Наистина ли искате промяна?

  • 3 832
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24 467
Въй, то това за Костов било политическа агитация, пък аз блажено го мислех за майтап и го подминах с полуусмивка!  ooooh!

# 76
  • Мнения: 984
Не знам, аз като прочета нещо такова и го вземам насериозно и с възмущение. Mr. Green

# 77
  • Мнения: 25 846

Аз искам промяна - промяна на избирателния закон. От кого зависи промяната на избирателния закон? От гласуването на мнозинството в Парламента. Мнозинството в Парламента иска ли промяна на избирателния закон? Не. Аз депутат ли съм? Не. Кажете ми как точно да действам, за да променят избирателния закон преди ТЕЗИ избори. Simple Smile

Отговорът на въпроса ти е изобразен на аватара ми.  Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 958
Протестът според мен изглежда хилав понеже няма мастита партия зад него.  Както и ясни припознати интереси.

Наистина е трудно зад шепа вдъхновени майки, студенти, които са слаби оратори, земеделци - и те шепа, че земеделието не става да се върши в лъскав офис и малко еколози - кой ли ти мисли за гората, ти гледай дърва да има таз зима.........де си припознае българина интереса да живее по-добре.

Добрите оратори, обаче, често се оказват и добри измамници. А тези, които са много наясно как стават нещата и са добри експерти може и да искат нищо да не стане, понеже са корумпирани.

Нима има какво да губите, та се плашите толкова от неясни искания........?

Какво здраво има в тази държава, че ако падне толкова да ни заболи?

Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал.

Разбира се,  че вътрешната промяна е това, което е ценното и което прави движението към по-добро. Но това е така, когато човек я търси и желае. Обществото не можа да разчита само на това лично желание и затова го има и елемента на принудата. Протестите са един от тези механизми - незрял, агресивен, но това е до което сме достигнали. Отговаря на зрелостта на всички нас!

# 79
  • Мнения: 5 710
Темата далеч не беше за политиканстване. ooooh!
Размива се така.


Мадам Стасита ме попита  срещу какво бих протестирала и за какво съм. Отговорих й.
Ако за вас промяната е анонимна , за мен не е. Така или иначе, електората на ИК е малцинствен, не застрашава изборната победа  на ББ по никакъв начин Laughing

# 80
  • Мнения: 1 343
Протестът според мен изглежда хилав понеже няма мастита партия зад него.  Както и ясни припознати интереси.

Наистина е трудно зад шепа вдъхновени майки, студенти, които са слаби оратори, земеделци - и те шепа, че земеделието не става да се върши в лъскав офис и малко еколози - кой ли ти мисли за гората, ти гледай дърва да има таз зима.........де си припознае българина интереса да живее по-добре.

Добрите оратори, обаче, често се оказват и добри измамници. А тези, които са много наясно как стават нещата и са добри експерти може и да искат нищо да не стане, понеже са корумпирани.

Нима има какво да губите, та се плашите толкова от неясни искания........?

Какво здраво има в тази държава, че ако падне толкова да ни заболи?

Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал.

Разбира се,  че вътрешната промяна е това, което е ценното и което прави движението към по-добро. Но това е така, когато човек я търси и желае. Обществото не можа да разчита само на това лично желание и затова го има и елемента на принудата. Протестите са един от тези механизми - незрял, агресивен, но това е до което сме достигнали. Отговаря на зрелостта на всички нас!



  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 4 298
"Основата е толкова гнила, а истинското падане май наистина не сме го преживели и затова сме на този хал."
С това не съм съгласна, защото другите източноевропейски страни не стигнаха първо дъното, за да са на светлинни години преди нас в момента. Там и по време на соца не се толериряше тарикатлъка на дребно, нарушаването на елементарни правила в обществото.
И ще дам пример - неправилно паркирала кола /българска  Embarassed/ в Прага, пешеходец поглежда недоволно колата, вади мобилния и се обажда на някой. Предполагайки на кого звъни, колата незабавно бива преместена и с право - след малко пристига полицай на мотор. Тук този гражданин ще бъде заклеймен за доносник.

