Операция на Щитовидна жлеза.

  • 293 836
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 15
И аз съм оперирана от д-р Ганчев през септември- той не ми иска никави пари - при мен имаше шев, който е започна да изчезва вече, но дори и като си махнах лепенката бях учудена, понеже очаквах да видя нещо по - лошо. Доволна съм от него !

# 16
  • Варна
  • Мнения: 439
Не не пия в момента никакви хапчета. Не се чувствам по-различно отколкото преди операцията. Изследвани са хормоните но бяха в норма ендокриноложката ме погледна на ехограф и ми каза че не ми е останала много от жлезата, но според хирурга не би трябвало да имам хормонални проблеми. Все пак левия дял си стои. Баба ми е оперирана преди 60 години от същото още си е жива жената вече е на 90 и не е пила хапчета досега.
Говорих вече с няколко оперирани жени, които не са имали хормонални проблеми и преди и след операцията. Срещнах и такива които се оперираха за втори път. Рецидивите май хич не са изключение, но каквото стане.
Белегът ми е съвсем приличен и с времето мисля че напълно ще се заличи.
Тук във варна - клиниката по гръдна хирургия към Универитетска болница не съм платила нищо освен традиционната такса за болничен престой / 4,4 лв. на ден /.
Излязох от упойка още в операционната не ми се е гадело не съм повръщала . След операцията даже бях много гладна и си хапнах:)
Стискам ти палци, не се притеснявай   bouquet
Стискам ти палци

# 17
  • Мнения: 339
Благодаря ти за информацията  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
me4o Pooh, и аз съм с аденом на левия лоб и съм за операция от няколко години, все не се престрашавам.
Ще чакам да пишеш след операцията и да дадеш еветуално координати на този д-р Ганчев.
Успех!

# 19
  • Мнения: X
понеже много се чува напоследък за проблеми с щотовидната жлеза, интересува ме къде в основата по точно какво значи основа на шията тези подутини.

# 20
  • Мнения: 339
Момичета, благодаря ви на всички за подкрепата Hug.След няколко дни ще ви пиша, защото утре ще ме приемат.

Gercho, аз реших да не изчаквам, защото имам и няколко кисти и както личната ми лекърка каза - няма смисъл да се чака да станат евентоално злокачествени. Пък и както едно от момичетата тук писа( май беше  ros4enka), при много оголемена жлеза се получават някой усложнения- притискат кръвоносни съдове, дихателни пътища и т.н. Ще пиша като се прибера и ако съм доволна( дано да съм ) ще ти дам координати Peace .

tusana , при мен специално подутината е в началото на връта, точно под една от жилките които ти се появяват като си опънеш шията, малко над ключицата (дали така се казваше) newsm78. Според мен това е основата , незнам как по-точно да го обясна.Иначе е меко на пипане, но сие като буца.

# 21
  • Мнения: X
успехи , стискам палци при операцията и пиши после как мина!

# 22
  • Мнения: 836
me4o Pooh, мислех си днес за теб.

Пожелавам ти лека операция и бързо да забравиш проблемите след това Hug

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 21:16 от Силви_

# 23
  • Мнения: 305
Здравейте момичета, влизам във вашата тема защото майка ми има проблеми с жлезата. Искат да я оперират. Ходи при няколко лекара и има различни мнения, но като цяло са за операция. Ние обаче много се надяваме да се размине защото възлите и ги откриха съвсем случайно, никога не е имала симптоми или признаци че нещо не е наред. Тя също ходи в ендрокринологията, но не при доктора който споменавате. Ако наистина го препоръчвате ще я пратя при него.

Успех на  me4o Pooh!

# 24
  • Мнения: 339
bonni , аз също нямах никакви оплаквания, откриха го преди двайсетина дни съвсем случайно, но се оказа че съм имала този проблем от ученическите ми години. Дано на майкати се окаже друго и се размине с операция. Peace

Хиляди благодарности на всички за подкрепата Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 1 027
всичко ще е ок,спокойно. С теб сме. Hug Praynig Пиши,като мине

# 26
  • Мнения: 71
здравеите,на мен ми предстои операция и съм много притеснена.имам възел от 9 години и вече е уплътнен с макрокалцификати вътре във възела.ще се оперирам в универстетската б-ца Варна при доц. Радев.някои има ли информация за доктора дали е добър моля за мнение

# 27
  • Мнения: 339
Здравейте, аз вече съм си в къщи. Операцията ми мина успешно, веднага са изследвали и няма злокачествени образования Hug. Имало е много възли и то доста стари, чудеха се как не съм го открила по-рано и къде при моята тънка шия са се били скрили (защото почти не се виждаха) две образования, колкото две кокоши яйца (така ги определи лекаря).Утре ще си махна превръзката и ще видим как изглежда, защото още не съм го поглеждала.Сега ми казаха да си следя теглото и след един месец като отида на контролен ще видят как работи останалото от жлезата.
Иначе минах с направление и си платих болничната такса за престой.

Много ви благодаря на всички за подкрепата. Hug

# 28
  • Мнения: 836
Браво на теб, me4o Pooh!

Бързо възстановяване!  Hug

# 29
  • Мнения: 1 027
 Hug Бързо и леко възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт