Добро училище за 1 клас по линията на метрото

  • 5 982
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 196
Ааа, до 32-ро се стига много лесно. Като се излезе от източния вестибюл на"Опълченска" и се върви покрай Т. Александров отиваш точно на 32-ро. И там не се пресича, освен малки улички. Аз предпочитам училище с руски език, затова питах дали в 32-ро продължава да се изучава руски  Wink
Точно така е. Laughing
Руски учат от трети клас. От първи клас са със засилено обучение по английски.
Държат ги строго, но и доста им помагат учителите на първокласниците.
От стола има какво да се желае.
Външни лица се допускат само срещу лична карта в училището.
От занималнята нямам никакви оплаквания. След като си напишат домашните, правят диктовки, упражнения, имат време и да щуреят.
Ако те интересува нещо конкретно, питай без притеснение.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Бианка, труден ли е приема там? В смисъл то е ясно, че има предимства на живущите в района и на деца, които имат братя и сестри там. Ние се целим в 133-то, ама не знам дали ще ни огрее. И то заради руския език. 32-ро ми беше първия резервен вариант, пак заради местоположението и руския език. Не знам вече какво да правя.. в нашия смотан квартал няма никакво свястно училище. А как ще я водя и взимам нямам никава идея Sad Занималнята до колко работи? Аз приключвам работа към 16:45 и понеже работя в метрото  Mr. Green ми е удобно да стигам и да я взимам. Но моята щерка е голяма калпазанка и ако някой не я юрка да учи в занималнята просто ми е ясно какво ще стане...

# 17
  • Мнения: 2 196
Да ти кажа, ние се редихме три денонощия. Това обаче си го правим само и единствено родителите, никой друг не беше виновен за висенето.
 Имаше голям наплив, но на доста от кандидатстващите това им беше втори или трети вариант, така че реално мисля че имате голям шанс.
 Занималнята работи до 18ч.
Аз редовно и преглеждам тетрадките, в които пише там, доста се упражняват.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Оле, това с трите денонощия просто ме гръмва  Shocked И в 133-то е така...  Tired
Значи 32-ро ме устройва също. Твоето детенце кой клас е сега? Питам, за да разбера кога вашата учителка ще поема 1 клас  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 2 196
В първи клас е.
Още са ми пресни спомените покрай записването. Laughing

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
По линията на метрото са удобни 32,18 и 134 училище. 134 имат и осигурен транспорт до 4 клас, но не учат руски както искаш newsm78.Успех в избора Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
32-ро и 18-то са и нашата цел тази година. Това за висенето за записване и аз го чух  Tired, голям наплив е за тези училища. Ето и сайтовете им 32-ро 18-то, но не са обновявани от миналата година. Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
В първи клас е.
Още са ми пресни спомените покрай записването. Laughing

Eee, значи няма да е вашата учителка  Wink
Гелева, ще висим май заедно 3 денонощия  Crazy Crazy Crazy. Въпросът е как е възможно да висим пред 3 училища едновременно  Mr. Green

jakinik, ще видя сега и 134. Благодаря!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 196
За подаването на документи в 18-то не висяхме. Там нещата беха по-спокойни. Подадохме документи на втория ли, на третия ден ли беше, не помня, приеха детето. Но на мен това ми беше резервният вариант, ако не се класираме за 32-ро.
 Вие нямате училища в района, пък нашите квартални все елитни се оказаха. Crazy
 134-то училище също е много добро, да не кажа най-доброто от трите.То е с изучаване на иврит.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 816
Vache , надаявам се да са различни датите за приемане на молби. Crazy До 32-ро ходих тези дни да разпитвам от кога започва подаването на молби за първи клас, официално обявено няма все още, но портиера ми каза средата на март. Пак ще се ходи, то е ясно. Laughing
За 134- то също чух, че много трудно става записването, почти невъзможно. Rolling Eyes Ето и сайта им.

# 25
  • Мнения: 2 196
Аз мога да попитам за 32-ро, ако искате. Wink
Голяма пресявка им 134-то, така е. Има и събеседване с детето и родителите - препитват детето върху нещата, които учат в предучилищна.
 Миналата година бяха различни датите за записване в трите училища.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 14:48 от Бианkа

# 26
  • София
  • Мнения: 9 558
Повечето са писали, но и аз да кажа, с уговорката че нямам преки наблюдения. Понеже и аз вече почвам да търся училище за дъщеря си 2010/2011 - това е което открих

56 ОУ - в Люлин, много близо до метрото. Децата на моя позната са там и не се е оплаквала, но и аз не съм я разпитвала, защото лично за мен не е опция (живея до Опълченска).

134 ОУ- Еврейското - на Пиротска след Одрин. Много е трудно записването, ако не сте евреи, но не и невъзможно. Момиченце от Градината на дъщеря ми сега е 1 клас там и я приеха след събеседване с учители в присъствието на един родител.

18 ОУ - Отново на Пиротска - след Опълченска. Добро училище. Племенницата ми е там 1 клас и само хубави неща мога да кажа. Първокласниците са отделени от останалите ученици - ползват стаи в отделен коридор.

32 - ОУ - На Тодор Александров и Ботев. Няма какво ново да добавя от вече казаното.

30 - ОУ - На Стамболийски до МОЛ-а. За съжаление нямам никаква информация. По времето, когато бях ученичка беше доста престижно, но сега не зная как е.

Има и още няколко училища по линията на метрото, но не мисля че си заслужават.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз мога да попитам за 32-ро, ако искате. Wink
...
Бианkа, благодаря ти !  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Ейй, колко неща сте написали  Hug
Значи за мен 134 отпада. Не искам еврейско училище.

Росита, аз също за 30-то се сетих. навремето се казваше Людмила Живкова и беше насочено към искуствата, такъв ми е спомена. Ей сега ще видя из нета, но е възможно да са го съсипали  Confused

56-то го знам къде е... на нас ни е неудобно. До него от нас пеша се стига по-бързо отколкото с транспорт, а всъщност не е толкова близо, че да се ходи пеша. А и отзивите, които съм чула не са добри.
Бих я записала в 33-то, моето училище, но и то е на много неудобно място от гледна точка на сегашното ни местоживеене. Преди пресичах 2 улици и бях на училище  Grinning



Гелева, моята ще е ученичка не тази 2009/2010, а другата 2010/2011, ама аз отсега проучвам, защото при записваме март 2010 остава кажи-речи година. Аз обикновено бавно решавам, мисля и премислям и ми е нужно време (ако на някой му се строи, че рано питам  Wink)

# 29
  • Мнения: 2 196
Документите за първи клас ще се подават след 15 март. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт