Отговори
# 60
  • Мнения: 300
зДРАВЕЙТЕ,моята дъщеря е на 7г.,висока е 130см.и тежи около35кг.най едрата ивисока в групата.Много ни се яде.Има вечен апетит от както се е родила .Постоянно наблягаме с баща и де не яде толкова много ако се е наяла.Пробвала съм с по-малки порциино и това не помогна.Направо се чудя какво да правя.В момента е наказана да края на седмицата без сладко по куп други причинии искам да ви кажа ,че това е най-голямото наказание което мога да и наложа.Моля посъветвай те ме !

# 61
  • Мнения: 3
meri_zajo, бих те посъветвала да разговаряш с различни специалисти. Това, че детето ти сега е пухкаво може да го превърне в "дебелото" в класа и да му навреди както здравословно така и социално. Сигурна съм, че и на нея не и е приятно да яде по толкова много. Вземи сериозни мерки и опитвай различни техники. Няма лошо да има апетит, но ако граничи с лакомия - просто се посъветвай с лекар. И не се връзвай на лекарите, които ти казват 'аааа, е ще си е дебеланка, няма как'. Скоро бях в Америка, и видях колко много деца са с наднормено тегло и колко трудно се движат, едва играят. Сигурна съм, че ако я запишеш да спортува - то поне всичките калории, които поглъща на ден, ще има къде да ги изразходва. 

# 62
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мили майки, като човек цял живот имал проблеми с теглото, ви моля и съветвам да не натяквате непрестанно на децата си, че са дебели, че трябва да са на диета и т.н. Намерете приятелски тон, предложете им спорт, но в никакъв случай примерно трябва да спортуваш, за да отслабнеш, не трябва да ядеш туй или онуй и мрън мрън. Много е депресиращо и честно казано води до непукизъм и въобще не подпомага самочувствието, нито пък до намаляване на теглото. Мисля, че най-добрият подход е да им предложите спорт за разнообразие, за веселие, за начин да се срещат с нови приятели, но в никакъв случай за да отслабнат, пък от там постепенно ще започнат да водят по-здравословен начин на живот Hug

# 63
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите деца нямат проблем с теглото,даже малката е по-слаба отколкото трябва. Но пак имат режим на харнен. Гладна е ОК - може да си вземе ябълка,киви,кисело мляко... На обяд и вечеря се яде домашно приготвена храна /без полуфабрикати/,като избягвам да е пържено. Десерта в повечето случаи също е плод. И двете ходят на спорт и танци. В почивните дни не стоят пред телевизора или компютъра,а всички заедно сме навън. Караме колела или просто тичат с приятели. Хранителната и двигателната култура на децата зависи от родителите. Дали ми е лесно всяка вечер да тичам след работа да ги водя на тренировки- НЕ. И аз предпочитам събота и неделя да спя и да гледам телевизия,но децата си искат своето. Много често самите родители трябва да се превъзпитат за да се променят децат.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 10:44 от Фантичка

# 64
  • Мнения: 276
И аз предпочитам събота и неделя да спя и да гледам телевизия,но децата си искат своето. Много често самите родители трябва да се превъзпитат за да се променят децат.

Поздравявам тe за това ти мнение   bouquet
Рядко някой ме кара да се замисля така във форума, но си дяволски права, как да очаквам децата ми да излизат навън, като аз самата не мърдам от компютъра или дивана през почивните дни и вечер ooooh!

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:03 от ma cherie

# 65
  • Мнения: 300
Ние от две години ходим на гимнастика ине съм видяла ефект кой знае какъв но важното е да ходи да изразходва енергия.Отделно сме записани на народни танци в детската.Лятото играе много навън ,кара активно колело и беше свалила.Зимата отновоги качи.

# 66
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Танците в детската градина са ала-бала както се казва.
 Изберете му спорт с повече движение - плуване,баскетбол,хандбал...
 Изберете треньор, който наистина ще се занимава с децата, а няма само да си попълва бройката. Зимата я водете на ски, на разходки в планината, на кънки... Има толкова неща,които да се правят дори и зимата. Изхвърлете всичко ненужно като качество на храна от менюто и детето и вие. Как да яде шоколад,бисквити и бонбони като просто не се купуват такива !?

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако му се яде ще си ги купи на път за училище или в междучасието. Не става със забрани, а с убеждаване.

# 68
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Докато доде време за училище тези хранителни навици трябва вече да са изградени, после вече е късно. Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава остава мобилизиране на семейството. Спомням си, че когато моите бяха малки ми беше по-трудно да се справя с отношението на околните, отколкото с формирането на хранителните навици на децата. Най-многото, което съм купувала като боклучава храна са били солети и кроасани. Обаче почти всички хора носеха на децата всякакви неща за ядене, а мен ме смятаха за луда и ме питаха защо тормозя децата. А бабите се опитваха да ги тъпчат на всяко ядене и все им се струваше, че децата са яли малко. Следващият неприятен период беше в предучилищната и в първи клас, когато всички деца бяха луднали по кроасаните със стикери, вафли и всякакви подобни. Не че на моите им е било забранено, но им струваше доста да отстояват наученото вкъщи пред съучениците си. Сега, както написах им се носи името на "прекалено здравословно" хранещи се.

# 70
  • Мнения: 300
Знаете ли,тъй като аз съм била пълно дете и знам как са ме тормозили в училище моите съученици искам да го спестя на моята дъщеря!Ама много труд полагаме! ooooh!

# 71
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
meri_zajo, тогава дъщеря ти може би прилича на теб. Ти кога и как отслабна, използвай опита си, тъкмо знаеш кое ти е било гадно и кое е помогнало.
Моята е с аналогични мерки (130/33кг), а е на 6 1/2. Не й се подиграват (все още), тя и не изглежда чак дебела, а все още оставя впечатление само на едра. Преди няколко дни слушах разговор, моята - Аз съм дебела. Другото момиченце (не й беше приятелка) - Глупости, нормална си си Simple Smile)
Колкото до съветите за ролята на родителите, аз и друг път съм давала за пример моите двамата - синът ми е ултра-кльощав, а дъщеря ми едра, даже дебеличка. Двете деца ядат едно и също и се гледат по еднакъв начин. Аз като малка съм била също много кльощава и просто не знам моята госпожица какво да я правя....

Иначе за роднините, Andariel, права си. След всяко гостуване у свекърва ми, дъщеря ми е с поне 1-2 кг нагоре. Сега през пролетната ваканция за пореден път се убедих. То детето къде си има апетит, но като се сложи и допълнителното тъпкане, сакън, че ще обиди баба си, като й откаже. Плюс целодневното гледане на ТВ там. Плюс хлябът и тестените (Фантичка, права си за режима, но не е само това, има и други фактори, които и аз не ги знам как и защо влияят) И шкембето е отново налице. А аз после съм лоша, че мъча детето с коремни преси и не му давам да изяжда по 3 филии на ядене (щото съм му създавала комплекси)

# 72
  • Мнения: 698
Аз много се чудя дали това напълняване при него не се дължи отчасти на Сингулера, който пи в продължение на 5 месеца, при все че джипито ме увери, че няма такива странични ефекти. Някой да има подобни наблюдения?

Не съм давала Сингулер,но давах антиалергични - Ериус и Егиризин - преди да минем на хомеопатия - и детето ми определено беше наддало, пухкава беше станала и имаше невероятен апетит, ставаше ми лошо като я гледах какви количества омита и пита за още! ooooh! ooooh!

# 73
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Аз много се чудя дали това напълняване при него не се дължи отчасти на Сингулера, който пи в продължение на 5 месеца, при все че джипито ме увери, че няма такива странични ефекти. Някой да има подобни наблюдения?

Не съм давала Сингулер,но давах антиалергични - Ериус и Егиризин - преди да минем на хомеопатия - и детето ми определено беше наддало, пухкава беше станала и имаше невероятен апетит, ставаше ми лошо като я гледах какви количества омита и пита за още! ooooh! ooooh!

A, това не го бях видяла. Дъщеря ми пи сингюлер почти година и след това започна напълняването.

# 74
  • Мнения: 39
Здравейте!
Казвам се Петя и съм на 19 години и тая година сам абитюрентка ,но аз пия едни лекарстжа от които ми закасняжа цикъла и гинеколожката ми исписагератамин и от него надебелях ся сам 56 кг а трябжа да сам 50 или 40 кг
и незнам  как да отслабна
Моля ви помогнете ми

Общи условия

Активация на акаунт