плач по време на кърмене

  • 7 818
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
И при Калина го има това дърпане в различни моменти от кърменето:

В началото - като е много изнервена или гладна и гърдата започва да и пуска твърде много. Това обикновенно се случва вечер след банята - аз имам тогава много кърма, а тя е плакала след банята и се започва одисеята. Решението ми е: започвам да я кърмя права, ходейки или изцеждам малко, за да не тече. Помага и ако я полюшкам и тя се унесе и след това си дърпа перфектно.

В средата или по време на цялото кърмене - обикновенно е от колики или болки в коремчето - вдигам да се уригне, свивам и краченцата да пръцне.

В края (имам предвид след 5-10 минути сукане) - много често се опъва, защото се е нахранила и не ще повече, въпреки че лпа зърното и започва да смуче пак и пак се опъва. Понякога е нервна, че не слиза бързо млякото, а тя е гладна или пък няма нищо в гърдата. Най-лесния начин да се разбере дали е така, е като предложиш другата гърда, ако и на нея прави така, значи не е поради липса на мляко.

Извода ми, обаче, е че суче най-добре в полусънено състояние.

Дано съм ви помогнала  Hug

# 16
  • Мнения: 164
При нас е същото положение и вече не знам какво да го правя. По време на хранене сме цял цирк. Пробвам със смяна на гърдите, оригване, приказки, смее не и дори бибата. Явно се нахранва, защото си издържа 2.30-3.00 часа до другото хранене. Отначало си мислех, че е стачка, но доста дълго продължава. Надявам се скоро да се оправим и да се храни нормално, без да плаче, за да можем като се стопли да се храним навън, а не постоянно да се прибираме за храненето.

# 17
  • Мнения: 19
Mari_M ,благодаря ти за бързия отговор  Hug,ще пробвам  всичко,няма да се се отказвам и да се дам на един мрънкащ  бебок  Laughing

# 18
  • Мнения: 494
ДА не са колики  Thinking

# 19
  • Мнения: 9 776

Виждам те във всяка тема, която отворя да чета и донякъде разбирам стремежите ти да дадеш мнение по всеки въпрос. Но моля те, поне си прави труда да четеш постовете преди твоя.

Общи условия

Активация на акаунт