# 82
  • София
  • Мнения: 958
Права си, така е, но Полша никога не е имала основа като нашата.
Първо те никога не успяха да приемат, повярват и да бъдат опустошени от комунизма, както ние. Силният католицизъм там е дал коренно различна основа в умовете и сърцата на тези хора.

Тук пораженията са жестоки. Тарикатлъка, наричането на гражданското поведение доносничество - като манталитет и параноя - това са едни от белезите.....И колко много още има....Печално е.

И примерът с Моисей и Израелския народ е подходящ в случая - цяло едно поколение умря в пустинята. В обетованата земя влязоха само двама от старото поколение - Исус Навин и Халев. Понеже не видяха местните като исполини, а повярваха, че с Бога ще бъдат силни и ще успеят да си извоюват земята. Всички останали измряха и не вкусиха обещаното, защото не успяха да победят робското си мислене, имаха светоусещане и себевъзпиемане на роби, на слуги, на хора, които не могат да воюват за свободата си. Ридаеха и роптаеха, с носталгия се сещаха за хляба и лука, който са яли в Египед, а бяха забравили тиранията на робството.

Това са крепости на ума - те са истинския враг, който докато не падне, няма лидер, който да успее да ни помогне.

А когато Моисей поведе народа, се казва, че е бил трудноезичен и не е могъл да говори добре. Той самият се е чувствал неуверен поради това свое неумение и затова Бог му казва да вземе със себе си Аарон, брат му, който бил добър оратор.

Всички знаем как завършва историята........

# 83
  • София
  • Мнения: 4 298
Така е, но разпускайки това НС и бутайки този кабинет, не се разрушава гнилата основа, защото основата сме всички ние с нашето поведение и мислене.
А промяната ще дойде точно както в примера с Мойсей - не с една революция /митинг, протест/, а с много воля и усилия на всеки от нас.

# 84
  • София
  • Мнения: 958
И по двата начина може.......С хора, които да воюват срещу крепостите на ума, и с хора, които да обединяват народа, да го насърчават да изразява протеста си и справедливото си желание да не бъде лъган......

Важното е всеки вярно да се самоопредели и да знае в какво е силен и с какво може да помогне.

# 85
  • Мнения: X
За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick

една идея за това как хората са построили комунизма тук: силни и независими профсъюзи, които до дупка гонят интересите на обикновените трудещи се
без революции и подобни изцепки
отнело им е едно 100години

# 86
  • Мнения: 4 892
За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick

една идея за това как хората са построили комунизма тук: силни и независими профсъюзи, които до дупка гонят интересите на обикновените трудещи се
без революции и подобни изцепки
отнело им е едно 100години

Добре, че за мен нямате никакво мнение, щях да съм много тъжна ако е положително и си го проментите, понеже и моята дуплика беше като на 10cent's.....

Та, къде е това "тук"? 

# 87
  • Мнения: 5 710

леле ....
до сега имах някакво положително мнение за теб
ама след тази ти реплика ...  Sick


това първо беше доста грубо, и второ - ако мнението ти за хората се определя от това дали съвпада по всички точки с твоето е по-добре, че живееш в  страна, построила комунизма.  Rolling Eyes
по принцип обаче ( явно има и изключения), споделянето на идеи и мнения  не служи за установяване на общ емоционален комфорт и опиянение от еднаквата посока на мисли по всички теми.  разбира се, това в света на възрастните. в света на децата не знам как е.

# 88
  • Мнения: X
NinoTino , като навъртиш нейния форумски стаж, ще имам мнение и за теб  Twisted Evil
тук - Скандинавието разбира се
къде другаде има комунизъм  newsm78

10cent's
, сори
не съм искала да звуча грубо
написах как се почуствах след думите ти

за остатъка, дето си написала - нещо трудно го смилам
не е за инженери този словоред нещо

# 89
  • Мнения: 5 710
ами казвам, че не пречи да сме си симпатични и без да си покриваме мненията във всичко.
поне ти на мен не си ми по-малко симпатична от факта, че не си с моите политически убеждения:-)))

Общи условия

Активация на акаунт