Вижте колко е щастлива мама, че си има ПОРОДЕНИ двама! *25*

  • 15 481
  • 441
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 410
И на мен ми е отколешна мечта съдомиялната.Засега само мечта и то защото тук ,на тавана няма къде да я сложим,а долу на етажа задължително ще имам.Като знам колко вода харча на ден за миене ,а и тока нали върви и той с бойлера,май миялната ще харчи по-малко.
АнАн,незнам ти как си ,но аз доста време съм у дома и ако не "пльоках" с дружки-съфорумки досега да съм"изпльокала".И дума не давам да ми се каже за това.Друга връзка с "циЛИвилизацията" нямам.

# 421
  • Мнения: 3 089
съдомиялната си е кеф. обаче скоро ще видите, как ще почнете да се надцаквате кой да я подрежда и освобождава от чистите чинии. сега например, миялната ни вече 2ри ден е пълна на мах с всички възможни чинии. те са чисти, обаче яко ни мързи да ги подредим по местата им. за сметка на това, мивката е пълна с мръсни чинии. та, налага се 15 минути някой да освобождава и зарежда, а това никой не иска да го прави. последния месец се изтарикатих и научих децата да помагат - първо събирам ножовете, и после ги включвам във ваденето на чиниите. хем аз не се моря да се навеждам, хем те са доволни, че помагат  Peace дргото лошо на миялната е, че трябва да се пънеш да я подредиш правилно иначе чиниите не се измиват. а това също иска активиране на мозъка и движенията. но това са бели кахъри. да знаете, че не съм лигла   Peace

добре дошла на т-бенкс. да имаш спокойна и здрава бременност + рутинно раждане и кротко бебе /в рамките на възможното/. и дано не съвпаднат дните. дано да имат поне 7 дни разлика децата, че иначе изкушението за общ РД винаги ще е налично.

и да споделя моята поредна лудост - вчера купих 4 големи чадъра. може и да ви звучи шанаво, но всичко си има обяснение. 2та са за подарък. другите 2, дето са си за мен, са простопрелест - големи, изрисувани, свежи, с елегантни дръжки. сега остава да почна и да излизам, за да се фръцкам с тях. обаче не виждам кога ще стане - нали работя в къщи  Rolling Eyes
нищо де - ще ви ги снимам и ще ви ги пусна и на вас - да видите каква прелест са  Wink

спокоен и разумен тодоров-ден желая  Wink

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 10:22 от маик

# 422
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние лесно решихме въпроса с миялната - аз я обслужвам за сметка на това, че той готви през почивните дни.

# 423
  • Мнения: 1 632
Ан, честита полезна придобивка!
Аз страшно мразя да мия чинии и ужасно ми е писнало от тях. Crazy
Имам от 2 години и все още много и се радвам.
Изборът ви е добър за марката, а и по-голяма роля играят препаратите за нея!
Преди да имам съдомиялна имах зор за нея, сега все не успявам да извадя чиниите и да я заредя. Tired
Мислях си, че вече няма да има чинии в мивката, но пак има. ooooh!
Съжалявам само, че не съм я имала докато децата бяха бебета и готвех по 6-7 пъти на ден.
Да ви споделя, много ми е мъчно, че все още не съм виждала тържество на моите деца! Tired
Миналата година ме помолиха за тържеството да не водя Рая, защото нямало как да участва,заради говора... Tired
Тази година бяха болни и пропуснахме подготовката.... , не че пак нямаха да я изолират.
Знам, че донякъде са прави, но ме боли много!
Искам и моето детенце да каже стихче за 8март!
Снощи попаднах на темата на Chanel "Най-хубавите стихове за мама", и се наревах!
Спирам с тази тема, че буцата в гърлото ми пак се надига!

Напоследък като се карам на Боби, той ми казва -без нерви,така е грозно! Crazy Grinning
А когато някой чужд му направи забележка, веднага го поставя на място с подобни изрази. Crazy
 
tbanks, леко бременеене! Hug
Пуканка, стискам ти палци! Hug

# 424
  • Мнения: 2 331
Да ви споделя, много ми е мъчно, че все още не съм виждала тържество на моите деца! Tired
И аз не съм виждала тържество на Митко в градината.Все си е вкъщи по това време.НЕ знам дали ще ти олекне от това, че не си единствена. Hug И да ти споделя какво правим ние-домашни тържества.Учим стихчета, свързани със сезони, празници, цветя и правим сценки вкъщи.Много е забавно.И така ми изнасят тържество на мен и баща им, а понякога в публиката са баба и дядо или някоя моя приятелка.Хем преодоляват сценичната треска, хем и аз си задоволявам егото, че и моите гарджета могат и знаят. Peace
Аз пак не съм разбрала, че на Ан придобивката е нова. Embarassed Честито и със здраве да я ползваш!
И мен "пльокането" ме спасява от изпльокване... Joy Татянка, благодаря ти за свежото изказване!Смях се от душа!И доказах на мъжа ми, че не съм единствена... Twisted Evil

# 425
  • Мнения: 1 410
Ивка-щасливка,незнам какъв е проблема на РАя с говора ,но каквото и да е - не постъпват правилно "даскалиците" в ДГ.Тя е дете от групата и тяхната работа да й помогнат да научи нещо или по някакъв друг педагогически подход да я приобщят.На какво прилича това - да я изолират!(няма да ти казвам какви ги тегля по адрес на "другарките" в момента,на ум).Къде живеем ,за каква Европа говорим - баси и хората! #Cussing out

Цитат
И мен "пльокането" ме спасява от изпльокване... 35 Татянка, благодаря ти за свежото изказване!Смях се от душа!И доказах на мъжа ми, че не съм единствена
Много сме,силни сме ... newsm44

# 426
  • Мнения: 4 525
Ивка-щастливка, напълно те разбирам!  Hug Миналата година в яслата на Стефан имаше 'открит урок' с родители и др. гости, помолиха ме този ден да не водя Стефан, защото бил от "бебетата" и нямало да може да направи това, което другите ще правят (щяха да садят цветя). Много ми беше мъчно! Не за друго, а защото той обожава да прави нещо с ръцете си - да чисти, да подрежда, просто щеше да му е безкрайно интересно. Не бяха прави да го 'отрязват'. Едва си сдържах сълзите тогава. И при вас не са били прави! Ако педагогическата система в България беше направена както трябва, щеше да има възможност всички деца да направят по нещо - кой да каже стихче, кой да изпее песничка, кой да нарисува картина за мама, кой да изтанцува танц... Убийте ме, но не вярвам да е толкова трудно. Просто педагогическият персонал е толкова зле заплатен, че ги мързи зверски да си мръднат малко пръста. Мотивация - никаква. Ако имах достатъчно финанси да отделя и за двете деца, нямаше и да помиришат държавни градина и училище. Ама нямам толкова пари. Не се тревожи, мила, направете си празник у дома и бъдете щастливи!  Hug
Маик, подреждането на миялната ни е най-голям проблем засега, защото не знаем какъв е оптималният вариант. В инструкциите е обяснено бегло, няма снимков материал, а само картинки, от които не става нищо ясно.
Татянка, мдаааа, аз пък вече виждам умствена вреда  Mr. Green от този комп.  ooooh! Честно ти казвам, 100 пъти повече предпочитам да изляза на чист въздух, да тичаме с децата в парка, да идем на пикник с приятели и т.н., отколкото да кисна пред 15-инчов монитор, но и работата ми е свързана с него, за съжаление.  Tired

# 427
  • Мнения: 1 410

Образ на жена. Излъчване. Безмълвност. Красота.
Сияние. И необхватност. Разгърнати ухания.
Мистичен ключов знак от дълъг нотопис за любовта.
Излята същност. Съвършенство и хармония.

Магия тайнствена. Акорд. И… трепет на Вселената.
Адажио и скерцо. Мелодия на утринна соната.
Ритмичност. Докосване на сетива. С дъх творена.
Тя е живот в живота. Дар Божи на земята!

# 428
  • Мнения: 332
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МОМИЧЕТА! Много да се обичате, много да обичате и много да сте обичани !!!

Татянка-бърборанка ПРЕКРАСНО Е!

АнАн честита придобивка, със здраве и дълги години да си я ползвате. И на нас за сега ни е мечта, под наем сме и е много сложно поставянето й, но скоро живот и здраве.......

тбанкс, добре дошла, лека бременност и раждане като по вода!

