазя час при препоръчан лекар - имало чак за 20.05.  ooooh!  Ами това е от нас - приятна ваканиция на всички мами, първолаци и малчовци.  Hug Hug Hug

# 254
  • Мнения: 7 263
Потвърдиха хиперактивността, липсата на концентрация и дефицита на внимание. Казаха ни много търпение и индивидуална работа,  престоят ни още прегледи...  Tired ,  включително и очен...

mar4ela благодаря ти!
Иначе просто ми се струва, че прекалено се преекспонират тези диагнози напоследък, но пък щом сте били при специалисти - вероятността да имате такъв проблем е голяма.
Започвам да се чудя на какво се дължи бума на подобни диагнози, имало ли е преди такова нещо. Дали пък това не е поредния сигнал за пълната непригодност на образованието ни към съвременността?
Разсъждавам си чисто теоретично, но просто вече всяко 3-4 дете е етикетирано .... и на мен ми се виждат множко. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт