Малката си гризе ноктите, оправия няма!

  • 2 192
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Аз съм на 33 и си гриза ноктите , откакто се помня-много, много грозно. Една година използвах ноктопластика, а когато я махнах, установих , че и стария навик го няма. Сега поддържам маникюра си изряден, а преди това бях опитала всичко. Как се решава този проблем при дечица-не знам, за това ще следя темата.

# 16
  • Мнения: 542
и ние имаме такъв проблем но сме по малки и незнам как да се справя,защото с обяснения не става,защото още не разбира!

# 17
  • Мнения: 2 587
Сега като видях темата се сетих че моята дъщеря скоро не го е правила.Иначе откакто тръгна на детска все й бяха пръстите в устата.Може и да е от това че я спряхме преди месец от градина,заради трета сливица,но не си гризе ноктите засега.

# 18
  • Мнения: 594
Това май е всеобщ проблем за деца току що тръгнали на ясла/градина. И моята щерка започна да си гризе ноктите като тръгна на градина и доста дълго не можех да я отуча от този лош навик. Но някак си от само себе си като че ли престана... Възможно е и на психическа основа да го правят - знам ли  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 38 521
Аз прилагам и лак /Габи много обича/ и заплахи - просто и напомням как сама си докара паднал нокът с това гризане на нокти и кожички.
Понякога действа, понякога пак започва да ги гризе.
Но като си откъсне голямо парче и дойде да и го махна, трепери от страх.
После пак престава за малко.

# 20
  • Мнения: 830
На психическа основа е, поне така каза нашият доктор. Децата се стресирали защото напускали майка си и отивали в яслата/градината. Ще почна пак с лака, този път  може да мине номера и ще говоря "до припадък" ама като е в градината едва ли някой ще и прави забележки. Благодаря ви все пак поне знам, че не съм само с подобен проблем   bouquet
Ще продължавам да следя темата, ако някой име решение да споделя!

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Преди време моята дъщеря беше преодоляла този навик, но после пак започна. На 9 години е. Хващам и ръката в устата и я пляскам. Тя ме поглежда и казва:"Не ги гриза!"  Rolling Eyes Нито аз се отказвам, нито тя.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз съм на 33 и си гриза ноктите , откакто се помня-много, много грозно. Една година използвах ноктопластика, а когато я махнах, установих , че и стария навик го няма.  


Аз също . Само дето пак  съм с ноктопластика.

Синът ми започна да си гризе ноктите като тръгна на ДГ. В допълнение си бъркаше в носа и си ядеше сополките / ако намереше такива/ . Пробвах какво ли не . Докато по коледа случайно станахме свидетели как полицаи извеждат един пиян чичко, който досаждаше на другите посетители. Сестра ми каза на синът ми, че единият полицай е дошъл за него, защото си рови в носа и си гризе ноктите. От тогава редовно режа нокти, а и в нослето не бърка вече.

От личен опит мога да кажа, че са ме мазали с люто и горчиво. Набързо го изсмуквах и пак си гриях ноктите. В допънения като бях малка гризях и яките на дрехите и ръкавите си . Горката ми майка в чудо се беше видяла.  Embarassed

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
В допънения като бях малка гризях и яките на дрехите и ръкавите си . Горката ми майка в чудо се беше видяла.  Embarassed
Е-е-е, яките е друго и аз знам какво е.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
И моята дъщеря беше започнала да си гризе ноктите.
При нея помогнаха обясненията - че ще й станат грозни ръцете. Имаше и обещания, когато спре да го прави да има маникюр като на мама. Беше много горда, когато в края на седмицата имаше какво да изрежа най-после от нокътчето, а тя получи рисунка на цветенце върху него Laughing

# 25
  • Мнения: 123
Никога до сега нашата госпожица не си е гризала ноктите, нооооо се започна преди около 2 месеца.На 9 години и половина е.
Обяснявам, че не е хигиенично, че после няма да има хубав маникюр, но полза от всичко това няма.Отговорът е :  "И кво ме интерва." Shocked
Периодът е такъв, че я тресе хормонът и две не вижда..... Mr. Green
Идея нямам как ще го отстраним този проблем. newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 5 362
И моето момче си гризе ноктите . Забелязах , че го прави , когато се загледа във филм или му е скучно . Като играе нещо или му е отвлечено вниманието , не го прави . И аз го заплашвам с лютата чушка или му се карам , но ефект няма .

# 27
  • София
  • Мнения: 395
И моя син е на 8г и си гризе ноктите.Обяснявам съм му за всичките микроби и бактерии под ноктите, как ще го боли корема ама нищо не помага.Надявам се да отшуми, но си е навик.Аз пък си дърпам кожички от устните (стигам до кръв понякога) Mr. Green Всеки с номера си!!!

# 28
  • Мнения: 43
Моята дъщеря е вече на 6 и имаме същият проблем.Опитах какво ли не но без успех.Ама като се замисля  и баща и е същият  така че  изход не виждам. newsm78

# 29
  • Мнения: 2 375
Познавам големи хора, които го правят, та какво остава за децата. Продължавай с лаковете, дано помогне. Излъжи го, че ще му порастне огромен нокът в корема.. Laughing Децата май се връзват на подобни щуротии. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт