Отговори
# 255
  • Мнения: 318
Здравейте,майчета!Който не влиза често в темичката мy е трyдно дa я открие Mr. GreenДоста се порових докато ви открия,ама yспях Peace.
Първо честито бебче на Янита!Да ви е живо и здраво новото попълнение! newsm30
Честито на всички пораснали наборчета! nbirthday
Николетa нещо се разкашля в неделя и въпреки че веднага взех мерки продължаваме да се борим с yпоритата кашлица.Дано оздравее,че ме е страх да не се предаде и на сестричката и.А в събота е канена и на едно приятелче на рожден ден и дано се оправи дотогавa,че и от двете страни напират за присъствие.Като изключим това,сме добре.В предyчилищната се подготвят със драматизация, песнички и танц зa празника на мама,а и се готвят да посрещат Баба Марта.В къщи зaeдно наyчихме стихотворение за мама и тя гордо го рецитира на всеки,който идвa y нас.
shayny,книжките за които ме пита са:
Цифрите(4-8г.)на издателство Пан;Писането(5-7г.)пак на Пaн;Първолaци-шест книжки за ПYВ на издателство Пьрнас и Ръкописните бyкви и Смятането на издателство Фют.
Интересно и е и да се занимава с цифренката и компютърните дискове,които пyскат по реповете.Не чете и не пише,но и не я карам,все пак трябва и да наyчи нещо в първи клас.
В къщи сама сме я оставяли само веднъж и то беше за около 40мин.,но тя си играеше нещо на компютъра и те е yсетила липсата ни.За по дълго и аз не съм събрала още кyраж.

# 256
  • София
  • Мнения: 18
Моята Йоанка е оставала сама само с батко си(имат 6 г.разлика) и през цялото време си гледали нещо на компа,правят си сандвичи и т.н.Но като става дума да остане сама в къщи,не дава да се издума.Малко ме е страх и мен,защото много обича да виси в банята мие разни играчки с ледена вода и не спира докато не я изкарам оттам.Иначе имаме свекита из къщи и не се налага да я оставям сама.

# 257
  • Мнения: 82
assia75 много ти благодаря за споделената информация!  bouquet
За оставянето сама в къщи: Маги я оставям понякога само за десетина минути, докато сляза до магазина. Нея изобщо не я е страх, но мен много. Най се притеснявам от прозорците, защото сме на 13 етаж. Веднъж беше взела стол да погледнела през прозореца: няма да ви казвам като я видях Shocked. От тогава всеки ден повтаряхме: "Какво е правило №1 - никакво приближаване до прозорците!", уж го е запомнила, но мен ме е страх. Може би трябва да сложа райбери или някакви специални заключвалки. Иначе от малка е доста отговорна и не прави бели, но аз се притеснявам.
За лятото в детската градина: нашата директорка каза, че от тази година имало някаква разпоредба на Общината, заради която не можело да останат след даване на свидетелствата, т.е. 30 май.

# 258
  • Мнения: 1 491
За лятото в детската градина: нашата директорка каза, че от тази година имало някаква разпоредба на Общината, заради която не можело да останат след даване на свидетелствата, т.е. 30 май.

Хахаха, и нашта директорка каза точно същото миналата година - "От тази година влезна в сила ново разпореждане на общината..."  Дали в действителност е така, или чисто и просто се чудят как да се оттърват  newsm78

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Хахаха, и нашта директорка каза точно същото миналата година - "От тази година влезна в сила ново разпореждане на общината..."  Дали в действителност е така, или чисто и просто се чудят как да се оттърват  newsm78
Естествено, че гледат да се отърват от децата.  Thinking

# 260
  • Мнения: 2 631
Ами, jd много добре го каза на пришната страница! Peace

Но в случай, че имате време и нерви, да се борите с порядките, пък било то и в името на майките след нас. Rolling Eyes

Аз нямам!
Tired

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

 "От тази година влезна в сила ново разпореждане на общината..." 
Къде да го прочета това разпореждане на общината?

