Моето дете отказва да яде зеленчуци.

  • 3 146
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Синът ми също не яде а е на 8 почти .

# 16
  • на морето
  • Мнения: 1 385
И моят син е много труден в яденето на плодове и зеленчуци.От скоро прояде ябълки и моркови като гледа филма"Мързел град" по Джетикса.Много поучително филмче според мен.На ябълките вика,,спортни бонбони" и  като ги яде щял да стане като Спортакос Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми също не хапва нито зеленчуци, нито плодове. Дори не иска да опита. Чак наскоро прояде внезапно ябълка и аз щях да получа инфаркт като си поиска  Shocked Не я насилвам, просто ям пред нея и зеленчуци и плодове по възможно най-апетитния начин, с надеждата да започне и тя, така както стана с ябълката.

# 18
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Нашата дъщеря не помирисваше зеленчуци до 2 годишна, ядеше нещо само ако в него има месо. На 2 години отказа месото категорично и започна да яде само плодове и зеленчуци-и така до 4-тата си година. Преди около седмица пожела сама да опита от нашата пържола и така започна пак да похапва месо. Децата са на периоди, продължавай да упорстваш и предлагай зеленчуци, все някога ще му стане любопитно на детето и ще ги прояде.

# 19
  • Мнения: 3 394
друг вариант, който ми хрумва е ако правите плодови или млечни шейкове.
може да добавите примерно ванилова есенция или сладкарска боя, за да промените вкуса или цвета на шейка.

Знам,че това звучи като едва ли не да преметнеш детето само и само да пробва определени неща, но пък и това е вариант!

# 20
  • Мнения: 223
защо не пробваш със забавен вид на предлаганите плодове и зеленчуци Hug
и ангажирай детето с приготвянето им Peace
освен това, игнорирай това, че не ги яде; винаги с храната му сервирай и зеленчуци, но не разбъркани, като за салата, а само нарязани на резенчета, лентички, колелца и пр. според зеленчука;
личният пример, разбира се е много важен; можеш да му пускаш и тематични филмчета, както са ти подсказали някои от мамите;
и, дай му време; повечето деца не обичат новите храни;успех Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Не тормози детето.
Давай й повече месо. Там, общо взето, има всичко, което е нужно, Щом не иска... ами, на сила хубост не става. След време може и да си смени вкуса - а може и да не го направи, но поне да не запази ужасен спомен от храненето.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И моя малкия така  Sad. До миналата година хапваше банан и ябълка, сега и това не ще. За сурови зеленчуци и дума не може да стане  Confused. Старая се да давам поне 150 ml фреш на ден, но някой път пропускам  Embarassed. Сега правя от ябълка, морков и портокал и с 300 зора го изпива.
Всъщност яде краставица в таратор, но и таратор не се употребява често в къщи.

# 23
  • Мнения: 43
Като малка дъщеря ми ядеше по едно парче ябълка задължително обелено.За цитрусови плодове и дума да не става.Зеленчуци изобщо не присъстваха в нейното меню.Но явно всяко нещо си е с времето сега яде всичко без киви и домати тези плод и зеленчук така и неможах да я науча да ги яде. Peace

# 24
  • Мнения: 3 550
natia, не разбрах, на колко години е детето ти?

# 25
  • Мнения: 636
Моята яде от много малка почти всякакви салати - включително, например, броколи с лимон и зехтин. Понякога варените в супа ги гледа мрачно, затова се налага да пасирам. Лесен начин да направиш зеленчука по-забавни, е да нарежеш морков, например,  на колелца и всяко колелце да го набодеш с тия малките шарени пръчици за хапки или с клечки за зъби.
А изказването да даваш повече месо, щото в него имало всичко е меко казано невярно.

# 26
  • Мнения: 8 999
Никога не съм насилвала за ядене. Просто в някакъв момент самите деца започват да проявяват любопитство какво има в нашите чинии и искат да опитат. Така проядоха много неща, които твърдо отказваха дори да погледнат. Личният пример е от изключително значение.

# 27
  • Мнения: 1 237
И моята е така,не яде нито плодове,нито зеленчуци.Яде само краставица  Tired  и мандарини.

# 28
  • Мнения: 2 957
Първата му работа е да надникне какво има в чинийката  и да каже "Зеленчуците не ги искам!".

# 29
  • Мнения: 473
Научих детето да яде плодове и зеленчуци като демонстрирах как ги ям аз. Правиш си една голяма шопска салата и започваш да ядеш пред нея. Същото е и с плодовете. Всяко нещо, което ям пред него го иска и то много. Насила никога не трябва детето да се храни, единственото нещо, което може да стане е категорично да откаже да яде.

Общи условия

Активация на акаунт