Бебето ми истерясва при къпане

  • 4 705
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
.....
Чушле, какво става със Джулка?
Джулс и бебчо пак са в болница. Минавам на лични.

Portokalexa, пробвай да загрееш малко повече водата, до към 37.5-38 градуса.

# 16
  • Мнения: 9 776
Ами щом на бебчо му е приятно на чешмата, къпи го там. Дано ви е по-широчко.

Чушле, Hug!

# 17
  • Мнения: 4 496
Нас целият блок ни разбира, когато влезем да къпя малката...То не са писъци, то не е рев... Tired
Научих някои неща от темата. Благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 9 776
♥ мис арк ♥, аз отчитам мои грешки от дъщеря ми чак сега, не само за къпането, но и за други неща. Любопитно ми е ти какво научи?

# 19
  • Мнения: 4 496
Ами какво...ЧЕ съществуват неща като "козирка за къпане", че мога да затопля повечко водата/аз не го правех, защото ме беше страх/...Че мога да я къпя по-рядко, за да преодолее страха си от водата.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 784
Повечето бебчета не харесват къпането като новородени. Предпочитат да са облечени и гушнати, отколкото голи и поливани с вода. И Калоян плачеше по време на къпането, но към края на първия месец започна да се наслаждава на банята.

# 21
  • Мнения: 405
Дъщеря ми също не обичаше къпането във вана. Надаваше такъв боен вик...  ooooh!
По съвет на нашата акушерка започнахме да я къпем в мивката. Звучи смешно, но там нямаше проблем. Hug Главичката миехме веднъж седмично. Често съм я вземала и с мен под душа. Гушната в мама е била винаги доволна. Heart Eyes
Като започна да сяда сама (8 - 9 месец) започнахме да се къпем в голямата вана.

# 22
  • Мнения: 9 973
Здравей,
абсолютно те разбирам какво имаш в предвид. Сина ми беше същия и за съжаление все още не обича когато го къпем. Но сега го къпя под душа и като му дам да си играе с нещо  долу горе е добре.

Пробвай с играчки, патета, топки да го залъгваш. 
Успех  Peace
та то е на 2м.,за какви играчки говорим ooooh!

# 23
  • Мнения: 10 012
В Чехия много хвалят Tummy tub точно майки на бебчета които се страхуват от  къпане във ваничка, или ги тормозят колики.
За третото съм твърдо решена да взема. Препоръчват ги на пренаталните курсове и който го е страх да къпе новородено в тях му казват да си вземе в родилното и там детските сестри показват как.
Майчетата из чешките форуми споделят, че най-добре след 2рия месец да се ползват, като детето вече само си изправя главичката.

В този форум изчетох сума ти подигравки по повод "кофата", но само от хора които са я виждали на картинка.
Така че предупреждавам, подигравки породени от незнание са невалидни.
Който е ползвал е в луд възторг.
Дъното е анатомично, така че детето не е седнало, има място  за ръцете на къпещия, и не, това не е обикновена кофа.
Като се роди малкия ще взема да пусна тема със снимки.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 08:46 от Dez

# 24
  • Мнения: 438
щом не е от температурата на водата, да не би някога да му е влизала вода в очите и от това да се плаши?Пламен и досега се плаши като му мия главата с вода - спира да диша и става доста притеснен.Помня, че и аз до около 3-годишна не харесвах тази процедура.

# 25
  • Мнения: 89
Честно да си кажа може и да сме сбъркали някъде - я по топла вода я вода в очите обаче не мога да се сетя за такъв момент. Мрази да му мокря главата това е сигурно. Мисля че първата ни грешка беше с гъбата за вана за подлагане на новородени - използвахме я само веднъж защото тя става страшно студена. Ако това е шока причинил всички ревове в последствие....

# 26
  • Мнения: 4 784
Dez  , имам приятелка в Германия, която при къпане на бебетата им използват точно такава кофа. На мен ми се стори доста странно, но те твърдят, че е удобно, както за родителите, така и за бебето. Ще ми бъде интересно и ти да пуснеш отзиви.
 

# 27
  • Мнения: 1 691
Моят беше същият - рев във ваничката до припадък, а на чешмата се кефеше. При нас проблемът беше, че го е страх от водата, от това че е нестабилен, че е по гръб и т.н. Или засега се къпете на чешмата, както правят акушерките в родилното и както правех аз доста дълго време; или пък пробвай да му намериш по-стабилна позиция. Ние си решихме проблема с една поставка ("шезлонг" - метална рамка с хавлиена подложка), която се слага вътре във ваничката и бебето ляга върху нея.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние имахме такъв период-отминава Peace

# 29
  • Мнения: 22 444
Ако му харесва да го миеш на мивката, то може там и да го къпеш. Къпех дъщеря ми в мивката, когато бяхме при майка ми - така както ги къпеха в родилното отделение. Така може да се чувства по-сигурно.
Тъй като се роди недоносена и беше много малка, стандартните вани за бебета просто бяха огромни за нея.
За това купихме един леген 30л и доста време я къпех там. Слагах я "седнала", тоест главата и да е над водата и стоеше почти седнала, доколкото е възможно това при съвсем малко бебе, но във водата е друго. )
Пробвай и така, може по-голямото открито пространство с вода да го плаши. Вземете един леген и виж какво ще се получи. )

Общи условия

Активация на акаунт