Кое от тези кучета ?

  • 3 156
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 401
Старо куче неможе да се превъзпита,а и като съм видяла на какво са способни челюстите му направо не ми стиска да го пусна покрай децата-залогът е твърде голям и нервите ми няма да издържат.Дворът е голям,храната и медицинското обслужване са му осигурени.В замяна на съвестта ми ще тежат всички онези животинки които съм намирала и тепърва ще намирам на парчета.Не мога да рискувам с децата ще му се наложи и той да търпи неудобства-денем е затворен.Може и да съм жестока ,но ако не бях аз мъж ми да го е застрелял отдавна.На практика това е най доброто което мога да му предложа-едни горе долу поносими старини.
Но за себе си знам че отговорността да вземеш куче е МНОГО ГОЛЯМА  И ЗА ДЪЛГО и не е за всеки.Не е дреха дето ако не ти хареса да изхвърлиш-живо е...част от теб.


П.П.Хубаво е да се вземат в предвид и неща които обикновено ни убягват а после е късно:от какво боледува породата,какви са нуждите и,как ще организираме почивките си С КУЧЕ,ваксини,храна,витамини....не са малък разход/не съм смятала но е над 70-80 лв на месецсъс сигурност/,сериозно неудобство е като го карате на ветеринар колата става цялата в косми,иследвайте се за алергия ПРЕДИ да го вземете за да не се окаже ....че не може да го задържите....Изисква много време,внимание и грижи-да не ви омръзне ..Такива работи..Само за капки срещу бълхи и хапчепротив глисти последно дадох над 35 лв само за него-котката отделно. Помислете дали породата е такава че да спи на вън или му осигурете и достъп в къщи.Задължително е да има сянка през лятото.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:59 от mamamari

# 16
  • Мнения: 637
Виж още интересни сайтове:
http://www.bulgoldens.com/
http://www.northerndogs.hit.bg/newpage13.htm
http://www.sokai-dogs.hit.bg/index.htm#1

На мен много ми хареса ей тоя сладур, но не е много голям Wink
http://www.kuchetata.com/article_96.php
От породите между които се чудиш, аз съм за аляски маламут.

# 17
  • Мнения: 25
Не искам да те разочаровам, ама аляският маламут е МНООООООООООГО глупаво куче! Става само за това, за което са го селекционирали - да тегли шейни! Колкото до голдън ретривъра(американската мечта) то също не се слави с особени пазачески умения! Всяка овчарка е отличен пазач, с изключение на колито и шелтито разбира се! Всичко що е от молосоиден произход е перфектното куче за пазач! Всички мастифи също! Но знай че много малко са симпатичните кучета, дето са сладички и пуФФФкави и са пазачи! Или ще е пазач и няма да е особено гальовно или обратното! Зависи много и от това къде ще го гледате! На двор или в апартамент! Ако ти трябва куче само да лае като види чужд човек и да му къса крачолите, може да си вземеш и булонка, пинчер, пекинез...
Колкото до това дали мъжко или женско - винаги мъжкото е по-добър пазач! Женското пък е по привързано към стопаните си! Болестите на простатата и цикъла на кучката са неща, които ги има при всяко куче! Трябва да си наясно, че винаги ще има за какво да прескочиш до ветеринаря! Това с кучето е все едно да си вземеш дете да гледаш! И двете те радват и ядосват, и двете боледуват, и двете се сърдят, и двете се радват като се прибереш ако са били сами в къщи, и двете обичат да ходят на разходка... Но в крайна сметка си вземи такова куче каквото искаш, за да не съжалявяш после!  newsm10  animal037

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
Мммдам, ветеринарят, моят най-добър приятел... Мога книги да изпиша как се кара пес в полунощ на доктор, щото е закъсал...Гледам един старчо, дет вече учебник по медицина ще пишат за него... Абсолютно съм съгласна, че подобен ангажимент не е за всеки - човек трябва да е мн. всеотдаен и търпелив, особено когато животното влезне в третата възраст - тогава от гледане на дете, се превръща в гледане на възрастен човек... Да не говорим за финансовия разход - и за храна и за медицински грижи, които с напредване на годините стават все по-големи. Казвам го това, защото моят старчо е намерен, някой го беше изхвърлил точно в тая трета възраст, явно грижите са му дошли в повече.

# 19
  • Мнения: 1 844
за децата най-подходящ е лабрадорът,както и голдън ретривър.това са най-дружелюбните породи,най-игриви,търпеливи са,изключително умни.имам лабрадор-не бих си и помислила за друга порода!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Вие хубаво предлагате голдъна, но той става ли за дворно куче?  Rolling Eyes

Ние имаме ризеншнауцер (както немската овчарка се изполват в полицията), женски, живеем в къща. Лятото я подстригваме, зимата става, като мечка с топло кожухче Simple Smile
Изключително умни и добри, но както всяко куче си изискват възпитание и дресировка. Каквото и да вземете, бъдете строги, но добри стопани за да нямате проблеми  Peace


# 21
  • Мнения: 178
Голънът може да живее и на двора, защото е много издържлив на студ. Не става за охрана, ако това се очаква от дворно куче. Това, без което не може тази порода е контактът със стопаните. Не очаквайте да го вържете някъде на двора и от време на време да му се порадвате. Това би го убило. Даже изобщо не трябва да се връзва такова куче.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Голънът може да живее и на двора, защото е много издържлив на студ. Не става за охрана, ако това се очаква от дворно куче. Това, без което не може тази порода е контактът със стопаните. Не очаквайте да го вържете някъде на двора и от време на време да му се порадвате. Това би го убило. Даже изобщо не трябва да се връзва такова куче.

Добре, че го написа, защото аз не бих се и сетила, че някой може да завърже кучето  Crazy

# 23
  • Мнения: 44
Аз също съм за лабрадор,но да е с родословие.За децата,пък и не само за тях е перфектната порода и са много интелигентни и забавни.Моите съседи имат мъжки лабрадор,но не иска да спи вече на двора.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Голдън ретривър! Такава мечта имам за това куче!  Cry Защо мъжа ми не се сеща да ме изненада, по дяволите!  Cry

# 25
  • Мнения: 1 186
Голдън ретривър Peace Много са дружелюбни с децата,а при наличието на три това е най-важното според мен!
Това е и моя съвет Peace....много умни и добри кучета Peace

# 26
  • Мнения: 1 322
Аз съм за канадския вълк. Много красиво куче.

Общи условия

Активация на акаунт