Вашите деца седят ли дълго пред компютъра?

  • 3 330
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
От около месец  му отделя повече време от колкото ми харесва  Rolling Eyes. Преди  гледаше по някое филмче, примерно веднъж седмично, но от както се научи да играе на игри, иска да сяда всеки ден. Стационарния компютър е в нейната стая, за жалост винаги и е на разположение.
Днес не съм го пускала, но ето сега, започна да води преговори с баща си, за една игра преди лягане  Crossing Arms

# 16
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не седят,защото има парола,нито големите,още по-малко бебата.Позволявам да постоят час два единствено в събота и неделя и то ако са  свършили на време с къщните задължения.На дребното не давам да припари до лаптопа или компютъра.Става ми лошо като отидем на гости при племенника и той изобщо не се вълнува,че сме там,не може да се откъсне от лаптопа.А не ходи на градина и не си играе с деца.Преди се радваше на Цвети,че ще поиграят,сега не му пука.

# 17
  • Мнения: 959
Тъй да се каже моят син, от съвсем скоро, започна да открива "топлата вода".  Laughing
Съвсем умишлено, не му показвам игри и т.н.
Пускам му кратки пъзели, нещо за оцветяване и толкова.
В седмицата сяда 2 пъти, за по половин час. За сега, това е достатъчно.
За сметка на това, гледа доста двд, така че, и ние имаме пристрастяване, ама... Tired

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако я оставя да стои пред компа ще си остане дълго време, затова съм въвела ограничения. Дори всеки ден не я пускам да играе т. к. гледа и филмчета на ДВД. Когато седне да играе я оставям около 30 мин.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Ъъъ - трябва ли изобщо да седи?  newsm78
Дъщеря ми е на 4 и половина и мисля, че още й е рано за компютър... Нещо в грешка ли съм?  Thinking

# 20
  • Мнения: 77
Не си!!! И аз мисля така, но при нас е малко по-сложно защото освен сладурчето на 4,5 г. имаме един компютърно пристрастен бати на 17 и любопитко на 6,5 г. Имаме парола на стационарния компютър, която баткото знае и го ползва през седмицата. Събота и неделя е малко по-кофти, защото и аз си нося лаптопа и ако не излезем някъде навън, започва борба за достъп до компютър... все пак най-малкия още го държим встрани, рано му е...

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
Вашите деца седят ли дълго пред компютъра?

Не. NaughtyИзобщо не сяда на компютъра, представа дори си няма колко игри има на компютъра и какви неща се крият в него.Смятам, че му е рано да се "зомбира" и да си разваля очите от сега.Има си време за всичко.По едно време му пусках детски на компа или пък рисувахме с Paint-а, но като придоби голям интерес и искаше постоянно да го прави му резнах ентусиазма, все по рядко докато накрая спря съвсем.Имам приятелка, чието дете е на 5г и седи нон стоп на компа, когато е наказан познайте какво е наказанието, смятам че е прекалено по 5 часа без прекъсване да седи "там", нооо тяхна си работа, аз отговарям за моето си дете.И без това след някоя и друга година ще си навакса достатъчно, затова докато мога ще го държа по далечко, защото знам че светна ли го веднъж за какво става въпрос, край, ще има големи разправии, реване, тръшкане и прочие.Достатъчно гледа ТВ-то, само от него очите му се зачервяват и изморяват, че остава и на компа да ми виси.

# 22
  • София
  • Мнения: 123
От около месец  му отделя повече време от колкото ми харесва  Rolling Eyes. Преди  гледаше по някое филмче, примерно веднъж седмично, но от както се научи да играе на игри, иска да сяда всеки ден. Стационарния компютър е в нейната стая, за жалост винаги и е на разположение.
Днес не съм го пускала, но ето сега, започна да води преговори с баща си, за една игра преди лягане  Crossing Arms

Това все едно аз съм го писала,същата работа е и при нас и без да си кривя душата-баща му е виновен за това.

# 23
  • Мнения: 98
    Синът ми е почти на 4 г .  Включва  си компютъра  сам и си пуска филмчета .  Ако играе игри   се заплесне и няма слизане .   Днес се прибра и още несъблякал якето седна.  Тооооооолкова  пък  няма  търпение  да се преоблече и тогава .   Постоянно се стараем да му отвлечем вниманието към нещо друго, но е замалко и пак сяда.

# 24
  • Мнения: 3 932
И стоенето пред коmпа, и пред тв-то са контролирани от нас. Само понякога, когато ни се иска, или пък налага малко спокойствие и тишина, позволяваме злоупотреби  Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 3 886
Пред компа не но телевизията да

# 26
  • Мнения: 156
Ъъъ - трябва ли изобщо да седи?  newsm78
Дъщеря ми е на 4 и половина и мисля, че още й е рано за компютър... Нещо в грешка ли съм?  Thinking

и аз това се питам,не им ли е малко раничко  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите са на компютъра откакто са проходили - първо като зрители, а после като играчи. Не са гледали филмчета на него, защото предназначението му не е да е телевизор. Сега са ученици в начална степен и до момента нямаме проблеми със заседяването пред компа. Случва се някой от тях да изкара по 2-3 часа, но рядко. ДОри не играят всеки ден. Май гледат на него като на пералнята или печката - още един електроуред, който облекчава работата.

# 28
  • Мнения: 5 255
Гледа детски филми, но не го "пипа"  Wink
На този етап съм противник на всякакви игри, играни на компютър.
Има занимателни такива, като тази  Peace

# 29
  • Мнения: 35
Скоро имаше тема от една възмутена мама точно по повод на сайта кефче. Имало кървави и секс игри..Във всеки случай не е място за малки деца. Rolling Eyes

Ето линк към темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338588.msg8891003#msg8891003

А за компютрите си мисля,че много родители и особено тези,които не разбират особено от компютри,направо се гордеят,че детето им е пристрастено и са едни хвалби как на 2г можели сами да си пускат компютъра.Това отношение е направо опасно за децата.

Общи условия

Активация на акаунт