От кога отказват кредит на бременни?

  • 9 873
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 475
Обезщетението за майчинство не се счита за доход, никоя банка няма да го приеме при доказване на доходите ви за кандидатстване за кредит.
Е да ,но аз още не съм излязла.
А и по-горе писах,че първо те ми предложиха и то има няма преди 2-3 седмици.

Е да ама тогава вероятно не са ти били видели корема.
А тяхната погика тече така - голям корем - скорошно майчинство - няма доходи - няма кредит.
Както беше казал едн служител - банките не са благотворително дружество, което помага на майките.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами утре значи по-широчки дрешки и в другият офис.Може да ми откажат пак,може да си помислят,че съм дебела и т.н.Но ще пробвам

# 17
  • София
  • Мнения: 38 475
Ами утре значи по-широчки дрешки и в другият офис.Може да ми откажат пак,може да си помислят,че съм дебела и т.н.Но ще пробвам

Недей в същата банка. Може да са те записали в някакви компютри като неподходяща.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами утре значи по-широчки дрешки и в другият офис.Може да ми откажат пак,може да си помислят,че съм дебела и т.н.Но ще пробвам

Недей в същата банка. Може да са те записали в някакви компютри като неподходяща.
Ами не ми взеха никакви данни.
Бях уверена ,че всичко е ОК,даже отивах да взема документите за счетоводителя.Но с първият си въпрос чух това "Въйй ама вие сте бременна",мислех да се пошегувам,че не е заразно,ама попариха чувстото ми за хумор Crazy

# 19
  • Мнения: 3 634
Ами утре значи по-широчки дрешки и в другият офис.Може да ми откажат пак,може да си помислят,че съм дебела и т.н.Но ще пробвам

Направи го! Подозирам, че ще е много забавно, особено ако попаднеш на мъж. Те не се заглеждат по коремите като нас.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Със сигурност и ще разкажа утре .
Само дано не се ровят по форумите много много служителките на банки Mr. Green

# 21
  • Мнения: 25 589
Ако в магазина нямате пари да платите дискриминират ли ви?

Много погрешен пример. В магазина не те връщат от вратата, защото може случайно да нямаш пари да си платиш стоката.
А и банката откъде е сигурна, че тя няма да си плаща задълженията в срок? И ако няма заплата за запориране, нали има друга собственост, ако чак толкова ви е зор за парите? Или не ви се занимава и предпочитате да върнете клиенти, обиждайки ги грубо, отколкото да си дадете малко зор да си съберете евентуално задълженията.
За мен е дискриминация и то особено нагла, при положение, че медиите непрекъснато бълват реклами за кредити без доказване на доходи. Значи за мутрите и тарикатите може, за бременните - не, така ли?

Обезщетението за майчинство не се счита за доход, никоя банка няма да го приеме при доказване на доходите ви за кандидатстване за кредит.

А социалните помощи са, така ли? Странно.
И нали се правят застраховки при кредитирането? Застраховката не покрива ли такава невъзможност на кредитополучателя да се разплати?

# 22
  • Мнения: 6 618
Ако в магазина нямате пари да платите дискриминират ли ви?

За мен е дискриминация и то особено нагла, при положение, че медиите непрекъснато бълват реклами за кредити без доказване на доходи. Значи за мутрите и тарикатите може, за бременните - не, така ли?

Вече бълват само за депозити.

# 23
  • Мнения: 25 589
Може, не следя рекламите.  Peace
Логично е, треперят да не се получи ефектът на доминото като през 97-ма...
Значи, да очакваме теми от рода на: "Отказаха ми кредит, защото съм брюнетка, а те не са вървежни сред мъжете (русо гладно няма)"...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Вече бълват само за депозити.

Ами обадих се сега на една позната в тази сфера.Каза ми,че най-вероятно са им замразили отпускането на кредити и са се чудили как да се измъкнат от ситуацията.Но и според нея е било доста нагло и некомпетентно отношение.Но ми каза утре да опитам в друг офис без да се обяснявам днес,какво  е станало

# 25
  • Мнения: 6 618
Може, не следя рекламите.  Peace
Логично е, треперят да не се получи ефектът на доминото като през 97-ма...
Значи, да очакваме теми от рода на: "Отказаха ми кредит, защото съм брюнетка, а те не са вървежни сред мъжете (русо гладно няма)"...
Да ,но поне да го правят учтиво.

# 26
  • Мнения: 46 508
Винаги са отказвали (освен, ако скриеш Wink), на жени в майчинство също, защото не се приема за доход.

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Намирам отношението на служителката като много нагло  Sick Подай оплакване за некоректно държание към клиент. Дори и наистина да отказват кредити на бременни, поне да не ти го изплюва така в лицето, все едно си прокажена нещо  ooooh!
Как мина в другия клон?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 430
Намирам отношението на служителката като много нагло  Sick Подай оплакване за некоректно държание към клиент. Дори и наистина да отказват кредити на бременни, поне да не ти го изплюва така в лицето, все едно си прокажена нещо  ooooh!
Как мина в другия клон?
Утре ще отида в другият  офис  и ще ви кажа какво е станало

# 29
  • Мнения: 4 300
Вие може да се мислите за дискриминирани ( между другото как ще реагирате ако обезщетението за майчинство може да се запорира и отнема за дългове  Mr. Green ), но все пак ако се замислите малко и прочетете законите ще разберете, че не сте прави.
 Сега очаквам хората на срочен трудов договор да претендират, че са ощетени, и кой ли не още.
Напротив, точно това, че се отчитат само доходи с еднакъв статут, означава че няма дискриминация.

Ако в магазина нямате пари да платите дискриминират ли ви?

Много погрешен пример. В магазина не те връщат от вратата, защото може случайно да нямаш пари да си платиш стоката.
А и банката откъде е сигурна, че тя няма да си плаща задълженията в срок? И ако няма заплата за запориране, нали има друга собственост, ако чак толкова ви е зор за парите? Или не ви се занимава и предпочитате да върнете клиенти, обиждайки ги грубо, отколкото да си дадете малко зор да си съберете евентуално задълженията.
За мен е дискриминация и то особено нагла, при положение, че медиите непрекъснато бълват реклами за кредити без доказване на доходи. Значи за мутрите и тарикатите може, за бременните - не, така ли?

Обезщетението за майчинство не се счита за доход, никоя банка няма да го приеме при доказване на доходите ви за кандидатстване за кредит.

А социалните помощи са, така ли? Странно.
И нали се правят застраховки при кредитирането? Застраховката не покрива ли такава невъзможност на кредитополучателя да се разплати?
Хайде сега ми кажи коя банка те пита за имущество, когато отпуска потребителски кредит. Никоя не пита ( освен ако не е  обезпечен с ипотека). Освен това за всеки клиент банката си прави рисков профил. И ако приемем че при Пенка със заплата 1000 лв и Ганка с майчинство от 1000 рискът да не погасят е  еднакъв, то при лош развой на събитията ( неплащане) в единият случай няма начин банката да си събере парите. Да не говорим колко "дисциплинираща" е мисълта, че не  могат да ти вземат нищо.  Социалните помощи също не се считат за доход и при потребителски не се правят застраховки.
Изобщо законодателят не случайно е предпазил тези "доходи" от принудително изпълнение и не случайно има несеквестируемо имущество.

Общи условия

Активация на акаунт