какво ви правят в болницата преди раждане

  • 17 938
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 617
Зависи в коя болница ще раждаш.
Аз раждах в Бургас и нищо не ми правиха.
Леко раждане ти желая и живо и здраво бебче.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз бях секцио. Процедурите са както следва:
приемат те, събличаш всичко от себе си и ти дават тяхна нощница, която да облечеш
преглед за разкритие (това не разбрах защо го правят, въпреки че бях секцио newsm78)
клизма и тоалет (душ)
запис на тоновете на бебока
докато траят записите ми направиха тест за упойки, взеха ми кръв, вляха ми 3 банки Na Cl
сложиха ми катетър (нищо не усетих, а бях чувала какви ли не ужасии, че е неприятно като процедура. Но акушерката ми беше супер и много печена жена)
отиваш с катетъра в операционна, акушерката ме подкрепяше с една ръка и ми носеше системата
лягаш на операционната маса, анестезиолога ти прави и той някакъв тест и те боцка, от гърдите надолу всичко ти изтръпва и не усещаш нищо
След 3-4 мин ти дават да цункаш бебчо

Успех и леко раждане ти желая! Hug

# 17
  • Мнения: 2 334
Аз бях планирано секцио и след като ме приеха предния ден в деня на операцията ми направиха клизна,сложиха абокат,катетър след като ми биха упойката и запис на тоновете. Peace

# 18
  • Мнения: 40
  Приеха ме,попълниха необходимите документи.Провериха ме за разкритие,направиха ми тоалет и клизма.След това ме настаниха в предродилна,където ми следяха тоновете. И после се почна раждането  Simple Smile
  Леко раждане и не се притеснявай. Слушай това, което то казват акушерките, защото според мен те са хората, които основно ти помагат при раждането, а не толкова лекарите.

# 19
  • Мнения: 2 013
На мен ми направиха клизма.След това ми поставиха система и накрая пукане на околоплодния мехур.Това е  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
При секцио катетъра го слагат след упойката, нали? Cry Confused

# 21
  • Мнения: 64
Приемане на документите /голяма хамалогия/, бръснене /в повечето случай въпреки, че си потдържана/, преглед за разкритие, следене на тонове/ обикновенно при изтекли води предварително/, предродилна, родилна ... и с бебешора. Успех ! Минах без клизма!

Не съм била секцио, но имам други интервенции-катетъра са ми поставяли преди упойка.

# 22
  • Мнения: 693
При секцио катетъра го слагат след упойката, нали? Cry Confused


При мен НЕ, за съжаление! За това пък изпитах велико облекчение след упойката, приятно затопляне и болката (неприятното чувство) от катртъра изчезна за секунди  Grinning

Сега се сетих, че ми направиха и кардиограма  Whistling

# 23
  • Мнения: 2 131
Аз влязох неочаквано за раждане - 17 дни преди термин.
Първо ми провериха разкритието.
Питаха ме за данни и попълваха разни документи.
После - бръснене и клизма.
Доспукване на мехура от лекарката и - в предродилна зала на система!
Това е  Hug

# 24
  • Мнения: 4 447
При мен беше следното:

Преглед в пред родилно, защото бях с контракции, които имах от 7-ми месец и вече не им обръщах внимание. Оказа се, че съм с 4см разкритие. После - бръснат те, ако не си го направила сама. Аз го бях свършила това предния ден, но явно трябва да е баш преди раждането. След това ти правят клизма (ако има време). При мен имаше. След това започват разходки по коридора. На мен ми изтекоха водите на 6см. И тогава пак слушат тоновете на бебето. После пак се разхождах и започват да се зачестяват контракциите. Болките също. Следва преглед. На 7см и половина доктора ми доспука водите. На 8 и нещо ми сложиха системи. На 9 вече бях в родилна зала и ми сложиха спинална упойка. След 15мин родих момче. Без усложнения, без нито един шев. Благодарна съм, че ми се случи такъв страхотен екип. Пожелавам го и на теб от сърце! Леко раждане!

 Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Много зависи в коя болница ще раждаш и как (секцио или нормално).

При мен последния път:
1.преглед за разкритие при приемането (5см)
2.запис на тоновете на бебчето (около 15 минути май беше)

и толкова. Час и половина след приемането вече си гушках бебчето. Клизма не ми правиха (докторът явно прецени че няма нужда, не съм си правила у нас, но и нямаше неприятни изненади по време на раждането). Тоалета си го бях направила у дома. Та  така, максимално ги улесних. А, и водите ми бяха почнали да изтичат още преди приемането, та и това не се наложи да правят.

Добре е да се информираш предварително как процедират в болницата, в която ще раждаш. Леко раждане ти желая и минимални "намеси"  Hug

# 26
  • Мнения: 121
Защо при планувано секцио се проверява колко ти е разкритието и защо ти правят клизма?А катетъра след колко време като родиш го махат?

# 27
  • Мнения: 1 045
Аз бях секцио по спешност,така че в цялата бъркотия никакви документи никой не ми е търсил/24 часа след това вече започнаха да ги оформят/,единствения документ с които ме занимаваха беше подпис за упойка.Избръснаха ме,клизма,катетър и хайде вързана на операционната маса.
Катетърът го махат тогава когато преценят ,че можеш да ставаш.От клизмата няма да избягаш,така че не се притеснявай,не е болезнено,по-скоро неприятно.След операцията боли 1-2 дни много,след това е гадно лягането и ставането от леглото още 1-2 седмици,до 1 месец ще си забравила какво е било.
Ако си с пълна упойка,слагат тръба за дишане,така че гърлото май ме боля най-много като излязох от упойка.
Всички се чувстват различно,така че не можеш да съдиш по мен или друг ,как ще се чувстваш ти.Не го мисли много!Пожелавам ти всичко да е ок Praynig

# 28
  • Мнения: 117
Аз бях планирано секцио и като отидох в болницата попълних едни документи,облякох си тяхна нощница,оттам на системи,като през това време  ми взеха кръв и сложиха катетър и бях готова за операционната.Не са ми правили клизма.

# 29
  • Мнения: 46 516
Освен преглед, друго нищо не са ми правили.
Това е само задължителното, другото ТИ казваш да или не.

Защо при планувано секцио се проверява колко ти е разкритието и защо ти правят клизма?А катетъра след колко време като родиш го махат?

Трябва да видят дали е тръгнало раждане и ако е, до къде е стигнало.
Клизма правят, защото в БГ се счита за стандартна, но не навсякъде, а и можеш да откажеш, разбира се.
Катетърът го махат след като те раздвижат и можеш да ходиш сама до тоалетната. Той също не е задължителен, но е удобство, иначе след операцията трябва да викаш акушерка с подлога, а ако си на система това значи през 5 мин. Mr. Green

При секцио катетъра го слагат след упойката, нали? Cry Confused

Зависи от упойката. Ако си с пълна - преди нея, ако си със спинална - след.
Спокойно, не се усеща нищо, нито при слагане, нито при махане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт