Септемврийски мами вече се събрахме, някой даже сърчица видяхме!

  • 13 674
  • 308
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 94
Здравейте ,момичета  Hug    Интересувам се  Пловдивчанките които ходят на ЖК  към здравната каса,можете ли да ме ориентирате към кой  лекар да се насоча?

# 76
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Здравейте мами,

Много ви благодаря за посрещането, радвам се че моите две бебчета са ви развълнивали и дано да има и други мами с близначета.

Валката, темата е станала страхотна и много подредена, а и идеята за снимки също е хубава. Аз също ще пусна но след няколко дена.

 Hug Hug за всички

# 77
  • Мнения: 365
Привет на всички!
 
Абе много сте готини, момичета. И аз взех, че се цопнах в албумчето. Приятно ми е да се запознаем!
zasmyana, предложението ти е много добро. Никога не може да знае човек, хората с болни мозъци, какво ще о**рат.

dessiko, няма как да не ти се радваме. Ха дано повлечеш крак! Ако беше до мен, щях да те пипна за късмет Laughing  Hug

Glezank@, Добре дошла при нас. Този път няма да изживееш всички емоции сама. Бъди сигурна!  Grinning

MIA, за какъв пакет става въпрос и колко струва?

Момичета, четох Ники какъв съвет е дала на Анита и ме обзеха още по-големи притеснения. Аз бях болна и бях пила 2 Колдрекса и един аналгин, но не знаех още, че съм бременна (бременността ми не беше планувана). По мои изчисления бебенцето е било на 8 дена. Страх ме е да не е станало нещо. Единственото, което ме успокоява е, че като бях бременна с Ния, бях направила същото нещо и пак не знаех още, че съм бременна. Дано и сега не е станало нищо лошо.  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 17:25 от TRINITI

# 78
  • София
  • Мнения: 6 011
Тринити, моля те, не се шашкай, не съм го написала с такава цел. Естествено, че нищо няма да му стане на бебето, щом вече имаш и опит с първото.  Laughing Аз казвам, че не се пият обезболяващи, но когато веднъж ме боля до рев пих един упсарин С, имах чувството, че умирам. Иначе на листовките си пише кое става за бременни и кое не.

# 79
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен Hug
Аз тъкмо smile3507,добре ми се отрази след сутрешното повръщане Rolling Eyes
Да се похваля-снищи хапнах китайски ориз с три вида месо и зеленчуци(незнам до колко е полезно,но беше единственото което ми се хапваше Rolling Eyes)Взех си само Матерната за сега и днес я изпих,но за съжаление я върнах със сутрешната храна и няма да пия пак за да не предозирам.
Относно влагалищното течение и аз го имам Whistling През юни ми правиха абразио от полип в ендометриума и от тогава се снабдих с гъбички,лекувах ги до миналия месец и сега спрях,дано не са се появили отново-ужасни са Close В петък ми взеха влагалищен секрет и ще видим какво се случва Rolling Eyes Относно интимната козметика и аз ползвам Лактацид Фемина-много съм доволна PeaceНо ми казаха също,че Себа мед(незнам дали така се пише) също е добра.
Добре дошли на всички нови мами,желая на всички лека бременност и още по-леко раждане.Видях снимките в албума-страхотни сте,а дечицата ви са много сладки Hug Ако всичко е наред в понеделник и аз ще пусна снимка и дата на термина.

# 80
  • Мнения: 365
Ники, знам че не си го написла с такава цел. Просто ми е притеснено, защото не за първи път чувам, че не трябва да се пият лекарства като аспирин, аналгин и т.н. а аз съм пила без да съм наясно със състоянието си.

# 81
  • Мнения: 102
Привет на всички септемврийски мами!

Много се радвам, че има толкова много нови мами и както виждам много от Вас с второ , а дори и с трето Simple Smile.
Изчетох старата темичка и новата Simple Smile. Много сте писали Simple Smile
Пожелавам на всички леко бременеене.
Аз ходих на гинеколога да ми потвърди бременноста, видя се плода 9 мм в 5 г.с. , закрепил се е където трябва Simple Smile, ще ходя пак да чуем сърчицето в края на януари.
За пола и аз правих калкулаторите, знам, че не са много верни , ама в случая ми се иска да са верни Simple Smile
За диетите може и аз да се включа за разделното, че и аз стартирам на втората бременност с повечко кг. от преди и ме е страх до къде ще стигна Simple Smile

Поздрави

# 82
  • Мнения: 56
Момичета,
Днес бях на преглед Simple Smile Вече се видя самия ембрион  Grinning 10мм е Simple Smile И има сърдечна дейност Simple Smile Голям кеф
Докторката каза, че всичко е наред, но ми изписа и Утрогестан заради болките Shocked Не ви ли се струва доста странно? Аз лично нямам намерение да го употребявам! Не мисля, че хормонални препарати трябва да се изписват току така #Crazy
Как мислите? Нормално ли е, ако нямам някакви проблеми да ми изписват "профилактично" прогестерон...

# 83
Не се шашкайте момичета с тези лекарства. Винаги може да се направи изключение. С предишната бременност при главоболие пиех ацефин, но мигрената ми е страшна и нямаше начин. Пила съм и Колдрекс на 2 пъти. В малки количества не вреди на бебето Simple Smile
Глезанка, добре дошла. Бременността във форума минава по-леко и приятно, това го знам от опит

# 84
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
 welcome на новите мами  Hug

Ама много сте хубавки всичките на снимките, че и фиданки повечето  Wink

След малко ще махна паролата и ще си я разменяме само на ЛС, параноички такива hahaha

Тринити, наскоро четох една статия, че каквото и да сме правили първите 3 седмици на бременноста, когато се предполага, че не сме знаели за нея не оказвало влияние на плода- ако нещо имало то щяло да предизвика аборт на момента, защото природата си знаела работата или нещо от сорта звучеше, но за мен беше успокоително, защото аз тогава доста пиянски вечери имах  Embarassed Колкото до лекарствата не мисля, че са толкова опасни, а просто не са тествани върху бременни, но пък много мами по неволя ги тестват върху себе си. Помня в темата на декемврийките имаше мами с лошо главоболие, които прибягваха понякога до аналгини и аулини пък нищо им няма на децата. Не че ви подстрекавам де, само споделям  Rolling Eyes
Аз лично предната бременност, а и сега от високите нива на хормоните ми се запушва адски носът и макар, че и капки не се препоръчват аз смело си капех и преди и сега, защото иначе не мога да спя.

kriskata Simple Smile , честито сърчице  Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 19
Малибу себа мед е хубавко гелчето ползвала съм го.
Сега за прегледа да ви кажа останах леко разочарована. На частно отидох взеха ми 50 лв. Гледа ме на вагинален. Потвърдиха ми бремеността, но било още многооо рано. Само точица се вижда. Казаха ми че е така щото съм била с по дълъг цикъл ( на 30 - 31 дена ми идва ). Та така на преглед ми казаха след 2-3 седмици пак да ида да видим дали се развива точицата. Та тва за моя преглед нищо интересно. Как ще устискам толкова време не знам.
kriskata честито ви сърчице на вас  Grinning...

# 86
  • Мнения: 365
криската, и от мен честито   bouquet

клара, разбирам нетърпението ти, аз съм същата като теб, но мисля, че ще е по-добре ако си изживяваме бременността, наслаждавайки й се всеки ден, вместо да живеем от ехограф до ехограф  Peace

валката, златна си, така ми вдигна натроението  Hug

# 87
  • Мнения: 19
Да това е ясно. На мен ми стана смотано защото имаше само точица, а май съм нетърпелива. Та така като чуя и аз сърчице ще се успокоя...

# 88
kriskata Simple Smile ,честито ти сърчице и от мен Heart EyesАз утре съм на преглед за сърчицето и се надявам и аз да се похваля след това Hug
valkata78 ,ти се смееш,ама си спомням как бяха направо изревали от възмущение мамчетата,на чиито коремчета имаше нарисувани.....да не казвам какво ooooh!По-добре да се застраховаме,отколкото да си гледаме карикатурите после Mr. Green
По въпроса с лекарствата само ще вмъкна,че няма от какво толкова да се шашкате,все пак не става дума за редовно приемане на нещо си там,а за инциденти.То ако се замислим,знаете ли колко много вредни и отровни вещества за бременните жени има под формата на консерванти и оцветители в храните и напитките,които приемаме ежедневно,и дори ги смятаме за полезни? StopНяма нужда да се вманиачаваме до болка.А и според мен психиката контролира всичко.Аз познавам една възрастна дама,която ми беше споделила,че по време на първата си бременност преди много години е пийвала порядъчно ром,всеки ден! Mr. GreenНо никога не се е замисляла дори,че може да навреди на бебето си.Бебето,което вече е мъж на 40 години,не само е здраво,но е и със завидно здрава психика,противно на всички писания по материалите за бременни,как дори всяка малка капка алкохол била опасна за детето в утробата ни.Аз също много стриктно спазвам всякакви препоръки по време на бременност,но понякога си казвам,че дори да има леки отклонения,едва ли биха били фатални за бебчо.
Айде да отида сега да си видя пубертета в къщи,че може да е започнала 16-та си година,но си иска внимание и вечно си се обясняваме в любов Mr. Green Heart Eyes

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 99
kriskata,честито сърчице.Относно утрогестана според мен по-добре го пий.Няма да ти навреди,само може да помогне.
 Вярно,че аз забременях инвитро,но пия дуфастон и слагам утрогестан вагинално и това ще го правя до трети месец включително.Лека бременност Hug

Общи условия

Активация на акаунт