# 262
  • Мнения: 1 491
Аааааа, ivben понятие си нямам, събра ни на родителска среща в началото на Март и ни "зарадва" с тази новина. Държеше папка пред себе си, листеше листове и хартийки и така. Мина тържеството, извинете "абитурентската" на 28-ми май (мисля, че беше четвъртък), връчиха ми абсолютно всички нейни вещи, включително и спалното бельо, и любезно ни помолиха в петък да си ги вземем на обяд. Но аз пак се проявих като гадна кучка (а и 90% от останалите родители от групата  hahaha ) и отидох да си я прибера към 18ч  Mr. Green  Почти цялата група хвърчеше по двора и беснееше като за последно....

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Абе то и нас така ще ни изхвърлят. Не си въобразявам изобщо, че ще ни траят и лятото. Те сега не ги понасят пък  какво остава за лятото. Но ми се иска да го намеря това разпореждане и да ги хвана неподготвени.

# 264
  • Мнения: 1 491
Защо не направиш официално запитване в общината където е градината? Те са длъжни да ти  отговорят писмено в рамките на 15-20 работни дни.
Как пък не се сетих аз миналата година, ами всичко приех за чиста монета  ooooh!

# 265
  • Мнения: 1 159
В нашата градина пък казаха,че ще ги гледат само до 30 май,за сметка на това пък от общината ни опрощават по половин такса месечно newsm78.Каква връзка има това с летните месеци,идея си нямам.
Относно
оставането вкъщи сами,много си зависи от детето.Ако то не иска,ако го е страх(уважавам страховете му,защото много ми се подиграваха за моите,когато бях малка),ако виждате,че е палаво и няма да се справи самичко,значи още е рано.Но да излезеш от къщи и през цялото време да си представяш някакви катаклизми,случващи се у дома,е безсмислено!Разбира се,не е лошо да има телефонна връзка,и първия път да ви няма до половин час.

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо не направиш официално запитване в общината където е градината? Те са длъжни да ти  отговорят писмено в рамките на 15-20 работни дни.
Как пък не се сетих аз миналата година, ами всичко приех за чиста монета  ooooh!
Добра идея. Peace

# 267
  • Мнения: 82
Здравейте, по повод наредбата: една от майките в нашата група каза, че ще отиде да попита в общината и да разнищи случая. Когато имам нещо ново ще ви пиша. Иначе директорката беше както каза violetblue с едни папки и документи. Как не се сетих да я помоля да я видя таз прословута наредба. Даже каза: "миналата година успях да оставя децата до август, но тази няма да може да се направи нищо."

# 268
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Честит рожден ден на Петър !Да е здрав,умен и много щастлив!

За мама

Аз съм оставяла Захари сам няколко пъти за около половин час.Не съм се притесявала,защото го оставям на компютъра и той от там не мърда.Просто тоя компютър го зомбира.Два пъти го оставих и бебчо да гледа,но тогава бях притеснена и за 8 мин. се прибирах.Но всичко е било наред слава Богу.
За градината мисля,че и при нас ще бъде до края на май.Но аз съм в къщи или ще пътува на Видин у бабини.
Искам да ви споделя нещо момичета.Снощи бях много ядосана и не писах.Сина ми редовно губи играчки в градината.Аз съм против да носи там,но ДРУГИТЕ ВСИЧКИ НОСЯТ и ние разбира се неможе да не носим. Та и вчера загуби поредната хубава или незнам....може и да са му я откраднали от гардероба.Но не това най-ме тормози.
Много е отнесен,все незнае кое къде му е,все забравя,като му обяснявам нещо той не мисли какво му говоря..... #Cussing out
Само книгите не си губи.Все с книги подръка.Но и ДГ няма кой да му ги краде тях.
Та притеснявам се за първи клас как ще се справя моя смотльо?Как ще знам ял ли е,какво му е домашното,как се държат другите деца с него?Сега има приятел,който взимаме с него от градината и той докладва,ама в у-ще няма да имам такъв доносник.И дори и да го бият,той няма да казва. Sad
Извинявам се ако съм досадила.

# 269
  • Мнения: 2 631
Галчоо, ако на моя Петър честитиш - много, много благодаря! Hug



Днес момченцето ми чукна първите седем!  bowuu Няма вече оправдание, че му липсват!
Wink

Общи условия

Активация на акаунт