Били, това е страхотна идея, за домашните тържества.  Hug

Мммм, да и аз се замислих, че докато сме тук, няма да присъствам на тържество за 8ми март.  и ми е едно чоглаво. НЕ знам как процедират за техния празник на майката, първата седмица на май. Ще разказвам, ако има какво.
Ивка щастливка, много мъчно ми стана, как така да не ходи на тържеството, защото не можела да говори  newsm78 и изобщо ниските заплати не са извинение......по скоро им липсва подход, колко му е детенцето да седи важно важно като цвете, и да краси с детската си чистота и невинност. И ще се чувства годро, че е там, сред големите. (и аз ги изредих едни дълги на ум) Или за Стефан на АнАн, тези пък открити уроци са такава позьорщина. Дано отношението към децата се промени някога и в БГ. Тук не съм сигурна доколко учат стихчета, песнички, изнасят тържества, но......се отнасят с уважение към децата. Има и неща, които не ми харесват в яслите, но съм слконна да не им обърна вниамние, стига да го има това уважение и свободата да се развиват.

ПРЕКРАСЕН ДЕН ДА ИМАТЕ ДНЕС, И ДА ГО ЗАПОМНИТЕ!

# 429
  • Мнения: 56
Бъдете нежни и красиви,възторжени и вдъхновени!Съхранете женствеността и лъчезарието си!Обичайте и бъдете обичани!ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МОМИЧЕТА!!

# 430
  • Мнения: 15
Честит празник на всички!
благодаря за пожеланията, искрено се надявам поне разждането да е подобно не първото/мина много леко наистина/, защото явно бременността няма да е-коренно различна е втората.
относно яслите-сега ни предстои това изживяване-все още не зам дали ще го вземат от април или от юни.А вчера една мама ми разказва как в една градина и казали че децата на заможни родители имат предимство-без коментар Confused

# 431
  • София
  • Мнения: 62 595
Това в градините винаги е било така - демострираш заможност чрез едно дарение и си с предимство. Или си връзкар.

# 432
  • Мнения: 3 089
ъъъ, аз пак да си поФаля и 2те училища - и яслата, и градината. нито са намеквали, нито са искали дарение. а след като децата вече бяха приети, ние питахме имат ли нужда от нещо, но 2те директорки бяха категорични в НЕ-то. страхотни жени, страхотен персонал, страхотно отношение. иде реч за ДЯ номер 28 и ДГ номер 12, и двете са на хр. белчев.   Peace

снимки от нас. в началото е полу-новата ми прическа, а в края - съвсем новата  Mr. Green:
http://snimka.bg/album.php?album_id=350559

честито на празнуващите. който не празнува, поне може да удари по едно за здраве   Peace

# 433
  • София
  • Мнения: 1 124
Честит празник на всички които празнуват днес  Hug, много усмивки, любов и щастие и винаги да сте обичани   bouquet

# 434
  • София
  • Мнения: 1 464
Честит 8ми март, мили мами!  bouquet
    Ивче, съжалявам, че така са постъпили с едно малко момиченце, защо да не я пуснат и нея на тържеството?! То простотията е вярно,че трудно се преглъща, но за съжаление се сблъскваме с нея на всяка крачка! Недей да плачеш, не бъди тъжна, че и детенцето ще усети...
    Да ви кажа и моят син прави понякога едни изречения - "Мами, взех едно важно решение..."  (това е от легендата за крал Артур - рицарите на кръглата маса вземат важни решения там Grinning)
    А това с боледуването по градините явно е повсеместно на една приятелка детенцето ходило 16 дни общо през първата година на детска градина... Като имам пари реших да взема инхалатор Омрон и овлажнител за въздух по-късно и с имуностимуланти може да боледуват по-малко...
    Ан-ан, честита съдомиална! Аз като получих такава, така и се радвах и на пералнята, и на сушилнята също, преди това перях и миех на ръка Grinning
    Маик, старахотна прическа! Снимката със снежния човек и децата е много сладка, на Крис много му хареса Grinning
    А аз вече съвсем изгубих надежда за държавна детска градинка. Активираха кандидатурата на Миа за ясла преди дни - 450ти номер, 590 ти на друго място... и Крис така  (обявени места 20), на частна не можем да ги запишем (по 600лв на дете - 1200 на месец - абсурд!), открих тази забавачка за по 250 лв, но не се знае и там колко ще издържим. Радвайте се, че сте успели да си запишете децата на градина, че сега е ад!


Общи условия

Активация на акаунт