Как се справяте със запека при бебето

  • 2 576
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
на 4м. ще ака веднъж дневно
Е веднъж дневно си е малко за 4 месечно Thinking

Питай педиатъра първо да видиш какво ще те посъветва той.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 562
на 4м. ще ака веднъж дневно
Е веднъж дневно си е малко за 4 месечно Thinking

Питай педиатъра първо да видиш какво ще те посъветва той.
защо пък да е малко?

# 17
  • Мнения: 9 973
на 4м. ще ака веднъж дневно
Е веднъж дневно си е малко за 4 месечно Thinking

Питай педиатъра първо да видиш какво ще те посъветва той.
хич не е малко даже.
Приема се за добре,ако бебето ака по няколко пъти дневно,но за нормално се смята 1 дневно.
За запек говорим след неизхождане 5 дни,а разстройство-над 6 пъти дневно Wink

# 18
  • Мнения: 4 434
на 4м. ще ака веднъж дневно
Е веднъж дневно си е малко за 4 месечно Thinking

Питай педиатъра първо да видиш какво ще те посъветва той.
защо пък да е малко?
защото синът ми е на год.и девет месеца,а ходи по два пъти,какво остава за 4 месечно..
..което трябва най малко 3-4 пъти.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 562
на 4м. ще ака веднъж дневно
Е веднъж дневно си е малко за 4 месечно Thinking

Питай педиатъра първо да видиш какво ще те посъветва той.
защо пък да е малко?
защото синът ми е на год.и девет месеца,а ходи по два пъти,какво остава за 4 месечно..
..което трябва най малко 3-4 пъти.
това, че сина ти се изхожда така, не е признак, че другото е ненормално. както е написала Деси изхождане един път на ден за 4 месечно бебе е абсолютно нормално.

# 20
  • Мнения: 4 434
Цитат
това, че сина ти се изхожда така, не е признак, че другото е ненормално.
не ми изопачавай думите Peace


Към авторката..не бързай да сменяш млякото,трябва време докато свикне стомахчето Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
престанете да спорите и двете.

за сведение,моето дете рядко се изхожда по 1 дневно-по 3-4-5 пъти.Смеем се,че е една торба памперси днес Joy

# 22
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат
това, че сина ти се изхожда така, не е признак, че другото е ненормално.
не ми изопачавай думите Peace
Извинявай, явно не съм разбрала...би ли обяснила тогава във каква връзка ги сравняваш?  Blush Blush Blush

# 23
  • sofia
  • Мнения: 562
престанете да спорите и двете.

за сведение,моето дете рядко се изхожда по 1 дневно-по 3-4-5 пъти.Смеем се,че е една торба памперси днес Joy
не споря, просто наистина не разбрах.
Моите деца като бяха на по 4 месеца се изхождаха различно-едното веднъж на няколко дни другото по няколко пъти на ден!

# 24
  • Мнения: 9 973
престанете да спорите и двете.

за сведение,моето дете рядко се изхожда по 1 дневно-по 3-4-5 пъти.Смеем се,че е една торба памперси днес Joy
не споря, просто наистина не разбрах.
Моите деца като бяха на по 4 месеца се изхождаха различно-едното веднъж на няколко дни другото по няколко пъти на ден!
ето-ти си разбрала,че си е индивидуално и нормално

# 25
  • Мнения: 4 434
Превърнахте го на сергия Naughty

Нищо не сравнявам,разбира се че индивидуално при всички бебета..също както и с храната..

..едно яде малко,друго повече..

Деси знаеме че трупаш точки,пишете си аз спирам Whistling

# 26
  • Мнения: 89
Бебенцто ми е на два месеца. Доколкото знам че ако са му твърди изпражненията и ака със много усилие е запек. Преди това акаше след всяко ядене или по 7-8 пъти на ден, в което според педиатърката няма нищо лошо. Яде по около 120 мл на ядене 8 пъти в денонощие. Пие и между 100 и 200 мл чай от копър на ден. От раждането си е на фризолак, преди 3 седмици добавихме и фризовома защото се давеше. За първи път имаме проблеми с изхождането. А не сме сменяли нито вида на храната нито пропорциите. Днес не е ходил изобщо до тоалетна и му е твърдо коремчето. Лошото е че трябва да започна да му давам и малтофер което мисля че съвсем ще влоши нещата Sad

# 27
  • sofia
  • Мнения: 562
Бебенцто ми е на два месеца. Доколкото знам че ако са му твърди изпражненията и ака със много усилие е запек. Преди това акаше след всяко ядене или по 7-8 пъти на ден, в което според педиатърката няма нищо лошо. Яде по около 120 мл на ядене 8 пъти в денонощие. Пие и между 100 и 200 мл чай от копър на ден. От раждането си е на фризолак, преди 3 седмици добавихме и фризовома защото се давеше. За първи път имаме проблеми с изхождането. А не сме сменяли нито вида на храната нито пропорциите. Днес не е ходил изобщо до тоалетна и му е твърдо коремчето. Лошото е че трябва да започна да му давам и малтофер което мисля че съвсем ще влоши нещата Sad
а защо трябва да му се дава Малтофер? и защо пие чай от копър а не чиста вода?И в какъв смисъл е започнал да се дави и му е изписан фризовом? Доколкото аз знам, то е по-гъсто мляко, което помага при рефлукс и действа по-скоро облекчаващо на изхожданията, отколкото да запича бебетата. Thinking

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Пробвайте с масажчета на коремчето по часовниковата стрелка,гимнастика с крачетата-каране на колело,повече водичка-чиста,може и сушени сливи поставени във вода/след престой се дава водата само/.Много мами са доволни от капките Био гайа.

# 29
  • Мнения: 697
Моя син беше със запек до скоро. Акаше твърдо ама на 4-5 дена и то само с клизма. Давах чайове, давах Дуфалак, давах сок от круша, сок от сливи, гимнастика с крачетата, слагане по корем - нищо не помогна. И на финала просто решение - мляко с пробиотици. Аз се спрях на розовия ХИП. Сега си ака редовно и почти не се напъва. Само се ядосах, че ми го каза една приятелка а педито 2 месеца ми  дава неефикасни съвети.

Общи условия

Активация на акаунт