петно от раждането

  • 1 480
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 528
Аз знам, че хемангиомите с червен цвят изчезват, но по-тъмните/кафеви/ , не  Peace
Моята дъщеря има 3 на ръчичката много бледо кафеви  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 227
"Хемангиомът не е безобидно петно, както смятате вие. Това е група съдови образувания, които обикновено се появяват при увреждането на съдовата система. Хемангиомите могат да са напълно безопасни, но могат и да са истински ракови образувания, включително и злокачествени.
Проявите на хемангиома са най-различни - от безобидните точковидни и кръгли образувания с червен цвят, които се появяват най-често по лицето, до масовите патологични разраствания, които могат да увредят големи участъци по кожата както по външната, така и във вътрешната част на тялото.
Хемангиомът обикновено се появява след раждането, но се развива твърде индивидуално. Понякога хемангиомите извършват произволна еволюция, тоест изчезват от само себе си, без каквото и да било лечение. Естествено, това е най-благоприятният вариант. За съжаление се случва твърде рядко.

Кога се променя петното?

При какви обстоятелства може да започне да се развива кожното петно? И какви методи могат да се използват за лечението му, пита друга читателка на “Доктор”.
Ако хемангиомът проявява признаци на увеличаване като обем, ръст и увреждане и всичко това се случва за седмица или за няколко месеца, не бива да се чака, а веднага да се започне лечението. Ако образуванието не се изменя, не се увеличава по обем, няма кръвотечения и сърбеж, само внимателно се наблюдава една или две години.

Признаците, които подсказват, че петното ще изчезне, са:

- побледняване;
- намаляване на обема;
- рязка промяна на цвета му.
Ако до двегодишната възраст на детето хемангиомът не изчезне, повече не се надявайте на това. След този период еволюция на петното никога няма да настъпи, така че започнете лечението.

За лечение на деца с хемангиом се използват няколко метода

От консервативните най-често се прилагат хормоналната терапия и лъчевото въздействие.
От инванзивните методи най-популярни са криотерапията - дълбокото замразяване, лазерната терапия - въвеждането в тумора на високоактивни разтвори, емболизация на регионалните кръвоносни съдове, които хранят тумора.

Могат ли тези методи ДА ОСИГУРЯТ гарантирано лечение на хемангиома?

Разбира се, че не! Дори и всичките възможни методи да се приложат наведнъж, не може така бързо да се излекува хемангиомът.
Дори може да се получи обратен ефект - да възникнат сериозни усложнения от общ характер, които обикновено протичат със силна болка. Затова в повечето случаи лекарите препоръчват хирургично лечение като едно от най-сигурните.
Специалистите се придържат към принципа: ако локализацията на кожното образувание позволява, добре е да се изреже изцяло или на няколко етапа.


ЧРЕЗ какъв метод се лекува детето?

Лечението е сложен процес и е добре да се провежда в специализирана клиника с много добри и опитни специалисти, които познават в детайли проблема."


Цитатът е от: http://www.blitz.bg/article/3817

# 17
  • Мнения: 494
Аз имам розово кръгло петно в горната част на корема. Предполагам, че вие говорите за друго, аз никога не съм се интересувала какво точно е мойто петно, но вече съм на 28 и си го имам. Като по- малка много ме дразнеше, но вече много си го харесвам. Сина ми се га пък има монголско петно на дупето, доктора каза, че до 2 години ще изчезне, на мен лично ми се струва, че вече избледнява, но може и да си внушавам. Ще се радвам някой да пише ако знае нещо за наще петна.  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 512
Моето мнение е че трябва да заведеш детенцето на специалист и той да прецени какво е поведението.

Общи условия

Активация на акаунт